PDA

View Full Version : Script & code-behind

papa_fal
شنبه 30 اردیبهشت 1385, 17:16 عصر
با سلام به همه دوستان

تفاوت نوشتن کد(به هر زبانی) در تگ script فایل html و نوشتن کد در code-behind در چیست؟؟؟
هرکدام در کدام سمت اجرا می شود؟؟؟؟(کلاینت یا سرور)؟؟؟
ممنون می شم که کامل توضیح دهید.

mahdi_negahi
شنبه 30 اردیبهشت 1385, 17:26 عصر
هر دو شون در سمت Server اجرا می شود ر حالت Code-Behind کد قابل فهم تر است و بهتر می شود آن را فهمید

papa_fal
شنبه 30 اردیبهشت 1385, 19:41 عصر
با تشکر
یعنی تنها تفاوت در قابل فهم بودن است ؟؟؟؟؟؟؟همین؟؟؟؟؟؟؟؟؟

nazaninam
شنبه 30 اردیبهشت 1385, 21:22 عصر
کاملا سلیقه ای هست کسانی که با asp کلاسیک کار کردند معمولا ترجیح میدند بین کد های html بنویسند باسشون قابل فهم تر و راحت تره ولی به نظر من کاملا سلیقه ای هست...

white fox
شنبه 30 اردیبهشت 1385, 21:45 عصر
البته تگ Script ی که حاوی runat=server باشه در سمت سرور اجرا میشه....وگرنه که ننوشته باشید بسته به تنظیم صفحه که به صورت پیشفرض روی JavaScript تنظیم هست...دیگه در سمت Client میشه...
یک چیزه دیگه....بعضی از هاستها که البته اغلب مجانی هستند اجازه ارسال فایلی با پسوند DLL رو نمیدن...اینطوری دیگه باید قید CodeBehind رو زد!!!

msakbari
یک شنبه 31 اردیبهشت 1385, 00:33 صبح
دوستان من نکته مهمی که هیچ کدام از شما و حتی بسیاری از کسانی که با دات نت کا می کنند به این نکته ی بسیار مهم توجه ندارند .
اینکه این کار دل بخواه است حرف اشتباهی است .

تفاوت بسیار مهم این است که کدهای Script بصورت مفسری interpreter در سرور اجرا می شوند. در حالی که DLL ها کامپایلری هستند . اصلا یکی از مهمترین مزیت های Visual Staudio .net همین هست .

حالا شما که کاربر دات نت هستید و برنامه نویس کافی است کمی بیشتر از این فکر کنید و در مورد زبانهای مفسری و کامپایلری اطلاعاتی کسب کنید .

البته تمام چیزهایی که گفتم از کتاب Web Apllication از مجموعه کتابهای MCSD بود.