PDA

View Full Version : ارور در هنگام درج داده در دیتابیس

فوژان جون
دوشنبه 13 مرداد 1393, 10:43 صبح
سلام
من از فریم ورک لاراول نسخه ی 4.2 بر روی wampserver استفاده می کنم . یک فرم ثبت نام دارم که بعد از اعتبارسنجی باید در دیتا بیس ثبت شود ولی بعد از اینکه فرم اعتبارسنجی می شود هنگام درج در دیتا بیس من با ارور زیر مواجه می شوم
PDO Eception (2002) SQLSTATE[HY000][2002] no connection could be made because the target machine actively refused it

من از کلاس Eloquent استفاده می کنم . ممنون میشم که منو کمک کنید

MRmoon
دوشنبه 13 مرداد 1393, 11:58 صبح
درود.

مشکل از خود mysql هست.

محمد.

فوژان جون
دوشنبه 13 مرداد 1393, 19:14 عصر
بابت اینکه لطف کردید و جواب دادید ممنون
لطف می کنید راهنمایی کنید که چیکار باید انجام بدهم تا مشکل بر طرف شود ؟

tux-world
دوشنبه 13 مرداد 1393, 20:49 عصر
این مشکل مربوط به wamp server شما میشه و هیچ ربطی به مای اسکیوال نداره. در صورتی که رنگ آیکن اون نارنجی هستش سرویس اسکیوال ران نشده بررسی کنید و اگه دیدین درست نشد فایلهای my.ini و my.cnf رو از مسیر windows\system32 یا windows پاک کنید و دوباره سرویس ها رو ران کنید. شاید مجبور باشید عمل وقیح رستارت مجدد ویندوز رو هم انجام بدید. متنفرم از این قابلیت شیرینش ;)

فوژان جون
دوشنبه 13 مرداد 1393, 23:08 عصر
از راهنماییتون ممنونم
wamp من مشکلی نداره و سبز می شود من لاراول را بر روی ومپ نصب کردم ولی اجرای برنامه از طریق artisan هست من در کامند لاین ویندوز php artisan serve --port 8000 را تایپ می کنم و در مرورگر ادرس localhost:8000/register را تایپ می کنم وبعد از اعتبارسنجی فرم ارور بالا را می دهد تقریبا من همه راه حا های ارائه شده را امتحان کردم ولی فایده ای نداشته ممنون میشم که من را کمک کنید من باید پروژه تحویل بدهم و با این ارور که رفع نمیشه پروژه من پیش نمیره

farzadyazdan
دوشنبه 13 مرداد 1393, 23:11 عصر
دوست عزیز سلام
این خطا به دلیل اینه که پروژه شما نمیتونه به دیتابیس وصل بشه، حالا راه حل:

1- ابتدا از اجرا بودن mySql مطمئن بشین
2- اظلاعات مربوط به کانکشن رو در مسیر app/config/databse.php چک کنید و اط صحت اطلاعات مطمئن بشین

فوژان جون
دوشنبه 13 مرداد 1393, 23:22 عصر
ممنون از کمکتون
قبل از درج داده در دیتابیس من دیتا بیس و جدول مربوطه را با استفاده از migration va schema ساختم و نام دیتا بیس ساخته شده را در مسیر app/config/database.php قرار دادم و چون به صورت لوکال هاست اجرا می کنم username = root و password='' قرار دادم

farzadyazdan
دوشنبه 13 مرداد 1393, 23:39 عصر
ممنون از کمکتون
قبل از درج داده در دیتابیس من دیتا بیس و جدول مربوطه را با استفاده از migration va schema ساختم و نام دیتا بیس ساخته شده را در مسیر app/config/database.php قرار دادم و چون به صورت لوکال هاست اجرا می کنم username = root و password='' قرار دادم

این مشکل قطعا بدلیل عدم برقراری ارتباط با دیتابیس هست اما اینکه میگین جداول رو با استفاده از migration ایجاد کردین من رو به فکر برده، پیشنهاد میکنم پروژه رو با دستور php artisan serve اجرا نکنید و به صورت معمولی localhost اجرا کنید و نتیجه رو ببینید.

tux-world
سه شنبه 14 مرداد 1393, 00:25 صبح
اینو هم چک کن.
artisan dump-autoload

فوژان جون
سه شنبه 14 مرداد 1393, 09:47 صبح
ممنون از کمک همه دوستانی که من را راهنمایی کردند
مشکل حل شد . این ارور زمانی داده می شود که wampserver خاموش است و من با استفاده از artisan برنامه را اجرا می کنم زمانی که wampserver روشن بود و من دستور artisan را اجرا کردم داده در جدول درج شد .

tux-world
سه شنبه 14 مرداد 1393, 23:48 عصر
تو این حالت مگه رنگ آیکنش فرق نمیکنه؟

فوژان جون
چهارشنبه 15 مرداد 1393, 12:13 عصر
تو این حالت مگه رنگ آیکنش فرق نمیکنه؟
مشکل اینجا بود که من فکر میکردم زمانی که با دستور artisan یک سرور ایجاد میکنم نیازی به start کردن wamp نیست و تقریبا تمام راه حل های ارائه شده در سایت های مختلف را امتحان کرده بودم و زمانی که نتیجه نگرفتم در اینجا سوال پرسیدم که با توجه به راهنمایی های مختلف باعث شد تا من wamp را start کنم تا ببینم درست کار می کند یا نه که درست کار میکرد بعد یکبار دیگه دستور artisan را اجرا کردم که داده ها در دیتا بیس ثبت شد و فهمیدم که دستور artisan برای ایجاد سرور در هنگام کار با دیتابیس نیاز به start بودن wampserver دارد.

tux-world
جمعه 17 مرداد 1393, 13:27 عصر
معلومه که داره. این چه سوالیه دیگه :لبخند: کلهم برای کار با دیتابیس mysql نیاز به بالا بودن سرویسها داره :لبخند: