PDA

View Full Version : استفاده از dll و تاثیر آن بر سرعت

esmit61
سه شنبه 07 مرداد 1393, 21:12 عصر
سلام. مشغول نوشتن برنامه ای هستم که سرعت پاسخگویی به کاربر بسیار مهم هست(در حد میلی ثانیه)
توی برنامه از dll استفاده کردم (در حقیقت سولوشن از چند تا پروژه dll ی تشکیل شده که از dll ها در پروژه اصلی استفاده میشه)
میخواستم ببینم ایم کار سرعت رو کم میکنه یا تاثیر چندانی نداره؟
ممنون

mo.jalilian
سه شنبه 07 مرداد 1393, 21:16 عصر
بستگی به نحوه استفادتون از اون و همچنین نحوه پیاده سازی خود dll داره
تا جایی که میتونید شی های dll رو کمتر بسازید و با یک بار ساخته شدنتشون سعی کنید نهایت استفاده رو ازشون ببرید

esmit61
سه شنبه 07 مرداد 1393, 21:25 عصر
دوست عزیز؛
من یک سری توابع محاسباتی رو در یک dll قرار دادم و اون رو در پروژه اصلی رفرنس کردم و ازش استفاده کردم.
میخوام ببینم این کار، سرعت رو کم میکنه یا بهتره توابع رو ببرم توی همون پروژه اصلی تعریف کنم و ازش استفاده کنم؟

mo.jalilian
سه شنبه 07 مرداد 1393, 21:58 عصر
خیر ، توی این شرایط تاثیری نداره

امیر مهرشاد
چهارشنبه 08 مرداد 1393, 22:07 عصر
همه هم میخوان همین کار رو بکنن دیگه توابع و .... بریزن تو کلاس هاشون و تبدیلشون کنن به یک فایل شیک dll

joker
چهارشنبه 08 مرداد 1393, 23:33 عصر
اگر شما برای صدا زدن توابع به صورت داینامیک کار میکنید یعنی هر بار که یک تابع را کار دارید LoadLibrary صدا میزنید و ... این خودش به ازاء هر بار صدا زدن تابع بار لود کردن فایل را روی سیستمتون میزاره
اما اگه فایل را به صورت استاتیک در اولین اجرا بارگذاری کنید این مرحله از پردازش عملا براتون حذف میشه
این شاید تنها مورد تفاوت برای این سوال شما در مورد استفاده از دی ال ال هست ، بقیه موارد بستگی به کد نویسیتون و الگوریتم مورد استفاده داره که چقدر زمان بر باشه و فرقی نمیکنه توی خود اگزه باشه با دی ال ال

esmit61
چهارشنبه 08 مرداد 1393, 23:48 عصر
من dll ها رو استاتیک کار میکنم. ممنون از پاسخ