PDA

View Full Version : سوال: ایجاد سبد کالا برای فروشگاه آنلاین

sadegh.te
سه شنبه 14 مرداد 1393, 16:09 عصر
سلام بچه ها این عکس سبدیه که طراحیش کردم با CSS و جی کوئری

میشه بگین که چطوری میتونم فعال سازیش کنم یعنی اینکه وقتی افزودن به سبدو که میزنی بیاد اینجاد و دکمه های حذف کالا و همش کار کنه خلاصه میشه راهنمایی کنین؟؟؟؟؟

122012
دستتون درد نکنه.:خجالت:

aminmousavi
سه شنبه 14 مرداد 1393, 16:50 عصر
سلام دوست عزیز میتونی این روش رو دنبال کنی :
به طور کل معمولا سبد های خرید با کوکی پیاده سازی میشن

- روی event دکمه افزودن کالا : کدی مینوسین که یک کوکی با یک اسم مشخص و یک مقداری که مشخص کنه چه کالایی هست رو ذخیره میکنین

به طور مثال : اسم کوکی : Item1 ، مقدار کوکی : id محصول توی Database

اگر برای بار دوم روی محصول دیگری کلیک کرد : اسم کوکی : Item2 و ....

- میتونی یک متود توی Page_Load بنویسی (با Postback هم اجرا بشه) که هربار که صفحه لود میشه یا پست بک میخوره چک کنه که سبد خالی هست یا نه ، برای اینکار هم با یک حلقه while میتونی انجام بدی که بگردی ببینه کوکی Item+n موجود هست یا نه . اگر چیزی موجود نباشه اون div (که عکس روش گزاشتی ساخته نمیشه) ، اگر موجود بود میسازی div رو به ازای هر کوکی itemN هم یک حذف محصول و عکس و ... میسازی

-دکمه حذف محصول هم میتونی کوکی رو پاک کنی بقیه کوکی ها رو شیفت بدی (کارای دیگه هم میشه کرد ، بستگی دیگه به خلاقیت خود داره)

sadegh.te
سه شنبه 14 مرداد 1393, 20:11 عصر
ببخشید آقا امین ولی تو ASP بیشتر CSS و جی کوئری کار کردم از قسمت C# زیاد سر در نمیارم میشه برام توضیح بدین که درستش کنم ممنون میشم.

راستی به نظر شما ظاهر سبد خریدم چطوره؟؟

aminmousavi
چهارشنبه 15 مرداد 1393, 02:32 صبح
قدم های اصلی کار رو براتون گفتم دوست عزیز . اگر جای خاصی مشکل دارید بفرمایید تا رهنمایی بکنم
خوبه به نظر من

sadegh.te
چهارشنبه 15 مرداد 1393, 11:37 صبح
مشکلم از این قسمته اونجایی که باید برای هر محصول یه کوکی با اسم مختلف بلد نیستم درستش کنم اگه میشه یه راهنمایی بفرمایید؟؟

sadegh.te
چهارشنبه 15 مرداد 1393, 18:56 عصر
میشه راهنمایی کنین؟؟

aminmousavi
چهارشنبه 15 مرداد 1393, 20:34 عصر
با سلام ، مقداری سرم شلوغ شد نتونستم زودتر راهنمایی کنم .
لینک زیر فکر کنم مقداری کمکتون کنه : آموزش کوکی (http://www.greendeveloper.ir/ArticleView/12/43/%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D9%88%DA%A9%DB%8C-Cookie)

در خصوص اینکه برای هر محصول یک کوکی بسازید ، مانند آموزش ساخت کوکی که در لینک هست عمل کنید ، با این تفاوت اگر روی دکمه کفش کلیک میکنه کاربر کوکی زیر ساخته میشه : cookie.Values.Add("ItemN", "id kala");

هنگام پر کردن سبد کالا هم اینجوری عمل کنید :

for (int i = 0; i < Request.Cookies["esmeCookie"].Values.Count; i++)
{
int idKala = Convert.ToInt32(Request.Cookies["esmeCookie"].Values[i].ToString());
}

sadegh.te
چهارشنبه 15 مرداد 1393, 21:43 عصر
الان مشکلمن اینه که این کدایی رو که شما گفتین من باید کجا بنویسمشون؟؟

aminmousavi
چهارشنبه 15 مرداد 1393, 21:48 عصر
ساخت کوکی ها روی Click event انتخاب کالا (درج در سبد خرید)
قسمت لود کردن اطلاعات سبد خرید هم در event PageLoad در مسترپیج یا صفحه جاری که کالا ها رو توش نمایش میدی (بستگی داره کد HTML سبد کالات رو کجا قرار دادی)

sadegh.te
چهارشنبه 15 مرداد 1393, 22:14 عصر
انجام دادم ولی این ارور رو میگیره
122057

aminmousavi
پنج شنبه 16 مرداد 1393, 00:26 صبح
خوب مقداری کی توی کوکی به ازای id ریختی ساختار int نداره ، error برای اون هست.

sadegh.te
پنج شنبه 16 مرداد 1393, 01:01 صبح
آخه من هنوز هیچ مقداری رو توی id نریختم فقط اون کد رو توی page load گذاشتم ولی وقتی که اجرا میزنم این ارور رو میده؟؟؟

amir_T_2008
پنج شنبه 16 مرداد 1393, 02:00 صبح
خوب مقداری کی توی کوکی به ازای id ریختی ساختار int نداره ، error برای اون هست.

دوست عزیز خیلی ها این مشکل مثل این دوستمون دارم از جمله خودم.میشه یک نمونه آموزش همراه سورس قرار بدید

خیلی متشکرم

aminmousavi
پنج شنبه 16 مرداد 1393, 02:06 صبح
چشم ، چندروز دیگه وقت کنم براتون مینویسم میزارم روی سایت

amir_T_2008
پنج شنبه 16 مرداد 1393, 02:40 صبح
چشم ، چندروز دیگه وقت کنم براتون مینویسم میزارم روی سایت

پیشاپیش متشکرم

General-Xenon
پنج شنبه 16 مرداد 1393, 04:13 صبح
سلام دوست عزیز میتونی این روش رو دنبال کنی :
به طور کل معمولا سبد های خرید با کوکی پیاده سازی میشن

- روی event دکمه افزودن کالا : کدی مینوسین که یک کوکی با یک اسم مشخص و یک مقداری که مشخص کنه چه کالایی هست رو ذخیره میکنین
به طور مثال : اسم کوکی : Item1 ، مقدار کوکی : id محصول توی Database

اگر برای بار دوم روی محصول دیگری کلیک کرد : اسم کوکی : Item2 و ....

- میتونی یک متود توی Page_Load بنویسی (با Postback هم اجرا بشه) که هربار که صفحه لود میشه یا پست بک میخوره چک کنه که سبد خالی هست یا نه ، برای اینکار هم با یک حلقه while میتونی انجام بدی که بگردی ببینه کوکی Item+n موجود هست یا نه . اگر چیزی موجود نباشه اون div (که عکس روش گزاشتی ساخته نمیشه) ، اگر موجود بود میسازی div رو به ازای هر کوکی itemN هم یک حذف محصول و عکس و ... میسازی

-دکمه حذف محصول هم میتونی کوکی رو پاک کنی بقیه کوکی ها رو شیفت بدی (کارای دیگه هم میشه کرد ، بستگی دیگه به خلاقیت خود داره)

سلام وقت بخیر .جسارت نباشه جناب موسوی.
چرا ار Cookie برای سبد خرید استفاده میکنید ؟ بطور معمول برای ساخت سبد خرید از Session استفاده میشه بدلیل امنیت و بازه زمانی خرید از سایت . دلیل دیگری که از Cookie استفاده نمیشه اینکه Browser ها ممکنه Cookie Support نباشه . در بحث امنیت شما با دادن اطلاعات Cookie راه رو برای دسترسی به اطلاعات یک کالا و .... هموار کرده اید و ....

برای درست کردن سبد خرید شما از Session استفاده کنید. با این کار وجود کاربر(User Login) در سیستم الزامی نیست... کاربر هم به چگونگی ایجاد ، اطلاعات کالا و سبد خرید دسترسی ندارد... در نهایت تعجیل در ثبت سفارش و عملیات پرداخت حاصل میشود .

موفق باشید

aminmousavi
پنج شنبه 16 مرداد 1393, 04:32 صبح
سلام وقت بخیر .جسارت نباشه جناب موسوی.
چرا ار Cookie برای سبد خرید استفاده میکنید ؟ بطور معمول برای ساخت سبد خرید از Session استفاده میشه بدلیل امنیت و بازه زمانی خرید از سایت . دلیل دیگری که از Cookie استفاده نمیشه اینکه Browser ها ممکنه Cookie Support نباشه . در بحث امنیت شما با دادن اطلاعات Cookie راه رو برای دسترسی به اطلاعات یک کالا و .... هموار کرده اید و ....

برای درست کردن سبد خرید شما از Session استفاده کنید. با این کار وجود کاربر(User Login) در سیستم الزامی نیست... کاربر هم به چگونگی ایجاد ، اطلاعات کالا و سبد خرید دسترسی ندارد... در نهایت تعجیل در ثبت سفارش و عملیات پرداخت حاصل میشود .

موفق باشید

سلام دوست عزیز ، اختیار دارین چرا جسارت ممنون از نظرتون که باعث شدین به دانش من اضافه شه، من بخاطر اینکه اگر به دلیلی مرورگر رو بست بعدا بتونه ادامه خرید رو داشته باشه از این روش استفاده میکردم و همچنین بار اضافه رو سرور نباشه . اما خوب نکته ی خوب شما درباره cookie support هم مشکل بزرگی براش به حساب میاد که به چشم بنده نیومده بود .

باز هم ممنون از نظر و توجه تون

sadegh.te
پنج شنبه 16 مرداد 1393, 15:50 عصر
خوب بچه ها الان به نظرتون من با کدومشون بنویسمش Cookie یا Session خواهشن راهنمایی کنید چون امنیت سایت خیلی برام مهمه و تا چند وقت دیگه میخوام سایتمو آپلود کنم فقط الان تو قسمت سبد خریدش مشکل دارم؟؟

sadegh.te
جمعه 17 مرداد 1393, 11:15 صبح
اساتید محترم خواهشا راهنمایی کنید؟؟

General-Xenon
جمعه 17 مرداد 1393, 15:06 عصر
اساتید محترم خواهشا راهنمایی کنید؟؟

سلام . مشخصه دیگه . از Session استفاده کن

sadegh.te
شنبه 18 مرداد 1393, 02:47 صبح
بچه ها کسی میتونه بگه که با session میتونم درستش کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

aminmousavi
شنبه 18 مرداد 1393, 03:29 صبح
سلام دوست عزیز ، چون وقت زیاد نداشتم و شما عجله داشتید یک چیزه ساده براتون پیاده سازی کردم با Session ، در حدی هست که کانسپت کار باهاش رو یاد بگیری باید چیزایی رو که میخوای رو اضافه کنی

لینک سورس (http://greendeveloper.ir/files/GD_Cart.zip)

sadegh.te
شنبه 18 مرداد 1393, 17:42 عصر
خیلی ممنون یعنی با همین ساختار میتونم یه سبد حرفه ای درست کنم؟

aminmousavi
شنبه 18 مرداد 1393, 18:16 عصر
بله ، باید تغییراتی درش اعمال کنید تا سبدخرید ایده التون بشه ، اما به عنوان ساختار میتونین ازش استفاده کنین