PDA

View Full Version : راهنمایی

papa_fal
یک شنبه 31 اردیبهشت 1385, 07:35 صبح
با سلام من پروژه ای با {ای اس پی دات نت} دارم که بعضی صفحات آن را با سی شارپ نوشته ام. و حالا می شه گفت بعد از این می خوام با وی بی دات نت بنویسم شاید مهمترین دلیلش این باشه که احساس می کنم که تسلط به ویبی در اطرافیانم بیشتر{برای رفع اشکالاتم} است نمونه همین تاپیک{اشکال در ثبت در پایگاه داده} یک کد کوچولو مدتی است که وقت من را گرفته.
در حقیقت می خوام صفحات مختلف را به زبانهای ویبی و سی شارپ نوشته شده اند به هم در آخر سر لینک کنم.
البته من نمی دانم که چطور لینک باید انجام بشه؟؟؟و بعد در آپلود سایت به مشکلی بر نخواهم خورد؟؟؟؟
خوب در مورد لینک هم ممنون می شم که در همین تاپیک لطف کرده و توضیح کاملی بدهید.

خواستم نظر شما رو در مورد این تصمیمی که گرفتم جویا بشم.
با تشکر

manager
یک شنبه 31 اردیبهشت 1385, 19:49 عصر
بهتره خودتون دستی این کار رو بکنید چون از هر نرم افزار مبدلی بهتره و Optimize تر هست, در ضمن #C از VB.net بهتره !!!! شاید دلیل اینکه می گم بهتره چند نکته تو برنامه نویسیش باشه که مخصوصا تو Desktop App خودش رو نشون می ده و نکته دیگر تو Syntax !!!
شما نباید تو Syntax زبان های برنامه نویسی مشکل داشته باشید اگر چنین هست رفع نقصان کنید و پرژتون رو با همون زبانی که شروع کردید به پایان برسونید

msakbari
یک شنبه 31 اردیبهشت 1385, 22:47 عصر
به نظر من شما که تا حدی C# رو کار کردی سعی کن رهاش نکنی چون مطمئنم که یه روزی
دوباره به C# برخواهی گشت .

البته من هم یا VB دات رو یاد گرفتم ولی طولی نکشید که اونو رها کردم چون واقعا ساختار جالبی نداره ؟
موفق باشی

papa_fal
دوشنبه 01 خرداد 1385, 09:44 صبح
با سلام
ممنون از لطف شما دوستان عزیز

مطلب دیگری که وجود دارد شاید بتونم بگم 99% کتابهای {ای اس پی دات نت} کدهایی که به کار برده اند
با {وی بی دات نت} است.(100%) فارسی ها

و من مجبورم که از convertor استفاده کنم.در ضمن من convertor ای که دمو نباشد و مناسب باشد برای تبدیل به {سی شارپ} پیدا نکردم.. راستی شما تا به حال استفاده کرده اید؟؟؟؟.به نظرتون قابل اطمینان است؟؟؟؟؟

در ضمن می خواستم نظرتونو در مورد کتاب {ای اس پی دات نت ترجمه (بابک احترامی)} بپرسم .
به نظر شما بین کتابهای فارسی کدام از همه بهتر است؟؟؟؟؟؟

با تشکر از لطف همه دوستان

msakbari
دوشنبه 01 خرداد 1385, 13:02 عصر
در مورد Convertor به نظر من اصلا فکرش رو هم نکن عزیزم . البته فکر نمی کنم Syntax زیان CSharp خیلی سخت باشه . کتابخانه کلاسها در هر سه زبان ASp.net یکی است و رفتن از یک زبان به زبان دیگر خیلی خیلی ساده .

در مورد کتاب Stephan Walter ترجمه ی آقای احترامی کتاب فوق العاده خوبی است ولی در غالب Visual Studio نیست . ولی همچنان یکی از بهترین کتابهای موجود در این تکنولوژی باشد
همچنین خود آقای Walter مقالات بسیار زیادی برای ماکروسافت نوشته که بعضی از اونها حتی در
MSDN هم استفاده شده .
اگر هم می تونید کتاب لاتین مطالعه کنید کتابهای MCSD و کتاب Professional ASP.net از انتشارات Willy ی هند بسیار عالی است . که به دو زبان CSharp و VB تدریس نمودند.

موفق باشی