PDA

View Full Version : رزرو آنلاین

دانیال دزفولی
سه شنبه 14 مرداد 1393, 17:06 عصر
سلام
(تمرینی)میخوام یه اسکریپت درست کنم که بتونه برای یه پزشک رزرو جمع کنه

خوب کاربر ساعت مشخص میکنه دیگه
من سلکت باکس گذاشتم که بگه از ساعت مثلا 6_7 و 7-8 و 4_5
خوب دو بیمار نمیتونن تو یه ساعت رزرو کنن !
من میخوام بگم توی هر ساعت ( مثلا 6_7 ) چهار بیمار میتونن رزرو کنن

حالا چطوری تشخیص بدم ؟

prans.info
سه شنبه 14 مرداد 1393, 17:17 عصر
برای جدول رزرو یه فیلد ساعت رزرو بزار که ساعت ها ازهم جدا باشه
هنگام نمایش سلکت باکس ها یا هنگام رزرو کردن از تعداد بیمار ها (رزرو شده ها) num_rows بگیر اگه تعداد کمتر از 4 بود ثبت کن یا سلکت باکس اون ساعت رو نشون بده

SadeghPro19
سه شنبه 14 مرداد 1393, 17:30 عصر
برای هر ساعت ویزیت بیمار یه عدد در نظر بگیر مثلا برای ساعت 4-5 عدد 1 برای 6-7 عدد 2 و 7-8 عدد 3.
خب الان وقتی کاربر یکی از این ساعتها رو از لیست کشویی انتخاب میکنه اون عدد رو توی یه جدول ثبت میکنی.
خب حالا میای یه شرط قبل از ثبت اطلاعات مربوط به ساعتها میزاری و چک میکنی که اگه مثلا عدد 2 ، چهار بار توی دیتابیس هست در واقع میای Count Rows میکنی که چندتا هست و اگه 4 تا بود متنی رو چاپ میکنی که میخوای و اگه نبود که ثبت میکنی. و همین شرط رو برای بقیه موارد هم میتونی بزاری.

دانیال دزفولی
سه شنبه 14 مرداد 1393, 17:36 عصر
برای هر ساعت ویزیت بیمار یه عدد در نظر بگیر مثلا برای ساعت 4-5 عدد 1 برای 6-7 عدد 2 و 7-8 عدد 3.
خب الان وقتی کاربر یکی از این ساعتها رو از لیست کشویی انتخاب میکنه اون عدد رو توی یه جدول ثبت میکنی.
خب حالا میای یه شرط قبل از ثبت اطلاعات مربوط به ساعتها میزاری و چک میکنی که اگه مثلا عدد 2 ، چهار بار توی دیتابیس هست در واقع میای Count Rows میکنی که چندتا هست و اگه 4 تا بود متنی رو چاپ میکنی که میخوای و اگه نبود که ثبت میکنی. و همین شرط رو برای بقیه موارد هم میتونی بزاری.

میشه کد همین بخش رو بدی؟ همین چک کردن 2

SadeghPro19
سه شنبه 14 مرداد 1393, 17:48 عصر
$CheckBox = is_numeric($_POST['Time']) ? $_POST['Time'] : 0;
$query = mysql_query('SELECT * FROM table WHERE time = '.$CheckBox);
if(mysql_num_rows($query)>=4){
echo 'ویزیت در این ساعت پر شده است، لطفا ساعت دیگری را انتخاب نمایید.';
}else{
//Insert........
}
خط اول مربوط به دریافت اون عددی که در نظر گرفتیم هست که کاربر از لیست کشویی انتخاب کرده.
خط دوم از جدول مربوطه که اطلاعات داخلش ثبت شده، اون عدد و ساعتی که در نظر گرفتیم رو انتخاب میکنیم
خط سوم میایم تعداد رکورد های انتخابی رو میگیرم و مقایسه میکنیم اگه بزرگتر و یا مساوی 4 بود پیام رو چاپ میکنیم اگه نبود هم که عمل ثبت اطلاعات رو انجام میدیم.

دانیال دزفولی
سه شنبه 14 مرداد 1393, 18:10 عصر
ممنون
حالا چطوری روز رو مشخص کنم؟
یعنی این کلیه
یه فیلد هم دارم در مورد روزه