PDA

View Full Version : مشکل با ADO .NET

Reza_Sunar
شنبه 30 اردیبهشت 1385, 16:28 عصر
سلام دوستان،
من از oldedbExecuteReader بر روی دیتا بیس Access استفاده می کنم و گاهاً با پیام خطای Internal .Net Framework Data Provider error 12 برخورد می کنم .
آیا کسی می دونه که .Net FrameWork چی داره به من میگه ؟
من هیچ توجیهی برای این پیغام پیدا نمی کنم.

البته باید بگم که این خطا گاهی پیش می یاد و گاهی پیش نمی یاد . بدون اینکه کد برنامه رو تغییرش بدم
"البته کارکرد برنامه هیچ مشکلی نداره "

ممنون

Reza_Sunar
یک شنبه 31 اردیبهشت 1385, 16:48 عصر
کسی اهل سوالای سخت نیست ...

M.kavyani
یک شنبه 31 اردیبهشت 1385, 18:59 عصر
چرا اهل سوالای سخت هستند ولی اهل سوال های عجیب و غریب نیستند

ali_kolahdoozan
یک شنبه 31 اردیبهشت 1385, 20:21 عصر
فکر نمی کنم مشگل شما ناشی از فرآیند excute باشه روی یکی دوتا سیستم دیگه چکش کنید و نتیجه رو اعلام کنید

Reza_Sunar
دوشنبه 01 خرداد 1385, 08:55 صبح
من برنامه هایی که با VB.NET 2005 نوشتم الان چهار جا دارند استفاده می کنند و تو همشون این خطا گاهاً اتفاق می افته ...

reza_rad
دوشنبه 01 خرداد 1385, 09:08 صبح
شاید شما executereader رو باز میکنید و حالا حالا ها نمی بندینش؟
همیشه با executereader کار می کنید یا از executenonquery , executescalar هم استفاده می کنید؟

Reza_Sunar
سه شنبه 02 خرداد 1385, 06:53 صبح
من روش برنامه نویسیم کد نویسی هستش و از هر سه موارد گفته شده بالا در برنامه هام استفاده می کنم . این مشکلی رو که من پیدا کردن اگه شما هم در اینترنت جستجو کنید چند نفر دیگه هم هستن از کشورهای مختلف که این مشکل رو دارند. حالا بگم از یه مشکل دیگه که تو خود محیط برنامه نویسیم پیش اومده و اینکه چند روزیه که جاهایی از برنامه ام هم که بدون مشکل کار می کردند بدون اینکه خطایی رو اعلام کنند، کار نمی کنند مثلاً نمایش یک سند برای چاپ که در یکی از فرمهام در برنامه استفاده میکنم کار نمی کنه که البته به خوبی در برخی از جاها که استفاده می شه کار میکنه و در برخی جاها مثل سیستم خودم سیستم رو در انتظار میزاره ( باید بگم که با گذاشتن این سند در فرم دیگه ای تواین برنامه کار میکنه؟؟؟؟ )
ضمنا عکس پیوستی از محیط برنامه نویسیم ببینید و جواب بدین چی شده ؟
خیلی خیلی ممنونم ...

Reza_Sunar
چهارشنبه 03 خرداد 1385, 06:58 صبح
لطفاً یه توجیه کوچولو ...

touraj
پنج شنبه 04 خرداد 1385, 12:14 عصر
من که توجیهی ندارم. فقط یادمه که یه موقعی با ++C برنامه می نوشتم. وقتی Run میکردم، error میداد. 5 دقیقه حتی به سیستم دست نمیزدم. وقتی دوباره برنامه رو اجرا میکردم، همه چی درست کار میکرد.

Reza_Sunar
پنج شنبه 04 خرداد 1385, 14:06 عصر
نمیدونم احساس میکنم که محیط .net 2005 برای اجرا یک سری فایلهایی رو از پیش می سازه و اونها رو اجرا میکنه مثلاً فایلهای Temp یا یه همچین چیزی ....

را جع به او عکسی هم که گذاشته بودم خودم راه حل رو پیدا کرم یه بار toolbox رو ریست کردم درست شد..
ولی همچنان مشکل اولی پا برجاست.