PDA

View Full Version : استفاده از متن درون فرم

m.mahaki
شنبه 11 مرداد 1393, 00:51 صبح
سلام دوستان خسته نباشید
من میخوام زندگی نامه امیر کبیرو رو یه فرم تو سی شارپ 2010 بزارم، یعنی چند گزینه گذاشتم واسه معرفی امیر کبیر. چند دکمه هم گذاشتم که با کلیک روی هرکدوم باید متن مربوط به اون قسمت تو فرم ظاهر بشه، متنش هم طولانیه، خواستم بدونم واسه این متن های طولانی باید از تکست باکس استفاده کنیم؟ یا راه دیگه ای هم هست؟ من باید متن رو تو خود فرم بزارم. ممنون میشم بگید.
دوستان واسه پروژه ی کاردانیمه خیلی ممنون میشم اگه بم کمک کنید

plus
شنبه 11 مرداد 1393, 00:56 صبح
یک گزینه این هست که از TextBox با خاصیت ReadOnly = True و Multilie = True استفاده کنید و مشخصه ScrollBars رو هم به صورت مناسب تنظیم کنید.

abbas.oveissi
شنبه 11 مرداد 1393, 01:01 صبح
سلام دوستان خسته نباشید
من میخوام زندگی نامه امیر کبیرو رو یه فرم تو سی شارپ 2010 بزارم، یعنی چند گزینه گذاشتم واسه معرفی امیر کبیر. چند دکمه هم گذاشتم که با کلیک روی هرکدوم باید متن مربوط به اون قسمت تو فرم ظاهر بشه، متنش هم طولانیه، خواستم بدونم واسه این متن های طولانی باید از تکست باکس استفاده کنیم؟ یا راه دیگه ای هم هست؟ من باید متن رو تو خود فرم بزارم. ممنون میشم بگید.
دوستان واسه پروژه ی کاردانیمه خیلی ممنون میشم اگه بم کمک کنید
اگر بخواید خوشگل هم باشه میتونید از کنترل WebBrowser استفاده کنید.نوشته هاتون رو با فرمت HTML و هر قیافه ای که دوست داشتید درست کنیدو بعد موقع نمایش در WebBrowser نمایشش دهید.

m.mahaki
شنبه 11 مرداد 1393, 01:14 صبح
ممنون
plus (http://barnamenevis.org/member.php?8256-plus) بعد میشه فونتش رو هم تغییر داد؟ یعنی باید از این دستور تو دکمه استفاده کنم؟ txtznginame.text=" [متن زندگی نام]";

m.mahaki
شنبه 11 مرداد 1393, 01:16 صبح
ممنون abbas.oveissi (http://barnamenevis.org/member.php?174698-abbas-oveissi) یعنی وقتی رو دمکه زندگی نامه کلیک میکنم یه صفحه با مرورگر برام باز میکنه یا متن درون فرم میاد؟؟؟ میشه بگی چطور باید از این کنترلاستفاده کنیم؟
ببخشید وارد نیستم
بازم ممنون

abbas.oveissi
شنبه 11 مرداد 1393, 01:30 صبح
ممنون abbas.oveissi (http://barnamenevis.org/member.php?174698-abbas-oveissi) یعنی وقتی رو دمکه زندگی نامه کلیک میکنم یه صفحه با مرورگر برام باز میکنه یا متن درون فرم میاد؟؟؟ میشه بگی چطور باید از این کنترلاستفاده کنیم؟
ببخشید وارد نیستم
بازم ممنون
خواهش میکنم،نه توی همون فرم باز میشه.اسم کنترلش WebBrowser هست.یک مثال براتون پیوست کردم تا ببینید منظورم چیه.

m.mahaki
شنبه 11 مرداد 1393, 01:55 صبح
برنامش بالا نیومد نمیدونم چرا!!! ولی فایل اجراییشو دیدم دقیقا همون چیزیه که من میخوام. واقعا ممنون. دیگه خودم میرم طرز استفادشو یاد میگیرم.

abbas.oveissi
شنبه 11 مرداد 1393, 02:02 صبح
برنامش بالا نیومد نمیدونم چرا!!! ولی فایل اجراییشو دیدم دقیقا همون چیزیه که من میخوام. واقعا ممنون. دیگه خودم میرم طرز استفادشو یاد میگیرم.
احتمالا دلیلش اینه که با ویژوال استدیو 2012 ساختمش.چیز خیلی خاصی توش نیست،از جعبه ابزار یک WebBrowser رو فرم قرار دهید.اینم کد دکمه هست :
private void btnShow_Click(object sender, EventArgs e)
{
string htmlZendegi = @"
<html>
<style>
body { background:#D1D1E1}
.a {
margin-bottom: 10px;
width: 100%;
height: 70%;
float: right;
color: #3e3e3e;
border: 1px solid #000000;