PDA

View Full Version : تشخیص دادن وجود یک رکورد در 2جدول

farhad85
سه شنبه 07 مرداد 1393, 06:35 صبح
با سلام وعرض تبریک بمناسبت عید سعید فطر. امیدوارم طاعات و عبادات شما دوستان عزیز مورد قبول حق تعالی قرار گرفته یاشه.

1- من دوتا جدول در دو فرم جداگانه که آبجکتهاشو هم بایند کردم دارم؛ بنام اعتراضات و اراضی!
میخوام اگر زمینی که در جدول اراضی ثبت هستش در جدول اعتراضات هم موجود باشه یا ثبت بشه، رنگ اون رکورد در دیتاگرید20 که به جدول اراضی بایند هستش عوض بشه مثلا قرمز که نشون دهنده این باشه که به این قطعه اعتراضی شده. و اینکه از برنامه خارج شدم و دوباره باز کردم بازم قرمز بمونه اگه شرظ بر قراربوذ

2-سوال بعد اینکه اگه چندتا رکورد در دیتا گریدم موجود بود و خواستم بک ستون دیتا گریدم رو جمع بزنم ستون جمع بشه و فقط رکوردی که قرمز شده یا در واقع به اون اعتراض شده رو جمع نزنه یا منها کنه.

امیدوارم واضح توضیح داده یاشم.البته من با این کد تونستم رنگ رکورد دیتا کریدو عوض کنم

121685

وبا کد زیر هم تونستم ستونها رو جمع کنم ولی در نهایت به توصیحات بالا نرسیدم

121686

و

فرید نجفلو
سه شنبه 07 مرداد 1393, 07:12 صبح
سلام به نظر من کارکردن با دیتا گرید اونم تو دو تا فرم جدا نباید جالب باشه مثلا فرض کنید شما دیتا گرید رو با یک کوئری فیلتر شده پر کردید یا تعداد محدودی از اطلاعات رو خوندید (حجم اطلاعات زیاد شد) اون وقت چی؟ در کل قبلیت اعتماد به اطلاعات رو از دست می دید یه کار اینه که شما در زمان دریافت اطلاعات این مورد رو هم تو کوئری بگونجونید که در هر رکورد یه ستون دینامیکی هم اضافه بشه (flag) که معلوم کنه اون رکورد در جدول دیگه هست یا نه اینم با ساب کوئری قبل حله یعنی مقدار اون از سلکت داخلی (تو در تو ) حاصل میشه کد نمونه میدم ولی دسترسی به تست کردن ندارم SELECT c1,c2,c3 (SELECT(ISNULL(COUNT(*),0) FROM eterazat AS et WHERE et.c1 = ar.c1) AS flag FROM arazi AS ar اگه flag بزرگتر از صفر باشه باید سطر گرید قرمز بشه