PDA

View Full Version : سوال: بنظرتون قیمتی که گرافیست ها می دن در مقابل برنامه نویسی منصفانه هست؟

i-php-i
پنج شنبه 09 مرداد 1393, 06:48 صبح
برای یه وب سایت نیاز به گرافیست داشتم و چندجا قیمت گرفتم که اکثرا این قیمت رو می دادن:

صفحه اول 150 تومن
برای هر صفحه اضافه 40 تا 60 تومن!

یعنی اگر برای 5 صفحه از وب سایت به قالب گرافیکی نیاز داشته باشیم باید چیزی حدود 350 تومن هزینه کنیم!!!

قضیه این قیمتها چیه و آیا این قیمت در مقابل برنامه نویسی وب سایت منصفانه هست؟

2undercover
پنج شنبه 09 مرداد 1393, 08:18 صبح
خوب گرافیست هم یک تخصصی داره که هر کسی نداره و شما هر چقدر هم که برنامه ی سمت سرور یک سایت رو قدرتمند بنویسید بدون یک طراحی کاربر پسند و زیبا، هیچ فایده ای نداره. اون هایی هم که حاضر به پرداخت چنین هزینه هایی نمی شن نتیجه اش میشه این همه سایت با طراحی گاها عجیب غریب که سر آدم گیج میره و دوست داره سریع صفحه رو ببنده.

qartalonline
پنج شنبه 09 مرداد 1393, 09:38 صبح
اگه منظورتون اینه که قیمت ها زیاده به نظرمن نه ممکنه کم هم باشه.
گرافیست ها ایده خلق میکنن ولی برنامه نویسی (در اکثر مواقع) اینگونه نیست چیزی که مشتری میخواد معلومه و برنامه نویس باید اون پیاده سازی کنه.
برنامه نویسی طوری هستش که مثلا شما یه اسکریپت لاگین و عضویت مینویسید و اون رو تو تمام پروژه هاتون استفاده میکنید یا میتونید از فریمورک های آماده استفاده کنید که کارتون سریع پیش بره ولی در مورد گرافیک چنین موردی وجود نداره و گرافیست باید از اول همه موارد رو پیاده سازی کنه با جزییات کامل.

Jarvis
پنج شنبه 09 مرداد 1393, 10:22 صبح
با تائید صحبت های دوست عزیز 2undercover (http://barnamenevis.org/member.php?261565-2undercover) باید عرض کنم همونطور که برنامه نویسی یک سری پیچیدگی داره و کار هر کسی نیست ، گرافیک هم پیچیدگی های خودش رو داره و کار هر کسی نیست ، گرافیست باید با مباحث ضروری مثل تئوری رنگ ها ، شناخت عناصر رابط کاربری و... آشنا باشه و نه صرفا نرم افزار فتوشاپ ! البته همه ی اینها به علاوه ی هنر و خلاقیت ارزش پیدا میکنه ...
پس اگه شخصی که برای شما طرح میزنه واقعا گرافیست باشه ( فتوشاپیست نباشه ) در بعضی موارد حقش بیش از اینها هم هست ... چون داره از هنرش و خلاقیتش مایه میزاره ، چیزی که هر کسی نداره!

امیدوارم مردم و برنامه نویسانمون بیشتر به گرافیست ها بها بدن!
موفق باشید.

arash691
پنج شنبه 09 مرداد 1393, 10:39 صبح
الان یکی از مشکلات خودم همینه که برنامه نویسی سمت سرور نزدیک حرفه ای نوشته میشه اما بدلیل اینکه طراحی تخصص من نیست بعد از کامل شدن پروژه واقعا" نمیتونم از سطح بالای پروژه در مقابل مشتری دفاع کنم . واقعا" روی طراحی GUI وقت بگذارید چون واقعا" مهم هستش و اکثر مشتری ها هم سطح کاری شما رو به همین چیزا می سنجن

vahidqara
پنج شنبه 09 مرداد 1393, 10:49 صبح
با تایید حرفهای تمامی دوستان .. واقعا کاره مشکلی است.

ولی این وسط البته شاید تو کشور ما اینجوریه ... یه چیزی نامفهمومه اینه که طراح و گرافیست یکی هست آیا؟!!
الان گرافیست ها فقط فتوشاپ و جند نرم افزار گرافیکی بلد هستند .. یعنی طراحی بنر و کارت ویزیت ..
ولی طراح رابط کاربری باید از کد نویسی سمت کاربر مسلط باشه .. html and css و .....
حالا فرق گذاشتن بین این افراد تو کشور ما مشکله خدایی ... میخوای با گرافیست کار کنی کد نویسی بلد نیست ... یعنی همه چیه سره جای خودش نیست ..

2020s1371
جمعه 10 مرداد 1393, 02:24 صبح
با تایید حرفهای تمامی دوستان .. واقعا کاره مشکلی است.

ولی این وسط البته شاید تو کشور ما اینجوریه ... یه چیزی نامفهمومه اینه که طراح و گرافیست یکی هست آیا؟!!
الان گرافیست ها فقط فتوشاپ و جند نرم افزار گرافیکی بلد هستند .. یعنی طراحی بنر و کارت ویزیت ..
ولی طراح رابط کاربری باید از کد نویسی سمت کاربر مسلط باشه .. html and css و .....
حالا فرق گذاشتن بین این افراد تو کشور ما مشکله خدایی ... میخوای با گرافیست کار کنی کد نویسی بلد نیست ... یعنی همه چیه سره جای خودش نیست ..
دقیقا..
این رو هم اضافه کنم که معمولا تو کسب وکار (انگلیسی ها)میگند: 80درصد هزینه رو پای تبلیغات بزار! تو وب هم بنظر من بیشترین عامل جذب میتونه یک طراحی درست و حسابی باشه...
والبته هر چیزی سر جای خودش باید باشه...

i-php-i
دوشنبه 13 مرداد 1393, 02:18 صبح
دوستان مسئله این نیست که اینجا برداشت مردم از طراح یا گرافیست چیه، مسئله قیمت کار هست. طبیعتا وقتی گرافیست برای 5 صفحه 250 تومن می خواد، تبدیل این صفحات به کد هم باید 100 تومن هزینه کرد و بعد تازه می رسیم به قیمت برنامه ای که نوشتیم! با این اوضاع سایتمون رو باید با چه قیمتی بفروشیم تا همه راضی باشن؟

koorosh4
دوشنبه 13 مرداد 1393, 09:15 صبح
نباید تخصص دیگران را دست کم بگیریم . همونطوری که شما وقتی یکی ازتون یه سایت میخواد شما بر آورد میکنید و یه قیمتی میدید و مطمئن هستید مشتری به شما نیاز داره ، گرافیست هم میدونه شما بهش نیاز دارید و باید ازش کمک بگیرید و اون هم بر آورد میکنه و قیمت میگه . حالا هرکدومشون به اندازه ی تخصص خودشون قیمت میگن . ممکنه یه گرافیست تازه کار پیدا کنید 5 صفحه را با 100تومن طراحی کنه و یا یه گرافیست با تجربه گیر بیارید 5 صفحه را 500 تومن هم بگیره . اما مطمئنا کارشون با هم تفاوت داره . ضمن اینکه کار گرافیست دیده میشه و کار برنامه نویس دیده نمیشه و اغلب مشتری ها چیزی را که میبینن میپسندن . مثال : خودم گوگل را خیلی بیشتر از یاهو دوست دارم بیشتر بخاطر اینکه شلوغ نیست صفحه ای که به آدم آرامش میده. شاید (فقط میگم شاید) یاهو از گوگل قوی تر هم باشه

us1234
دوشنبه 13 مرداد 1393, 09:22 صبح
دوستان مسئله این نیست که اینجا برداشت مردم از طراح یا گرافیست چیه، مسئله قیمت کار هست. طبیعتا وقتی گرافیست برای 5 صفحه 250 تومن می خواد، تبدیل این صفحات به کد هم باید 100 تومن هزینه کرد و بعد تازه می رسیم به قیمت برنامه ای که نوشتیم! با این اوضاع سایتمون رو باید با چه قیمتی بفروشیم تا همه راضی باشن؟

کاربر نهایی اگر با ریز و درشت کار آشنا باشد و درک این را داشته باشد که این اسکریپت اختصاصی چه کمک بزرگی به آن میکند شما قیمت تمام شده هر چقدر بدهید راضی خواهد بود.
ولی اگر کاربر درکی که بالا ذکر شد را نداشته باشد رایگان هم ارائه دهید کلی اعتراض به همراه خواهد داشت .
پس هدفتون فقط قیمت نباشد کار درست را انجام دهید و به دنبال مشتری اهلش باشید . ( بهترین کار این است که اول مشتری را داشته باشید بعد دست به کار شوید )

قیمت های طراحی صفحه ای 50 تومن هم اگر طراح واقعا طراح باشد کم است .
کد نویسی قالب تخصصی و به نوعی که مشابه نداشته باشد و به قولی ریپ نشده باشد کاری به مراتب سختر و زمانبر تر از کد نویسی پی اچ پی است .

Veteran
دوشنبه 13 مرداد 1393, 09:47 صبح
چیزی که مشتری میخواد معلومه و برنامه نویس باید اون پیاده سازی کنه.
البته همیشه به این شکل نیست! اینکه مشتری چی میخواد زیاد دردی دوا نمیکنه! باید ببینی همونو چجوری و با چه الگوریتمی پیاده سازی میکنی!
الگوریتم هم نیاز به خلاقیت و استعداد داره!