PDA

View Full Version : سوال: چند سوال مهم درباره ي gui درc++

orache
چهارشنبه 08 مرداد 1393, 13:41 عصر
سلام من چند تا سوال مهم دارم من با سي پلاس كار ميكنم قبلا با سي شارپ كار ميكردم و نرم افزار ميساختم
يه پكيج از مدل هاي ٣ بعدي ساختم ميخام يك نرم افزار ساده براش بسازم كلا هرچي ميسازم بايد يك نرم افزارم درست كنم برلش ولي وقت يادگيري qt واينا رو ندارم حالا سوال اول من اينه
چرا بعضي از اديتور ها مثل vb6 يامثلا c# دات نت المان هارو ميكشيم تو صفحه مثلا دكمه و تكس و... رو ميكشيم و راحت بهش برنامه ميديم اما اكثر اديتور ها اينطوري نيستن مثل wpfيا qtيا اكليپس و اكثر اديتور ها چرا ؟ فرقي دارن ؟
.
من ميخام اديتورم ساده و زيبا باشه مثلا نرم افزار marmoset tool bag يا topogun رونگاه كنين ميخام اون شكلي باشه . اونا رو با چي ميشه ساخت ؟؟
ممنون لطفا راهنماييم كنين
.
راستي خود ويژوال استاديو چيزي نداره كه بشه با سي پلاس برنامه ساخت شبيه به vb6 ?? وهمچنين بشه style يا تمشو عوض كرد ؟ ام اف سي كه فكر نكنم مناسب باشه يه راهنمايي كنين

کامبیز اسدزاده
چهارشنبه 08 مرداد 1393, 13:56 عصر
سلام من چند تا سوال مهم دارم من با سي پلاس كار ميكنم قبلا با سي شارپ كار ميكردم و نرم افزار ميساختم
يه پكيج از مدل هاي ٣ بعدي ساختم ميخام يك نرم افزار ساده براش بسازم كلا هرچي ميسازم بايد يك نرم افزارم درست كنم برلش ولي وقت يادگيري qt واينا رو ندارم حالا سوال اول من اينه
چرا بعضي از اديتور ها مثل vb6 يامثلا C#‎ دات نت المان هارو ميكشيم تو صفحه مثلا دكمه و تكس و... رو ميكشيم و راحت بهش برنامه ميديم اما اكثر اديتور ها اينطوري نيستن مثل wpfيا qtيا اكليپس و اكثر اديتور ها چرا ؟ فرقي دارن ؟
.
من ميخام اديتورم ساده و زيبا باشه مثلا نرم افزار marmoset tool bag يا topogun رونگاه كنين ميخام اون شكلي باشه . اونا رو با چي ميشه ساخت ؟؟
.
راستي خود ويژوال استاديو چيزي نداره كه بشه با سي پلاس برنامه ساخت شبيه به vb6 ?? وهمچنين بشه style يا تمشو عوض كرد ؟ ام اف سي كه فكر نكنم مناسب باشه يه راهنمايي كنين

برای استایل نویسی و طراحی رابط کاربری زیبا و پیشرفته در C++ باید از Qt استفاده کنید راه دیگه ای وجود نداره...یعنی راحترین روش همینه که موجوده.
البته ذات C++ اینه که سخت بنویسی تا نتیجه بهتری داشته باشی دقیقا برعکس دات نت و زبان های موجود که راحت مینویسی ولی نتیجه افتضاح...

#target
چهارشنبه 08 مرداد 1393, 17:49 عصر
C++‎‎Builder مثل #C تقریبا با زبان ++C میتونین برنامه های دارای رابط کاربری تولید کنین.
با خود ویژوال استودیو هم میشه باید ریسورس درست کنین بصورت دیالوگ

motherboard
پنج شنبه 09 مرداد 1393, 18:43 عصر
چرا بعضي از اديتور ها مثل vb6 يامثلا C#‎‎‎ دات نت المان هارو ميكشيم تو صفحه مثلا دكمه و تكس و... رو ميكشيم و راحت بهش برنامه ميديم اما اكثر اديتور ها اينطوري نيستن مثل wpfيا qtيا اكليپس و اكثر اديتور ها چرا ؟ فرقي دارن ؟
.
.

اون طور که من متوجه شدم برنامه ای که شما قراره بنویسید رو میشه با خیلی از زبان ها نوشت!!!! جاوا و یا سی شارپ و یا سی پلاس پلاس و یا دلفی و یا .... بستگی داره از برنامت چه انتظاری رو داشته باشی.در واقع شما قراره یک ادیتور ساده و کم حجم بسازید.اگر قراره یک ادیتور ساده بسازی با هر زبانی که بلدی بنویسش.ولی خب اگه قراره word درست کنی چه بهتر است که با سی پلاس پلاس بنویسی.!!. ببین کدوم به صرفه است.خود همین ادیتور ساده رو می تونی تو کیوت با چند تا خط کد نویسی بسازی!!!!! بستگی داره که واقعا از برنامت چی می خوای و اگر با جاوا نوشتن اون اثر بدی رو خیلی نداره. اشکال نداره با همون با جاوا و یا چیز دیگه ای بنویس.حالا هر برنامه ای رو قراره بنویسی باید بسنجی ببینی با چی بنویسی به صرفه است.من دقیقا نفهمیدم چی می خوای بنویسی اما برای کارهای سه بعدی همون سی پلاس پلاس بهتره.هرچند با چیز دیگه ای هم می تونی بنویسی.باید بسنجی.!!!

2020s1371
جمعه 10 مرداد 1393, 03:09 صبح
چرا بعضي از اديتور ها مثل vb6 يامثلا C#‎ دات نت المان هارو ميكشيم تو صفحه مثلا دكمه و تكس و... رو ميكشيم و راحت بهش برنامه ميديم اما اكثر اديتور ها اينطوري نيستن مثل wpfيا qtيا اكليپس و اكثر اديتور ها چرا ؟ فرقي دارن ؟

qt شما رو نمیدونم ولی qt ما که این قابلیت رو برای طراحی داره !

IamOverlord
جمعه 10 مرداد 1393, 04:24 صبح
چرا بعضي از اديتور ها مثل vb6 يامثلا C#‎‎‎‎ دات نت المان هارو ميكشيم تو صفحه مثلا دكمه و تكس و... رو ميكشيم و راحت بهش برنامه ميديم اما اكثر اديتور ها اينطوري نيستن مثل wpfيا qtيا اكليپس و اكثر اديتور ها چرا ؟ فرقي دارن ؟
.
.

سلام دوست عزیز!
شما بالاخره بهتره از یه Toolkitـی استفاده کنید تا کارتون سریع راه بیافته... اگه از Qt می خواید استفاده کنید در مورد Qt Designer تحقیق کنید... اگه از GTK می خواید استفاده کنید در مورد Glade تحقیق کنید... Toolkit های دیگه ای هم مثل FLTK و wxWidgets هست که اون ها هم ابزارهای خودشون رو دارن...