PDA

View Full Version : مبتدی: برابر قرار دادن تکست باکس با دیتابیس

hadi vafaii
دوشنبه 06 مرداد 1393, 23:50 عصر
سلام شرمنده ما مبتدیا همش سوالای پیش و پا افتاده میپرسیم اما همین سوالای پیش پا افتاده از نظر شما واسه من که مسله خیلی بزرگیه
سوالم اینه که چجوری یه تکست باکس مثلا نام رو برابر قرار بدم با فیلدی که تو دیتابیس ذخیره شده و اطلاعات اون فیلد رو تو تکست باسم نشون بدم لطفا راهنماییم کنین اگه هم شد کدش رو بزنین ممنون بابت کمکاتون من خودم که به شخص خیلی مدیون این وب سایت و بچه های گلی که اینجان هستم :قلب::بوس:

alonmahdi
سه شنبه 07 مرداد 1393, 00:24 صبح
بعد از این که شی ای که از DataTable ساختی رو پر کردی این کار رو بکن مثل اینجا:

DataTable dt = new DataTable();

adpter.Fill(dt);

textBox1.Text = dt.Rows[0]["Colum Name"].ToString();

که به جای Colum Name مثل نام فیلدی که از بانک می خوای بخونی رو بگذار .

mohamadali1374
سه شنبه 07 مرداد 1393, 11:58 صبح
اگر هم از طریق راه های دیگه به دیتابیس وصل میشی کافی اطلاعاتت رو تو یه دیتا گرید ویو نمایش بدی و از کد زیر اطلاعات رو از دیتا گرید ویو بیرون بکشی و تو تکست باکس نمایش بدی:

textbox1.Text = dataGridView1.CurrentRow.Cells[0].Value.ToString();
در جلوی cell عدد وارد شده نمایان گر شماره ستون دیتا گرید ویو هست. که می تونی هر ستونی رو خواستی بیرون بکشی
فقط حواست باشه که کد بالا رو توی رویداد CellClick بنویسی تا همون رکوردی که می خوای اطلاعاتش نمایش داده بشه مثلا اگرCells[0 مقدار id باشه وشما رکورد سوم رو انتخاب کنی؛ مقدار id روکورد سوم توی تکست باکس نمایش داده می شه!

hadi vafaii
سه شنبه 07 مرداد 1393, 12:11 عصر
ممنون از همه دوستان حل شده مشکلم یه نمونه دانلود کردم درست شد:بوس:

امیر مهرشاد
چهارشنبه 08 مرداد 1393, 22:47 عصر
ممنون از همه دوستان حل شده مشکلم یه نمونه دانلود کردم درست شد:بوس:

هادی جان کمی هم خودت با کلاسها و متد و خاصیت اشیاء کار کن اینجوری دست قوی تری برای کد نویسی پیدا میکنی البته با قدرت دات نت:تشویق: