PDA

View Full Version : سوال: سوال در مورد superscript

AEbrahimi1377
یک شنبه 12 مرداد 1393, 11:45 صبح
سلام
1- چطور می تونم یه متن superscript دار داخل یه textbox یا rich textbox بنویسم؟
2- با چه type ی باید داخل sql server ذخیره کنم؟
3- متن ذخیره شده رو می شه داخل data table به صورت صحیح نشان داد؟

khokhan
دوشنبه 13 مرداد 1393, 19:53 عصر
لطفا کمک کنین

rich textbox یه پراپرتی به اسم SelectionCharOffset داره و خیلی آسون می تونین از اون پراپرتی استفاده کنین و اعداد توان دار یا هر عبارت یونیکددیگر رو فراهم بیارین

این نمونه رو ببین :

121985

AEbrahimi1377
دوشنبه 13 مرداد 1393, 20:09 عصر
rich textbox
یه پراپرتی به اسم SelectionCharOffset داره و خیلی آسون می تونین از اون پراپرتی استفاده کنین و اعداد توان دار یا هر عبارت یونیکددیگر رو فراهم بیارین

لطفا سوال 2 و 3 رو هم اگه می دونین جواب بدین
ممنون

khokhan
دوشنبه 13 مرداد 1393, 20:57 عصر
لطفا سوال 2 و 3 رو هم اگه می دونین جواب بدین
ممنون
اگه می خواین متن داخل تکست باکس به همان شکل در بانک ذخیره بشه نوع فیلد رو nvarcher قرار بدین و طولش رو هم یه کمی بیشتر از طول بزرگترین رشته که ممکنه به وجود بیاد قرار بدین
واگه خواستین رنگ فونت و اندازه اون هم حفظ بشه بایستی rtf ذخیره بشه

درمورد سوال سوم : بعد از فراخوانی اطلاعات و قرار گرفتن مجدد در تکست باکس بایستی اقدام به تبدیل کنین به نظر م بطور مستقیم داخل دیتاتیبل امکانش نباشه

AEbrahimi1377
سه شنبه 14 مرداد 1393, 18:48 عصر
اگه می خواین متن داخل تکست باکس به همان شکل در بانک ذخیره بشه نوع فیلد رو nvarcher قرار بدین و طولش رو هم یه کمی بیشتر از طول بزرگترین رشته که ممکنه به وجود بیاد قرار بدین
واگه خواستین رنگ فونت و اندازه اون هم حفظ بشه بایستی rtf ذخیره بشه

درمورد سوال سوم : بعد از فراخوانی اطلاعات و قرار گرفتن مجدد در تکست باکس بایستی اقدام به تبدیل کنین به نظر م بطور مستقیم داخل دیتاتیبل امکانش نباشه

ار نوع nvarchar ذخیره کردم اما متن به صورت معمولی ذخیره شد و بدون بالانویس ذخیره شد
لطفا اگه چیزی در این مورد می دونین کمک کنید
ممنون

khokhan
سه شنبه 14 مرداد 1393, 22:41 عصر
ار نوع nvarchar ذخیره کردم اما متن به صورت معمولی ذخیره شد و بدون بالانویس ذخیره شد
لطفا اگه چیزی در این مورد می دونین کمک کنید
ممنون
با سلام
همانطور که در پست قبلی هم گفتم بایستی متن رو به شکل rtf ذخیره کنی و به همان شکل هم بازخوانی کنی یعنی به عبارتی :

برای ذخیره :

theSQLParameter.Value = this.richTextBox1.Rtf;

برای بازخوانی ونمایش مجدد :

while (theReader.Read()) {
this.Text1.Rtf = theReader.GetValue(0).ToString();
}

.............................