PDA

View Full Version : سوال: درخواست سورس باز کردن چند آدرس اینترنتی در مرورگر

ra0661
دوشنبه 13 مرداد 1393, 17:46 عصر
سلام

دوستان یه نمونه کد دارند که تقریبا مثل زیر باشه
روی فرم یك لیست باکس هست که بشه یکسری آدرس اینترنتی رو واردش کرد از طریق دکمه اد

یه دکمه go هم رو صفحه است حالا مشکل اینجاست چطور کاری کنیم که اگه رو دکمه go کلیک کردیم همه لینک های که تو لیست باکس هستند همشون رو تو مرورگر فایرفاکس باز کنه؟

اگه رو مرورگرها دیگه هم بزنیم چطوره؟

همون رو ی مرورگر توضیح بدید بسیار سپاس از دوستان

Dr Saeed
سه شنبه 14 مرداد 1393, 03:41 صبح
با سلام
با كامپوننت webbrowser برنامه باز شه ؟ یا خود فایرفاکس ویندوز ؟

ra0661
چهارشنبه 15 مرداد 1393, 22:37 عصر
ممنون دوست عزیز اگه با خود مرورگر فایرفاکس باز بشن که بهتره

kahe.mehrdad
چهارشنبه 15 مرداد 1393, 22:53 عصر
دوست من ، بنده نمیدونم کاملا میخواید کارها سمت کاربر انجام شه یا نه، اما اگه سمت سرور مد نظرتونه شما کافیه اطلاعاتتون را توی session نگه دارید، یا بهتر اگه دیتا بیس دارید بریزید توی اون. بعد با کلیک روی GO اطلاعات را بریزید توی یک List<string> و بعد هر ایتم را باید redirect کنید به اون صفحاتی که وارد کردید منتها توی یک _blank.
من نمیدونم توی VB کد redirect چیه اما متد همون متده، اگه کد C#‎‎ به کارتون میاد بفرماید تا بذارم.

vbhamed
پنج شنبه 16 مرداد 1393, 07:28 صبح
سلام
Private Declare Function ShellExecute Lib "shell32.dll" Alias "ShellExecuteA" (ByVal hwnd As Long, ByVal lpOperation As String, ByVal lpFile As String, ByVal lpParameters As String, ByVal lpDirectory As String, ByVal nShowCmd As Long) As Long

Private Sub cmdGo_Click()

Dim i%

For i = 0 To List1.ListCount - 1
ShellExecute Me.hwnd, "open", List1.List(i), "", "", 0
DoEvents
Next

End Sub

ra0661
پنج شنبه 16 مرداد 1393, 21:01 عصر
ممنون

در کل من ی اینجور چیزی گفتم رو فرم ی لیست باکس داریم و ی دکمه go بعد ما تو لیست باکس بتونیم یفایل .txt رو بارگزاری کنیم همون اد کردن بعد وقتی رو دکمه go کلیک کردیم تمام اون ادرس های ک تو لیست باکس هستند رو تو مرورگر فایرفاکس باز کنه همین ممنون اگه با زبان های دیگه هم باشه اشکال نداره اگه فایل .exe هم باشه اشکال نداره

vbhamed
جمعه 17 مرداد 1393, 10:39 صبح
سلام
خب الان مشكل چيه، كدي كه بهتون دادم دقيقا همين كار رو مي‌كنه

ra0661
شنبه 18 مرداد 1393, 13:36 عصر
خب تو مرورگر فایرفاکس اجرا نمیشه
میزنم کار نمیکنه اگه ممکنه نمونه سورس رو پیوست کنید اگه ممکنه چون من هرچی تست میکنم اجرا نمیشه

محمد فدوی
شنبه 18 مرداد 1393, 15:01 عصر
برای اینکار از خود CommandLine مربوط به فایرفاکس استفاده کن. برای اینکار مثلا این نمونه کد رو ببین:

Shell """C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe"" ""google.com"" ""yahoo.com"""

- برای اینکه توی یه String نقل قول دوگانه (دابل کوتیشن) بذاریم باید از دو تا "" کنار هم استفاده کنیم.

فقط مسیر رو خودت ست کن. برای استفاده از Internet Explorer از فایل اجرایی iexplore.exe استفاده میشه که بطور پیشفرض توی Program Files\Internet Explorer قرار داره. برای استفاده از فایرفاکس هم از فایل اجرایی firefox.exe که معمولا توی همون Program Files قرار داره...

بطور کلی توی همه ی مرورگرا (IE، Firefox، Chrome، Sefari، Chromium و ...) کافیه لینک هایی که میخوای باز کنی رو به صورت آرگومان به مرورگر توی خط فرمان ارسال کنی. مثلا چنین دستوری رو (بعد از اصلاح و تکمیل آدرس ها!) توی Command Prompt اجرا کن تا نتیجه رو ببینی:

C:\Path\To\Any\Browser\browser.exe www.link1.com www.link2.com www.link3.com ...

فقط یادت باشه همیشه اگر توی دستورت فضای خالی (Space) وجود داشت باید اون رو توی نقل قول قرار بدی.
حالا کافیه چنین دستوری رو توی برنامه ت و با سابروتین Shell انجام بدی.

موفق باشی.

ra0661
شنبه 18 مرداد 1393, 17:37 عصر
دوستان که زحمت میکشن اگه ممکنه یك نمونه سورس بزارن که کار کنه ممنون همه میشم

ahmad abdoli
یک شنبه 19 مرداد 1393, 00:35 صبح
خب تو مرورگر فایرفاکس اجرا نمیشه
میزنم کار نمیکنه اگه ممکنه نمونه سورس رو پیوست کنید اگه ممکنه چون من هرچی تست میکنم اجرا نمیشه

دوست عزیر احتمالا مرورگر فایر فاکس مرورگر پیش فرض سیستم شما نیست.
اول در مرورگر فایر فاکس از منوی Tool گزینه Options از تب Advanced و بعد تب General گزینه Make Fire Fox Default browser رو تیک بزنید و Ok رو بزنید تا فایر فاکس به عنوان مرورگر پیش فزض تعیین بشه.
بعد کد آقای vbhamed رو اجرا کنید. می بینید که با فایر فاکس اجرا خواهد شد.

ra0661
یک شنبه 19 مرداد 1393, 11:23 صبح
مرورگر پیشفرضش هم کردم

Mr.305
یک شنبه 19 مرداد 1393, 12:15 عصر
122130
اینم از سورست