PDA

View Full Version : مشکل در کار با بانک اکسس

unrealword
سه شنبه 07 مرداد 1393, 13:39 عصر
با عرض سلام
من یه مشکلی با این بانک اکسس درام اونم اینه بعد از انتقال پروژه به سیستم دیگه برنامه جواب نمی ده
نمونه کدی هم از سایت دریافت کردم بازم جواب نداد
لطفا راهنماییم کنید

korosh00
سه شنبه 07 مرداد 1393, 14:31 عصر
بانک اکسس رو در پوشه debug قرار بده کنار فایل exe اجرایی پروزه ات .

unrealword
سه شنبه 07 مرداد 1393, 15:12 عصر
همین کار رو انجام دادم
مشکل باید جای دیگه باشه
جالب اینجاست یه کد دیگه دارم با وی بی الان داره رو سرور کار می کنه
کد من جواب نمی ده نمی دونم دی ال الی چیزی کم داره
دوستان راهنمایییدفرمایید
برنامه رو سرور ویندوز 2008 سرور ران می کنم
جالب اینه بعد عوض کردن ویندوز افیس نصب نکردم کد می زنم جواب نمی ده رو سیتمم که ویژوال نصبه قبلا که افیس نصب بود برنامه جواب می داد
یعنی نه ثبت می شه نه هیچی

hadi vafaii
سه شنبه 07 مرداد 1393, 17:05 عصر
با عرض سلام
من یه مشکلی با این بانک اکسس درام اونم اینه بعد از انتقال پروژه به سیستم دیگه برنامه جواب نمی ده
نمونه کدی هم از سایت دریافت کردم بازم جواب نداد
لطفا راهنماییم کنید

سلام بعد از اینکه دیتابیس رو تویه دیباگ ریختی اینجوری کدت رو تغییر بده

a.ConnectionString = "provider=microsoft.jet.oledb.4.0;data source=|datadirectory|\\Database.mdb;persist security info = false";

Database.mdbتغییر بده و اسم دیتابیس و فرمتش رو بنویس

unrealword
سه شنبه 07 مرداد 1393, 17:42 عصر
System.InvalidOperationException: The 'Microsoft.Jet.OLEDB.4.0' provider is not registered on the local machine.
at System.Data.OleDb.OleDbServicesWrapper.GetDataSour ce(OleDbConnectionString constr, DataSourceWrapper& datasrcWrapper)
at System.Data.OleDb.OleDbConnectionInternal..ctor(Ol eDbConnectionString constr, OleDbConnection connection)
at System.Data.OleDb.OleDbConnectionFactory.CreateCon nection(DbConnectionOptions options, DbConnectionPoolKey poolKey, Object poolGroupProviderInfo, DbConnectionPool pool, DbConnection owningObject)
at System.Data.ProviderBase.DbConnectionFactory.Creat eNonPooledConnection(DbConnection owningConnection, DbConnectionPoolGroup poolGroup, DbConnectionOptions userOptions)
at System.Data.ProviderBase.DbConnectionFactory.TryGe tConnection(DbConnection owningConnection, TaskCompletionSource`1 retry, DbConnectionOptions userOptions, DbConnectionInternal& connection)
at System.Data.ProviderBase.DbConnectionClosed.TryOpe nConnection(DbConnection outerConnection, DbConnectionFactory connectionFactory, TaskCompletionSource`1 retry, DbConnectionOptions userOptions)
at System.Data.ProviderBase.DbConnectionInternal.Open Connection(DbConnection outerConnection, DbConnectionFactory connectionFactory)

این خطا رو می ده

محمد آشتیانی
سه شنبه 07 مرداد 1393, 17:48 عصر
سلام

فکر کنم سیستم مقصد ویندوز 64 بیتی داره ، درسته؟
اگه اینطوره ، روی پروژت توی ویژوال استودیو راست کلیک کن و Propertiesرو انتخاب کن
از تب Build گزینه Platform targetرو روی x86 تنظیم کن و برنامت رو کامپایل کن. احتمالا مشکل حل میشه

unrealword
سه شنبه 07 مرداد 1393, 17:57 عصر
سپاسگزارم
دقیقا مشکل همین بود