PDA

View Full Version : سوال: دسترسی به TextBox موجود در فرم قبلی

zahra1372
دوشنبه 13 مرداد 1393, 18:01 عصر
سلام:گریه:
فرض کنین در Form1 رو دکمه ای کلیک میشه و Form2 شو میشه و و توی Form2 یه سطر از دیتا گرید ویو انتخاب میشه،
حالا من میخام یکی از ستون های این سطر انتخاب شده رو توی یه TextBox در Form1 نشون بدم ولی مشکلم اینه که نمیدونم چطوری باید به اون TextBox دسترسی داشته باشم. Modifiers شو True کردم نشد. با کلاس هم امتحان کردم نتونستم. خیلی گلش ور رفتم نشد.:ناراحت:
میشه یه نفر منو راهنمایی کنه، پس فردا دفاعیه پروژه مونه و چیزی وقت ندارم:گریه:

erfan_urchin
دوشنبه 13 مرداد 1393, 18:20 عصر
سلام
توی قسمت مورد نظر توی فرم2 کد زیر رو بنویسید تا به فرم 1 دسترسی پیدا کنید
Application.OpenForms["Form1"].Controls["textBox1"].Text = "MyText";

En_MK
دوشنبه 13 مرداد 1393, 19:16 عصر
......................

zahra1372
دوشنبه 13 مرداد 1393, 20:44 عصر
سلام
توی قسمت مورد نظر توی فرم2 کد زیر رو بنویسید تا به فرم 1 دسترسی پیدا کنید
Application.OpenForms["Form1"].Controls["textBox1"].Text = "MyText";

هان منم سعی کردم با OpenForms بنویسم نتونستم
الانم خیلی خوب میشد اگه این کد جواب میداد ولی موقع اجرا ارور میده(Object reference not set to an instance of an object.)

Application.OpenForms["frmJoziyatKharid"].Controls["txtShenaseMavad"].Text = dgvInfo.CurrentRow.Cells[0].Value.ToString();

مشکل چیه ؟؟؟ :افسرده:

omid nasri
دوشنبه 13 مرداد 1393, 21:49 عصر
شما روی ابجکت فرم اول کلیک کن و تو Properties قسمت Modify رو Public کن و در فرم بعدی از فرم اول یک شی بساز حالا با اون شی می تونی به اون ابجیکت دسترسی داشته باشی.

erfan_urchin
دوشنبه 13 مرداد 1393, 22:00 عصر
هان منم سعی کردم با OpenForms بنویسم نتونستم
الانم خیلی خوب میشد اگه این کد جواب میداد ولی موقع اجرا ارور میده(Object reference not set to an instance of an object.)

Application.OpenForms["frmJoziyatKharid"].Controls["txtShenaseMavad"].Text = dgvInfo.CurrentRow.Cells[0].Value.ToString();

مشکل چیه ؟؟؟ :افسرده:
احتمالا یا اسم تکست باکس یا اسم فرم رو اشتباه میزنید یا تکست باکس شما توی پنل یا گروپ باکس هستش اگه آره اینجوری بنویسید
Application.OpenForms["Form1"].Controls["panel1"].Controls["textBox1"].Text = "MyText";

zahra1372
دوشنبه 13 مرداد 1393, 23:13 عصر
شما روی ابجکت فرم اول کلیک کن و تو Properties قسمت Modify رو Public کن و در فرم بعدی از فرم اول یک شی بساز حالا با اون شی می تونی به اون ابجیکت دسترسی داشته باشی.

نه نه نه نه!!
اینطوری که نمیشه فک میکنم مقدار قبلیا از بین میره یا یه همچین چیزی

zahra1372
دوشنبه 13 مرداد 1393, 23:17 عصر
احتمالا یا اسم تکست باکس یا اسم فرم رو اشتباه میزنید یا تکست باکس شما توی پنل یا گروپ باکس هستش اگه آره اینجوری بنویسید
Application.OpenForms["Form1"].Controls["panel1"].Controls["textBox1"].Text = "MyText";

دقـیقاً
TextBox ام توی Group box بود.
با این کد حل شد. مرسی :لبخند ساده: