PDA

View Full Version : کمک برای یک پروژه با سنسور

minaalamshahi
پنج شنبه 09 مرداد 1393, 13:21 عصر
با سلام

من میخوام واسه یه پروزه یه موضوعی مرتبط با سنسور انتخاب کنم که در زمینه پزشکی کاربرد داشته باشه

آیا میشه اپلیکیشنی نوشت که فشار خون یا قند خون رو با سنسور های روی خود گوشی اندازه بگیره؟
یا سنسور جدا میخواد؟

میشه منو راهنمایی کنید

من در زمینه اندروید مبتدی هستم

اگر امکانش هست و راهی برای این موضوع هست بهم بگید برای قدم اول باید چیکار کنم

و اگر هم فکر میکنید موضوع دیگه ای هست که از این دست هست و میشه روش کارد کرد و یک کار نو هست ممنون میشم بهم کمک کنید

saeed_g21
جمعه 10 مرداد 1393, 01:24 صبح
من همچین برنامه ای رو IOS دیدم اونم با سنسور نیست با فلش دوربین هست!!!!

وقتی روی دگمه لمس میکنی فلش (LED) روشن میشه و تشخصی میده که انگشت جلوش هست یا نه!!!

میزان فشار هم همه که چقدر انگشتت رو روی فلش فشار بدی اکه کم بدی خطا میده !!!

بعد تعداد ضربان قلب رو نشان میده

بنظرت اندروید همچین امکاناتی داره ؟

اگه به نتیجه رسیدی لطف کنی به منم بگی ممنونت میشم

rubiks.kde
جمعه 10 مرداد 1393, 11:46 صبح
من همچین برنامه ای رو IOS دیدم اونم با سنسور نیست با فلش دوربین هست!!!!

وقتی روی دگمه لمس میکنی فلش (LED) روشن میشه و تشخصی میده که انگشت جلوش هست یا نه!!!

میزان فشار هم همه که چقدر انگشتت رو روی فلش فشار بدی اکه کم بدی خطا میده !!!

بعد تعداد ضربان قلب رو نشان میده

بنظرت اندروید همچین امکاناتی داره ؟

اگه به نتیجه رسیدی لطف کنی به منم بگی ممنونت میشم

این ربطی به اندروید نداره ربط داره به دوربین.توی همه دوربین ها هم میشه البته بسته به کیفیت اون داره مثلا روی گوشی huawei g510 دوربین قرمزی انگشت رو تشخصی میده ولی ضربان قلب رو نه.
(با ضربان رنگ انگشت چسبیده به دوربین قرمز و قرمز پررنگ میشه) ولی در گوشی مثل گلگسی نت 3 به خاطر کیفیت بالای دوربین این کار با پردازش شدنی هست.برنامه های نمونه ایی هم وجود داره برای اندروید.

خوبیت IOS اینه که دستگاهاش همه یه استاندارد رو دارن و اگه چنین برنامه ایی روی یکی تولید بشه برای بقیش هم مشکلی نداره.ولی اندروید از بس پراکندگی در کیفیت و مدل داره که نمیشه مگر اینکه مثلا چنین چیزی رو تنها برای یک مدل خاص تولید کنید

minaalamshahi
شنبه 11 مرداد 1393, 11:17 صبح
غیر از ضربان قلب چطور؟
اگر لازم باشه شاید بتونم یه سنسور جدا هم تهیه کنم
یه سنسور تشخیص فاصله رو دارم
التراسونیک هست و وقتی به دیوار نزدیک میشه مقدار فاصله رو به موبایل میفرسته البته هنوز کامل نیست
ایده ای به ذهنتون میرسه که حالا یا از این سنسور یا چیز دیگه ای استفاده کنم و یه موضوع پروژه بسازم؟