PDA

View Full Version : سوال: ارسال پیام به سیستم دیگر

forodo007
دوشنبه 06 مرداد 1393, 14:57 عصر
با سلام من میخوام یه برنامه بنویسم که مثلا یرا یه قرد که ای پی و با یوزرش رو دارم پبام بدم و این پبام در ویندوزش تمایش داده بشه مسه یاهو که پایین desctop مین.یسی
you have one message
البته به نظرم تحت شبکه باید باشه و شاید هم بشه با service totification نوشت ....
من چند بار این مطلب رو پرسیذم به جواب نرسیدم ممنون میشم دوستان کمک کنن

NasimBamdad
دوشنبه 06 مرداد 1393, 15:41 عصر
منم خیلی دنبال این هستم . سیستم با حالیه .

CsharpNevisi
دوشنبه 06 مرداد 1393, 17:32 عصر
یه برنامه کلایت سروری ؟؟؟؟

mehrabi1
دوشنبه 06 مرداد 1393, 18:07 عصر
این نوع برنامه تحت شبکه محسوب میشه. چند نمونه برنامه چت که دقیقا همین کاری که شما میخوای رو توی سایت مایکروسافت قسمت sample میتونی دانلود کنی. نحوه کارشون اینطوریه که شما آی پی سیستم دیگه رو داری برای اون سیستم با پورتی که داره بهش گوش میده پیام میفرستی و اون دریافت میکنه. و اون هم میتونه برای آی پی شما با پورت برنامه تون پیام میفرسته. اگر میخوای چنین برنامه ای بنویسی باید برنامه نویسی شبکه بلد باشی و البته مهارت های دیگه هم لازمه.

systam
دوشنبه 06 مرداد 1393, 18:13 عصر
سلام
برنامه چت در شبکه
توی سایت هست کافیه بسرچی

CsharpNevisi
دوشنبه 06 مرداد 1393, 18:18 عصر
من به اینجور تایپیکا خیلی جواب دادم ... !!!!
اینم یه نمونه کد که نوشتمو تا حالا تو خیلی از تایژیکا به خیلیا دادم ... !!!
تو این برنامه یه ژیام به سرور میفرستی و اگه مقادیر درست باشه برنامه سرور اونارو تو بانک ذخیره میکنه ... !!!!
بقیشم که اگه یه ذره فک کنی کار خیلی خیلی راحتیه ... !!!!

forodo007
دوشنبه 06 مرداد 1393, 21:01 عصر
مرسی ولی من میخواستم به یوزذهایی که که توشبکه است و کاربر خودش انتخاب مبکنه ارسال کنه تازه از سرور به کلاینت باشه

امیر مهرشاد
دوشنبه 06 مرداد 1393, 21:46 عصر
شما خیلی راحت با تبدیل دستورات شبکه یا صدا زدن اونها میتونی اینکار رو با سی شارپ انجام بدی

اینجا رو ببین (http://www.codeproject.com/Articles/30511/Sending-Messages-to-Multiple-Computers-in-the-Work)

forodo007
سه شنبه 07 مرداد 1393, 01:06 صبح
یعنی میشه ای پی رو بدیم و کاربر رو انتخاب کنیم و سپس سند رو انحام بدیم؟

forodo007
سه شنبه 07 مرداد 1393, 01:17 صبح
این برنامه در حات عادی مشکل داره تازه وقتی لوکال بالاییم هیچ یوزری پیدا نمیکنه؟؟؟؟؟؟

CsharpNevisi
سه شنبه 07 مرداد 1393, 12:38 عصر
این برنامه در حات عادی مشکل داره تازه وقتی لوکال بالاییم هیچ یوزری پیدا نمیکنه؟؟؟؟؟؟

ببین این برنامه تست شده ... شما اولین نفری نیستی که این برنامه رو بهش میدم ... یکی از کاربرای همین فروم از روی این برنامه یه برنامه برای مدیریت کافی نت درست کرد .... !!!!!!
وقتی برنامه سرور رو باز میکنی منتظر میمونه که یه کلاینت بهش درخواست بده ... رو برنامه کلاینت یه دکمه هست که درخواستو به سرور میفرسته ... !!!!
من از این روشی که شما میگی کار نمیکنه و مشکل داره بار ها و بارها برنامه تحت شبکه نوشتم ... !!!!

forodo007
سه شنبه 07 مرداد 1393, 14:59 عصر
برادر من میگم این از پورت خاصی استفاده میکنه؟یعنی این روش روی هر network جواب میده؟

CsharpNevisi
سه شنبه 07 مرداد 1393, 15:58 عصر
برادر من میگم این از پورت خاصی استفاده میکنه؟یعنی این روش روی هر network جواب میده؟

IPEP = new IPEndPoint(IPAddress.Any, 9050);
یه اینستنس از ای.پی.اند.پوینت گرفتم که پارامتر اولش ای.پی کلاینتی که اجازه وصل شدن داره رو میگیره و پارامتر دوم هم شماره پورت رو میگیره ... !!
خط بعدش :
NewSock = new Socket(AddressFamily.InterNetwork, SocketType.Stream, ProtocolType.Tcp);
یه اینستنس از سوکت گرفتم که توش یه اطلاعاتی از شبکه رو مشخص میکنیم ... !!! مثل پروتکل ... !!!!