PDA

View Full Version : ایجاد شورت کات (SHORTCUT) در پایتون

Parsa-->Python
دوشنبه 13 مرداد 1393, 14:41 عصر
سلام دوستان.من تازه برنامه نویسی پایتونو شروع کردم و بخاطر همین تجربه ی زیادی ندارم.یه برنامه ساده نوشتم که هر روز که میرم سر بزنم به کامپیوترم ارتقاش میدم و سیوش میکنم. حدود یکی دو هفته ی دیگه ام حاضر میشه.ولی من هنوز نمیدونم چجوری براش شورتکات بسازم:متعجب:. منظورم اینه که بشه از رو دسکتاپ اجراش کرد.ممنون میشم اگه کمکم کنید:لبخندساده::لبخندساده:.

n.nowroozi
سه شنبه 14 مرداد 1393, 08:45 صبح
سلام دوستان.من تازه برنامه نویسی پایتونو شروع کردم و بخاطر همین تجربه ی زیادی ندارم.یه برنامه ساده نوشتم که هر روز که میرم سر بزنم به کامپیوترم ارتقاش میدم و سیوش میکنم. حدود یکی دو هفته ی دیگه ام حاضر میشه.ولی من هنوز نمیدونم چجوری براش شورتکات بسازم:متعجب:. منظورم اینه که بشه از رو دسکتاپ اجراش کرد.ممنون میشم اگه کمکم کنید:لبخندساده::لبخندساده:.
قاعدتا باید پلت فرمت رو ذکر میکردی! ولی توی لینوکس مجوز اجرایی بدی بهش بزاری توی دسکتاپت اجرا میشه. ویندوز رو نمیدونم.

Parsa-->Python
سه شنبه 14 مرداد 1393, 11:38 صبح
پلتفرمم ویندوزه.تو گوگل به فارسی هیچ چیزی نبود.... به انگلیسی زدم همش برا v2 بود.یکیش هم که سه بود سوال بود:ناراحت:

hixnal
سه شنبه 14 مرداد 1393, 11:50 صبح
عزیز باید با نرم افزار py2exe اول فایل اجرایی بسازی بعد با نرم افزار های setup ساز (ترجیحا smart install maker) اون رو به ستاپ تبدیل کنی که تنظیمات شرت کات داخل خود برنامه ستاپ ساز هس

Parsa-->Python
سه شنبه 14 مرداد 1393, 12:49 عصر
من از version 3 پایتون استفاده میکنم py2 exe دانلود کردم گفت نمیشه نصب شه پایتون 2 میخواد... py3exe هم یا سایتاش فیلتره یا ویروسیه.. لینک سایت رسمی پایتون هم خراب بود:عصبانی++:

Bahmany
سه شنبه 14 مرداد 1393, 13:24 عصر
اگه تو ویندوز باشه به راحتی با یه بچ فایل میشه این کار رو انجام داد و اگر هم تو لینوکس باشه با یه شل باز هم به راحتی می شه اجراش کرد

n.nowroozi
سه شنبه 14 مرداد 1393, 13:53 عصر
خب این میشه یه دلیل خوب واسه اینکه ویندوزت رو پاک کنی و لینوکس استفاده کنی :) تو لینوکس کافیه که این خط رو بزاری اول برنامت:

#!/usr/local/bin/python
بعد دوتا دستور پایین رو بزنی تا روی دسکتاپت باشه!

chmod +x myscript.py
ln -s myscript.py /home/nima/Desktop/

در اکثر لینوکسها هم بیشتر چیزهایی که برای برنامه نویسی پایتون نیازت میشه به صورت پیش فرض نصب هست

Parsa-->Python
چهارشنبه 15 مرداد 1393, 15:05 عصر
خیلی ممنون از نظراتتون:چشمک:.دارم با روشی که آقای Bahmani (http://barnamenevis.org/member.php?13523-Bahmany) گفت یه شورتکات میسازم.. اگه کار کرد... راستی خود نمونه هایی که توی فایل پایتون که دانلود کردم بود. همش با CMD باز میشد و به صورت غلط! و برای run کردنوشن راست کلیک میکردم و Edit with idle رو میزدم و بعد ران میشد.برای این مشکل راه حلی دارید؟:متفکر:

hixnal
شنبه 18 مرداد 1393, 09:13 صبح
اگه نمی تونی از py2exe استفاده کنی از cx_freeze استفاده کن