PDA

View Full Version : تبدیل گفتار به نوشتار و برعکس

Dr Saeed
یک شنبه 12 مرداد 1393, 11:32 صبح
با سلام دوستان

من داخل برنامم یه جایی احتیاج دارم که مثلا کاربر با استفاده از میکروفون یه کلمه بگه من بتونم اون کلمه رو داخل تکس باکسم بنویسم خیلی فکر کردم ولی اینکه چطور اینکارو بکنم چیزی به ذهنم نرسید در ضمن میخوام یه جاهایی برنامه بیاد داخل تکس باکسم رو برای کاربر بخونه این سورس هایی که وجود دارند صدا به صورت کامپیوتری وجود داره من میخوام صدا به صورت طبیعی وجود داشته باشه

پ.ن : سورس کد نمیخوام دوستان اگه تجربه ای در این ضمینه دارند مطرح کنند خودم دنبالش میرم

با سپاس

m.4.r.m
یک شنبه 12 مرداد 1393, 18:54 عصر
سخته این کار شدنی هست اما به سختی نرم افزارهایی در این زمینه هستند می تونی از اونا استفاده کنی که تبدیل صوت به گفتار و بالعکس رو به صورت فارسی انجام میدن از اونا استفاده کن توسط برنامه اطلاعات رو به اون برنامه انتقال بده و ازش بخون و ...

Dr Saeed
دوشنبه 13 مرداد 1393, 00:24 صبح
سخته این کار شدنی هست اما به سختی نرم افزارهایی در این زمینه هستند می تونی از اونا استفاده کنی که تبدیل صوت به گفتار و بالعکس رو به صورت فارسی انجام میدن از اونا استفاده کن توسط برنامه اطلاعات رو به اون برنامه انتقال بده و ازش بخون و ...

با سپاس

ایا میتونم یه دیتابیس بسازم ؟ و صدا هارو از دیتابیس تشخیص بدم ؟ حجم برنامه بالا نمیره ؟

m.4.r.m
دوشنبه 13 مرداد 1393, 22:11 عصر
اره میتونی باید تمام ادای صوتی را ضبط کنی مانند اُ - اِ - آ و ... بُ - بِ - بّ و ... تلفظ ها کارو سخت می کنه . باید بتونی صدا رو از بین بانک با حروف بسازی و بخونی

Dr Saeed
سه شنبه 14 مرداد 1393, 03:47 صبح
اره میتونی باید تمام ادای صوتی را ضبط کنی مانند اُ - اِ - آ و ... بُ - بِ - بّ و ... تلفظ ها کارو سخت می کنه . باید بتونی صدا رو از بین بانک با حروف بسازی و بخونی

با سلامی دوباره

چون تازه میخوام شروع کنم یکم کارمو محدود تر میکنم ! فکر کنید یه کلمه های مشخص مثل ( سعید و علی و برنامه نویس ) رو داخل دیتابیس گذاشتم

مشکل اینجاس وقتی کاربر به طور مثال گفت علی چطوری صدا اونو با دیتابیس مقایسه کنم ؟

Rasul75
سه شنبه 14 مرداد 1393, 18:50 عصر
دوست عزیز فارسی رو نمیدونم ولی به صورت انگلیسی میتونی از خود ویندوز استفاده کنی داخل کنترل پنل تنظیمات مربوط به Speech Recognition رو ببین میشه یا نه.

ایلیا آخوندزاده
چهارشنبه 15 مرداد 1393, 18:34 عصر
آیا نمیشه از TTS های وین استفاده کرد؟

m.4.r.m
پنج شنبه 16 مرداد 1393, 17:24 عصر
خوب شما باید بتونی این عمل رو انجام بدی واسه همینه میگم تمام آوا ها رو باید تو دیتابیس ذخیره کنی بعد بتونی تشخیص بدی و به هم بچسبونی

Dr Saeed
جمعه 17 مرداد 1393, 15:01 عصر
خوب شما باید بتونی این عمل رو انجام بدی واسه همینه میگم تمام آوا ها رو باید تو دیتابیس ذخیره کنی بعد بتونی تشخیص بدی و به هم بچسبونی

خب فکر کنید من تمام اوا هارو داخل دیتابیس ذخیره کردم چجوری میتونم اونو مقایسه کنم

saeid__h
پنج شنبه 17 مهر 1393, 22:50 عصر
اگر تعداد کلماتت محدودن دات نت فریم ورک سه و نیم به بعد پردازش گفتار رو حمایت میکنن البته نه فارسی. بعنوان یه راهکار ساده از رفرنسز رفرنس اسپیچ رو به پروژه اضافه کن و کلمات رو بصورت فینگلیش مقایسه کن. راه صحیح تر استفاده از متلب است.

ASedJavad
جمعه 18 مهر 1393, 10:39 صبح
سلام
این لینک رو هم بررسیش کنید بد نیست:
http://barnamenevis.org/showthread.php?318329-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%86%D8%AF%D9%86-%D8%A7%D8%B3%D9%85-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%28-Text-To-Speech-%29