PDA

View Full Version : حرفه ای: در خواست مشاوره و راهنمایی برای دخیره سازی فابل های jpeg در برنامه

mortezasar
یک شنبه 12 مرداد 1393, 01:48 صبح
سلام من من حدود 4TB فایل اسکن شده عکس با میانگین 7 تا 25 مگابایت دارم که همه با فرمت jpeg اسکن شده اند و حالا باید در دیتا بیس ذخیره شن دیتا بیسم اس کیو ال هست و میخوام با استفاده از قابلیت file stream اس کیو ال 2008 فایل ها رو ذخیره کنم تا اینجا مشکلی نیست اما میخوام راهی پیدا کنم که حجم اطلاعات رو کم کنم و بعد وارد دیتا بیس کنم به هیچ وجه نمیتونم حجم عکس ها رو تغییر میدم اگرم بخوام تغییر بدم باید بدون افت کیفیت باشه (حتی 1 درصد هم نمیشه چون فایل های اسکن شده متنی و مهم هستن ) از زیپ کردن هم اسنفاده کردم اما تغیر چندانی نمیداد مثلا 7.12 مگابایت رو تبدیل می کرد به 6.90 مگابایت اگه میشه راهنماییم کنید
با تشکر

alonmahdi
یک شنبه 12 مرداد 1393, 08:05 صبح
نظرتون چیه اصلا داخل دی تابیس عکس ذخیره نشه ؟
تنها مسیر ذخیره سازی اون توی دیتابیس ذخیره بشه ؟

با توجه به این که می گین حجم عکس ها بالاس و زیاد هم هستند فایل ها رو در پوشه ای در کنار برنامه ذخیره کنید و آدرس ذخیره شدن رو توی دیتابیس ذخیره کنید . و موقع استفاده فراخوانی کنید.
این طوری سرعت افت نمی کنه و همین طور حجم هم خوبه بالا نمی ره .

که البته در این صورت و چه در حالتی که در دیتابیس ذخیره بشن برای بک آپ گرفتن یک مشکلی به نام حجم رو باهاش رو به رو هستید.... .

mortezasar
دوشنبه 13 مرداد 1393, 12:09 عصر
سلام یه محدودیت دیگه هم هست که هرکسی نباید بتونه این اسناد رو ببینه

kahe.mehrdad
دوشنبه 13 مرداد 1393, 12:17 عصر
دوستمون alonmahdi درست میگن. ذخیره فایل توی دیتابیس اصلا معقول نیست. شما میتونید روند زیر را پی بگیرید.

تصاویرتون را در یک پوشه با نام secure ذخیره و با یک فایل web config برای دسترسی به اون محدودیت ایجاد کنید.
هر بار که کاربر درخواست لود یک عکس را داد شما میتونید به واسطه نام اون تصویر، اون را توی یک دایرکتوری temp به صورت موقتی کپی کنید و آدرس اونجا رو برای نمایش تصاویر بدید.
در ادامه بعد از expire شدن زمان نگه داری تصویر اون را از دایرکتوری temp پاک کنید.