PDA

View Full Version : سوال: ساخت صفحه تغییر رمز برای تمام کاربران در اولین ورود

dehqhani
یک شنبه 12 مرداد 1393, 17:00 عصر
سلام

من میخواستم که وقتی کاربران برای اولین بار با نام کاربری و رمز از پیش تعریف شده وارد سیستم میشوند

یکبار صفحه تغییر رمز برایشان نمایش داده شود و پس از تغییر رمز از سیستم خارج شود و دوباره با رمز جدید وارد شود (ولی اینبار دیگه صفحه تغییر رمز رو مشاهده نکند)

اگه کسی روش اینکار رو میدونه ممنون میشم بهم بگه

aminmousavi
یک شنبه 12 مرداد 1393, 17:05 عصر
با سلام دوست عزیز .
من اگر بودم یک فیلد تو جدول کاربرها اضافه میکردم از نوع بولین که مشخص بشه اولین باره لوگین کرده یا نه ، اگه اولین بار بود صفحه تغییر رمز بره اگر نبود به صفحه دیگری بره

dehqhani
یک شنبه 12 مرداد 1393, 17:18 عصر
ممنون از پاسختون این هم روش خوبیه

ولی ممکن هست که کاربر این صفحه رو دور بزنه

مثلا خروج بزنه و برای بار دوم وارد بشه

و من چون از مستر استفاده میکنم و صفحه تغییر رمزم هم تحت مسترپیج هست

و داخل مسترپیج هم تمامی منوها وجود دارد کاربر میتونه به راحتی با کلیک بر روی یکی از منوها از این صفحه خارج بشه

کسی نطر دیگه ای نداره

Mousavmousab
دوشنبه 13 مرداد 1393, 21:49 عصر
ممنون از پاسختون این هم روش خوبیه

ولی ممکن هست که کاربر این صفحه رو دور بزنه

مثلا خروج بزنه و برای بار دوم وارد بشه

و من چون از مستر استفاده میکنم و صفحه تغییر رمزم هم تحت مسترپیج هست

و داخل مسترپیج هم تمامی منوها وجود دارد کاربر میتونه به راحتی با کلیک بر روی یکی از منوها از این صفحه خارج بشه

کسی نطر دیگه ای نداره

نه این روش مشکلی نداره.
سناریو را من دقیق تر می گم :
1-) User ی که ساخته شد یک نام کاربری و رمز عبور داره و یک بیت از فیلدی مربوط به اینکه دفعه اول است را نه به صورت پیش فرض False است.
2-) در لحظه اول چک می کنی وقتی Session وجود داشت و مقدار فیلد False بود شما باید Redirect بشی به صفحه تغییر رمز و تا زمانی که رمز را عوض نکرد همه چیز از اول تکرار میشه یعنی بازم می آد اینجا و جای دیگه ای نمیره
3-) در صورتی که ورود پیدا کرد و به صفحه تغییر رمز رفت و رمز را عوض کرد دقیقاٌ بعدش چک می کنی اگر اون فیلد از بانک اطلاعاتی مربوط به این یوزر True بود حالا می ری به هر صفحه ای که دوست داری.

دیگه مشکلی نداره و خروج بزنه که مقدار اون بیت در Table که True نمیشه !!! پس دفعه بعد هم ورود پیدا کرد مجبور میشه تغییر رمز انجام بده
موفق باشی

siamat
سه شنبه 14 مرداد 1393, 17:59 عصر
من یه راه مبتدیانه تر دارم اونم اینه که شما برای رمز اول که خودتون تعیین میکنید یه کلمه کلیدی بگذارید مثلا این رمز یوزر باشه
firstرمزlol یا حالا هرچیزی که شما مد نظرتونه بعد موقع چک کردن کلمه عبور کاربر بگید رمز هایی که با فرمت یاد شده ذخیره شده اند رو به صفحه تغییر رمز بفرست.:لبخند:
ولی منطقی تر اینه که دوستمون گفت باید یه فیلد توی دیتابیس بگذارید و اولین ورود رو چک کنید در ضمن می تونید یک بولین دیگه بگذارید که در صورتی که رمز تغییر کرد بره به صفحه بعد و اگه رمز تغییر نکرد دوباره همون صفحه باز بشه

fakhravari
سه شنبه 14 مرداد 1393, 18:17 عصر
اگه کاربر فقط ثیتنام میکنه یعنی موقغ ثبتنام پسورد نمیده میتونید جای پسور خالی بزارید بعد چک کنید اگر len پسورد 0 بود به اون صفحه بره.
در کل کار جالبی نیست.:چشمک: