PDA

View Full Version : query و Store Prosبرای حذف یک عکس پرسنل

ali_abbasi22145
شنبه 30 اردیبهشت 1385, 14:41 عصر
query و Store Prosبرای حذف یک عکس پرسنل:

من یک database دارم که در جدول اصلی آن شامل: fahter_name,name,sicard,... که کلید اصلی sicard است که همان sicard با همان Identiy با جدول عکس ربط داده شده است.
و جدول عکس شامل: photo,sicard می باشد.

ali_kolahdoozan
شنبه 30 اردیبهشت 1385, 15:59 عصر
خوب گفتین اینها رو دارین بعد؟

Omid Rekabsaz
شنبه 30 اردیبهشت 1385, 18:13 عصر
کافی است آن را به شکل زیر update کنید:
[Update Table Set ImageField = Null

Kamyar.Kimiyabeigi
یک شنبه 31 اردیبهشت 1385, 06:50 صبح
طراحی شما برای جداولتون صحیح نیست چون الان شما چه جوری می خواین عکس یک پرسنل رو پیدا کنین؟؟؟ (شاید چندین رکورد وجود داشته باشه که نام و نام پدرشان یکسان باشه)
فیلد Unique در جدول پرسنلی ندارین؟

ali_abbasi22145
یک شنبه 31 اردیبهشت 1385, 07:30 صبح
طراحی شما برای جداولتون صحیح نیست چون الان شما چه جوری می خواین عکس یک پرسنل رو پیدا کنین؟؟؟ (شاید چندین رکورد وجود داشته باشه که نام و نام پدرشان یکسان باشه)
فیلد Unique در جدول پرسنلی ندارین؟

سلام
چرا داداش من مثلا : رکورد برای شخص خودم در جدول اصلی 110=Sicard فیلد Unique است و نام:علی و ... دارد و عکس در جدول دیگر با 110=Sicard و فیلد عکس هم حاوی عکس من است.

یعنی هر شخص با هر sicard در جدول اصلی که یک فیلد Unique است با همان فیلد sicard که Unique است در جدول عکس یک عکس مخصوص به خود دارد.
حال خودم در جدول اصلی 110=Sicard و نام:علی و ... حذف کردم اکنون در جدول عکس می خواهم عکس خود را پاک کنم همین !

ali_kolahdoozan
یک شنبه 31 اردیبهشت 1385, 08:06 صبح
شما از join ها اگه استفاده کنید به محض ورود یک کد اون کد در جدول عکسها هم پیدا می شه و می تونید اصلا با همون دستور حذفش کنید

h_baqery
یک شنبه 31 اردیبهشت 1385, 10:23 صبح
بهترین راه استفاده از cascase delete
شما مراحل زیر را دنبال کنید ،
یک relation بین این دو جدول ایجاد کنید رو دو sicard و در قسمت پاییت تیک cascade delete را بزنید ( جدول نام به عنوان PK باید باشد چون حذف از جدول اصلی به جدول پایین تر حرکت می کند)
حالا نام یک شخص را پاک کنید و ببینید که بدون نیاز به هیچ کدی رکورد عکس آن شخص پاک می شود.

ali_abbasi22145
پنج شنبه 04 خرداد 1385, 08:48 صبح
بهترین راه استفاده از cascase delete
شما مراحل زیر را دنبال کنید ،
یک relation بین این دو جدول ایجاد کنید رو دو sicard و در قسمت پاییت تیک cascade delete را بزنید ( جدول نام به عنوان PK باید باشد چون حذف از جدول اصلی به جدول پایین تر حرکت می کند)
حالا نام یک شخص را پاک کنید و ببینید که بدون نیاز به هیچ کدی رکورد عکس آن شخص پاک می شود.

سلام
اینها که گفتید من همان اول انجام دادم من منظورم این است که رکورد اطلاعاتی شخص هست و نمی خواهم تغییر بدهم و فقط عکسی که دارم مربوط به آن شخص است پاک شود.
اگر عکس را حتی عوض کنم بلدم و انجام دادم.