PDA

View Full Version : سوال: بدست آوردن نتایج جست و جوی گوگل با سی شارپ

mehran6764
شنبه 11 مرداد 1393, 02:38 صبح
سلام ، من به کدی نیاز دارم که لیست سایت هایی که در نتایج جست و جوی گوگل هست با سی شارپ دریافت کنم ، فرضا" من کلمه سوال رو سرچ می کنم ، اسم سایت هایی رو در نتایج جست و جوی گوگل به یک ارایه یا کمبوباکس اضافه بشه ، چند شبه که نت رو زیر رو کردم و تنها چیزی که فهمیدم و در اکثر سایت ها دیده بودم این بود که باید از api گوگل استفاده ، ولی اخه چطوری ، ممکنه کسی برام به زبان ساده بگه چطوری از یک api استفاده کنم

abbas.oveissi
شنبه 11 مرداد 1393, 02:43 صبح
سلام ، من به کدی نیاز دارم که لیست سایت هایی که در نتایج جست و جوی گوگل هست با سی شارپ دریافت کنم ، فرضا" من کلمه سوال رو سرچ می کنم ، اسم سایت هایی رو در نتایج جست و جوی گوگل به یک ارایه یا کمبوباکس اضافه بشه ، چند شبه که نت رو زیر رو کردم و تنها چیزی که فهمیدم و در اکثر سایت ها دیده بودم این بود که باید از api گوگل استفاده ، ولی اخه چطوری ، ممکنه کسی برام به زبان ساده بگه چطوری از یک api استفاده کنم

میتونید از این لینک استفاده کنید : https://code.google.com/p/google-api-for-dotnet
بعد دانلود و اضافه کردن DLL میتونید بصورت زیر ازش استفاده کنید :
GwebSearchClient client = new GwebSearchClient(/* Enter the URL of your site here */);
IList<IWebResult> results = client.Search("Google API for .NET", 32);
foreach(IWebResult result in results)
{
Console.WriteLine("[{0}] {1} => {2}", result.Title, result.Content, result.Url);
}

mehran6764
شنبه 11 مرداد 1393, 03:08 صبح
میتونید از این لینک استفاده کنید : https://code.google.com/p/google-api-for-dotnet
GwebSearchClient client = new GwebSearchClient(/* Enter the URL of your site here */);
{
Console.WriteLine("[{0}] {1} => {2}", result.Title, result.Content, result.Url);
}

ممنونم
اما خطا داد، دقیقا" باید چه DLL ی رو اضافه کنم ، من الان GoogleSearchDotnet.dllرو اضافه کردم ولی اجرا نشد و اورو داد

abbas.oveissi
شنبه 11 مرداد 1393, 03:17 صبح
ممنونم
اما خطا داد، دقیقا" باید چه DLL ی رو اضافه کنم ، من الان GoogleSearchDotnet.dllرو اضافه کردم ولی اجرا نشد و اورو داد
من اینو GoogleSearchAPI_0.3.1.zip دانلود کردم و DLL داخلشو به برنامه اضافه کردم.حواست باشه که باید این "/* Enter the URL of your site here */ " رو هم پاک کنید و جاش یک رشته بنویسید ،حالا هر چی بود فرق نداره.
این خط زا هم بالای کدهاتون کنار بقیه Using ها بنویسید :

using Google.API.Search;

mehran6764
شنبه 11 مرداد 1393, 03:36 صبح
من اینو GoogleSearchAPI_0.3.1.zip دانلود کردم و DLL داخلشو به برنامه اضافه کردم.حواست باشه که باید این "/* Enter the URL of your site here */ " رو هم پاک کنید و جاش یک رشته بنویسید ،حالا هر چی بود فرق نداره.
این خط زا هم بالای کدهاتون کنار بقیه Using ها بنویسید :

using Google.API.Search;

واقعا شرمنده ام ، همه این کارها رو انجام دادم ولی بازم خظا داد ، عجیب تر اینکه حتی وقتی هیچ کدی نمی نویسم خود DLL رو اضافه می کنم پیغام خطا نشون داده میشه
اگر براتون مقدور هست ، همون فایلی رو که دستور رو نوشتین اجرا شد ضمیمه کنید دانلود کنم ، بازم معذرت ..
شما از کدوم نسخه VS استفاده می کنین

abbas.oveissi
شنبه 11 مرداد 1393, 03:45 صبح
واقعا شرمنده ام ، همه این کارها رو انجام دادم ولی بازم خظا داد ، عجیب تر اینکه حتی وقتی هیچ کدی نمی نویسم خود DLL رو اضافه می کنم پیغام خطا نشون داده میشه
اگر براتون مقدور هست ، همون فایلی رو که دستور رو نوشتین اجرا شد ضمیمه کنید دانلود کنم ، بازم معذرت ..
شما از کدوم نسخه VS استفاده می کنین

من با ویژوال استدیو 2012 اما ربطی به این قضیه نداره. خب متن خطا چیه ؟
البته باید نسخه دات نتی که پروژه ات هم استفاده میکنه 3.5 باشه.

mehran6764
شنبه 11 مرداد 1393, 03:49 صبح
من با ویژوال استدیو 2012 اما ربطی به این قضیه نداره. خب متن خطا چیه ؟
البته باید نسخه دات نتی که پروژه ات هم استفاده میکنه 3.5 باشه.
بی نهایت ممنونم ، حل شد
به این خاطر کار نمی کرد که نسخه 4 رو انتخاب می کردم !
مرسی بابت کمک

mehran6764
یک شنبه 12 مرداد 1393, 22:22 عصر
{
}

سلام مجدد :لبخند: شکلک خجالت
این Api یک دشواری که داره اینکه در نمایش لیست نتایج محدودیت داره و بیشتر از 64 اسم رو سایت برنمی گردونه ،یعنی بیشتر از شش صفحه رو نمیشه بدست آورد
برای رفع این محدودیت باید چی کار کنم ؟ ایا ترفند داره یا اینکه باید از Api دیگری استفاده کرد

abbas.oveissi
دوشنبه 13 مرداد 1393, 00:45 صبح
سلام مجدد :لبخند: شکلک خجالت
این Api یک دشواری که داره اینکه در نمایش لیست نتایج محدودیت داره و بیشتر از 64 اسم رو سایت برنمی گردونه ،یعنی بیشتر از شش صفحه رو نمیشه بدست آورد
برای رفع این محدودیت باید چی کار کنم ؟ ایا ترفند داره یا اینکه باید از Api دیگری استفاده کرد
من دیگه نمیتونم کمک بکنم.چون توی پروژه ای که من از این استفاده کردم فقط نتیجه اول کافی بود و حتی 64 تا هم نیازم نبود :لبخند: بگردید ببینید توی همون سایتشون توضیحی در این رابطه دارند یا نه؟شاید اصن Api گوگل از این بیشتر رو قرار نداده.

dele_ghamgin_2008
شنبه 25 بهمن 1393, 15:42 عصر
استفاده از api گوگل محدودیت داره . من این برنامه رو ساختم با استفاده از وب بروزر . شما هم با وب بروزر بسازید.