PDA

View Full Version : مشکل با datagridview

ghafoori
شنبه 30 اردیبهشت 1385, 15:58 عصر
من دو تا جدول در بانک اطلاعاتی دارم یکی مشخصات کارمندان را نگه میدارد و یکی اطلاعات
فروش در جدول کارمندان هر کارمند یک کد دارد که یکتاست و کلید است در جدول فروش ما یک
فیلد داریم که کد کارمندی که ان فروش را انجام داده ذخیره میشود
حالا من یک combobox نوشتم که اسامی کارمندان را نمایش میدهد و کاربر با انتخاب نام combobox مقدار کد کارمند رابطور خودکار در جدول وارد میکند
من میخواستم بدونم چگونه در datagridview می تونم بجای نشان دادن کد کارمند نام کارمند
نمایش داده شود
درست مانند combobox که disply و valuemember میتونه از یک جدول باشه و selctedvalue و
selectedtext از یک جدول دیگر
در اصل من میخوام کاربر وقتی در دیتا گرید که اطلاعات فروش را نمایش میدهد بجای کد فرد نام
فرد نمایش داده شود
ممنون می شوم اگر جواب بدید
با تشکر:خجالت:

Reza_Sunar
شنبه 30 اردیبهشت 1385, 16:21 عصر
دوست عزیز شما می تونید به راحتی و با استفاده از دستورات SQL این مشکل رو حل کنید

فرض کنید شما دو جدول با مشخصات زیر دارید:
Table1 : EmployeeID, EmployeeName
Table2 : EmployeeID, OrderID, OrderTotalPrice, etc
و می خواهید با استفاده از جدول Table2 و کد کارمندی نام کارکند را از جدول اول برگردانید و یا نمایش دهید. دستور زیر یک مجموعه از دو جدول را در اختیارتان قرار میدهد که می تواندی از فیلهای آن استفاده نمایید:
Select Table2.OrderID, Table2.OrderTotalPrice, Table1.EmployeeName From (Table1 Inner Join Table2 On Table1.EmployeeID = Table2.EmployeeID) Where Table2.OrderID = x
با این جستجو شما فیلدهای OrderID و OrderTotalPrice و EmployeeName را جهت استفاده در دست دارید
البته اگر فیلدهای بیشتری نیاز دارید می توانید به دستور اضافه نمایید. فقط دقت کنید که فیلد ارتباطی بین دو جدول را از جدول مبدآ بین فیلدها استفاده نکنید.

ghafoori
شنبه 30 اردیبهشت 1385, 18:09 عصر
دوست عزیز راهنمایی شما بسیار راهگشا بود اما من به یک مشکل دیگر برخوردم
من داخل پروژم با استفاده از پنجره datasource یک دیتاست درست کردم
که دو جدول کارمندان و فروش را لود میکند
و خودم نیز در ان یک جدول ایجاد کردم که با استفاده از دستور شما اطلاعات را لود میکند و
در دیتا گرید نمایش میدهد مطابق همون چیزی که میخواستم
ولی این جدول متد update ندارد حالا چگونه ان را آپدیت کنم
دو جدول را که visualstadio ساخته خودش متد update ,fill ان را درست کرده
حالا من طبق دستور شما fill را ساختم حالا چگونه update را بسازم بطوری که اسم کارمند
را گرفته و شماره فروش را گرفته و در جدول فروش کد کارمند و کد فروش را قرار دهد
تازه من از visualstadio 2005 استفاده میکنم و میخواهم کاربر بعد از تغییرات روی هر چنتا رکورد
که خواست با زدن دکمه ذخیره کنترل navigator جدول فروش update شود