PDA

View Full Version : کمک در طراحی بخش مالی آموزشگاه

mehdiba3
شنبه 11 مرداد 1393, 23:29 عصر
برنامه ای که دارم می نویسم مربوط به آموزشگاه هستش. این آموزشگاه میتونه هر نوع آموزشگاهی رو در بر بگیره(زبان-کامپیوتر - آموزش رانندگی و ....)

تا اینجا مشکلی نیست. الان دارم بخش مالی رو تکمیل می کنم.
کاری که باید بشه اینه که مشتری ممکنه تمام یا قسمتی از پولش رو بده. پس بخش قسط رو هم داریم. نمودار ER رو به صورت زیز کشیدم
http://www.xum.ir/images/2014/08/03/Untitled-1.jpg
بنظرتون کارم درسته؟ یا راه بهتری هم هست؟
توضیح اینکه هر پرداختی یک کد داره که کلید اصلیه و اگه کامل پول را پرداخت نکرد در جدول قسط مبلغ باقی مانده قرار میگیره و بار بعدی که پرداخت کرد همینطوری جدول قسط بروز رسانی میشه تا حساب صفر بشه. الان مشکلم اینه چطوری لیستی از اقساط را داشته باشم؟ مثلا بفهمم کی تا الان در چه تاریخ هایی قسط داده؟ من یک فیلد باقیماده که بیشتر ندارم. و فقط میتونه یک مقدار رو ذخیره کنه. کلا قاطی کردم. گیج شدم. ممنون می شم من رو راهنمایی کنید

mehdiba3
یک شنبه 12 مرداد 1393, 11:52 صبح
متاسفانه این تاپیک خیلی خلوته و کسی پاسخگو نیست
من همین سوال رو در بخش سیشارپ هم مطرح کردم که فکر کنم مسولین سایت مطلبم رو پاک کردن.
شاید بعضی وقتا دموکراسی رو رعایت کنیم بد نباشه.
بعضی وقتا باید چابک فکر کرد. نه اینکه ایستا و قانون مند عمل کرد.

mahan.2002
یک شنبه 12 مرداد 1393, 12:13 عصر
با سلام
بنظر من طراحی شما در این بخش مشکلی نداره .. فقط شما میتونید مقدار باقی مانده رو هم در قسمت شهریه قرار بدید هم به همین صورتی که در نظر گرفتید ..
فقط بنظرم بهتر فیلدی در جدول اقساط داشته باشید بنام مبالغ دریافتی . در این فیلد مبالغ دریافتی هر قسط ثبت بشه . که در این فیلد مقدار واریزی هر قسط معلوم بشه ... و برای محاسبه باقی مانده اقساط هم شما با جمع مقدار مبالغ دریافتی و کم کردن اوون از کل مقدار شهریه مقدار باقیمانده پرداختی هر متقاضی رو بدست بیارید.
موفق باشید.