PDA

View Full Version : سوال: برنامه ساده چت سرور و کلاینت

tarsim
جمعه 10 مرداد 1393, 19:53 عصر
سلام سورس آماده کسی سراغ داره برای چت یک سرور به چند تا کلاینت که در شبکه به هم متصل هستن ؟ بیشتر میخوام سرور پیام بفرسته به کلاینت مورد نظر بر اساس ip ادرس

tarsim
جمعه 10 مرداد 1393, 21:25 عصر
کسی نیست کمکم کنه ؟ ببینید برای سیستم گیم نت نیاز دارم میخوام با کلاینت ها ارتباط بر قرار کنم مثلا ریستارت یا خاموش یا قفل کنم و اینکار ها رو از سیستم سرور انجام بدم . توی شبکه محلی . میشه بگید بهترین روش چیه ؟

Amir Mohammad 99
جمعه 10 مرداد 1393, 21:28 عصر
سورسش تو نت پره

tarsim
جمعه 10 مرداد 1393, 21:39 عصر
میشه یک نمونه قرار بدید من خیلی گشتم و لی همشون میشد سرور فقط به یکی وصل شه من میخوام به هر کدوم که دلم میخواد وصل شم

tarsim
جمعه 10 مرداد 1393, 22:10 عصر
کسی نیست کمک کنه خیلی نیاز دارم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

abbas.oveissi
جمعه 10 مرداد 1393, 22:20 عصر
کسی نیست کمک کنه خیلی نیاز دارم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من اینو خیلی وقت پیش درست کرده بودم،توی مدیریت ضمیمه ها پیداش کردم.
الان تست نکردم دیگه،خودتون تست کنید اگر مشکل داشت بگید درست کنم.

tarsim
جمعه 10 مرداد 1393, 22:37 عصر
مرسی از لطفتون ولی این سورس شما هم فقط میشه به یک کلاینت وصل شه

abbas.oveissi
جمعه 10 مرداد 1393, 22:57 عصر
مرسی از لطفتون ولی این سورس شما هم فقط میشه به یک کلاینت وصل شه
خب این یکی رو تست کنید.
البته باز میگم اینارو یکی دو سال پیش درست کردم ، بالاخره جای بهتر شدن دارند.ولی چون دیدم فعلا کسی جواب نداده گفتم شاید بهتر از هیچی باشه.

tarsim
جمعه 10 مرداد 1393, 23:13 عصر
میشه یکم راهنماییم کنید شاید مشکلم حل شه . ببینید من مثلا یک سرور دادم 3 تا کلاینت با ای پیهای متفاوت . حالا در برنامه سرورم 3 تا دکمه هست دکمه اول ارسال مثلا متن strat به کلاینت اول و دکمه دوم همون متن یا متن دیگری به کلاینت دوم و برای سومی هم همینطور .مشکل اینجاست وقتی پرتی در حال استفاده هست نمیشه باهاش توی کلاینت دیگه کار کرد

abbas.oveissi
شنبه 11 مرداد 1393, 00:00 صبح
میشه یکم راهنماییم کنید شاید مشکلم حل شه . ببینید من مثلا یک سرور دادم 3 تا کلاینت با ای پیهای متفاوت . حالا در برنامه سرورم 3 تا دکمه هست دکمه اول ارسال مثلا متن strat به کلاینت اول و دکمه دوم همون متن یا متن دیگری به کلاینت دوم و برای سومی هم همینطور .مشکل اینجاست وقتی پرتی در حال استفاده هست نمیشه باهاش توی کلاینت دیگه کار کرد
من الان chat_pro رو چک کردم،تازه دیدم اونی که شما میخواید نیست و باز فقط به یک کلاینت وصل میشه .
حالا برسیم به مشکلتون. لازم نیست برای اینکه کلاینت های جدید به سرور متصل بشوند سوکت جدید درست کنید،فقط یک سرور به پورت شما وصل میشه و همون دونه دونه کلاینت هارو Accept میکنه.صبر کنید یک مثال درست کنم.

abbas.oveissi
شنبه 11 مرداد 1393, 00:36 صبح
این یک مثال خیلی ساده هست که کلاینت های مختلف میتونند به یک سرور متصل بشوند.بعد میتونید هرچی که خواستید به هر کدوم از کلاینت ها بفرستید.هر کلاینت که به سرور متصل بشه یک GUID منحصربفرد براش ساخته میشه تا از طریق اون بتونید بین کلاینت های مختلف تمایز قائل بشید و بهشون پیام بفرستید.

tarsim
شنبه 11 مرداد 1393, 01:30 صبح
مرسی داداش مشکلم حل شد