PDA

View Full Version : مبتدی: اطلاعات وب سایت را کجا ذخیره کنیم

شرلوک هلمز
چهارشنبه 15 مرداد 1393, 23:33 عصر
سلام من تا حدودی asp بلد هستم اما تاکنون یک سایت واقعی برروی اینترنت طراحی نکردم. سوال من این است که اطلاعات داخل وب سایت باید همگی در دیتابیس ذخیره شود مثلا من یک مطلب در صفحه ی اول وب سایت می نویسم ایا باید انرا در دیتابیس ذخیرکنم یا مانند حالتی که در ویندوز ایجاد میشود داخل خود سایت بنویسم. به عبارت دیگر اگر قرار باشد که من مثلا یک متن را داخل دیتابیس ذخیره کنم ممکن است در این متن موضوعات مختلف با فونتهای مختلف وجود داشته باشد به همین خاطر قاعدتا من باید کد html مطلب را در دیتابیس ذخیره کنم اگر میشود یک توضیح کلی به من در مورد مدیریت محتوا در سایت بدهید ممنون میشوم با سپاس

aminmousavi
چهارشنبه 15 مرداد 1393, 23:59 عصر
سلام دوست عزیز ، بستگی به سایتی دارد که میخواهید طراحی کنید ، اگر میخواهید دینامیک باشد بیشتر چیزها باید با دیتابیس کار کنید اگر متن شما قرار نیست عوض شود توی همون سایت مینویسید به صورت استاتیک (که خیلی وقته کسی سایت استاتیک نمیسازه )

برای ذخیره محتوی باید از ادیتور استفاده کنید مثل : Ckeditor , FreeTextEditor , tinyeEditor و ... که مثل یک برنامه word هستند که با jquery طراحی شدن شما متن رو درون اون وارد میکنید و ذخیره میکنید در دیتابیس برای تغییر متن هم دوباره از همین ادیتور ها استفاده میکنید ، خیلی فوت سایز و فونت استایل و ... رو میشه تغییر داد

sadegh.te
پنج شنبه 16 مرداد 1393, 00:07 صبح
این دوستمون همه چیزو توضیح داد دیگه چیزی نمونده ولی اگه بخوای سایتت داینامیک باشه طراحی دیتابیست خیلی سخت میشه باید خیلی رو دیتابیس دقت کنی.

موفق باشی.

sadegh.te
پنج شنبه 16 مرداد 1393, 00:08 صبح
این دوستمون همه چیزو توضیح داد دیگه چیزی نمونده ولی اگه بخوای سایتت داینامیک باشه طراحی دیتابیست خیلی سخت میشه باید خیلی رو دیتابیس دقت کنی.

موفق باشی.

شرلوک هلمز
سه شنبه 29 مهر 1393, 22:23 عصر
اگر کسی یک برنامه asp ساده که مربوط به معرفی محصول در سایت باشه داره ممنون میشم اطلاع بده
من میخوام ببینم بطور کلی table ها در دیتابیس چطور طراحی میشه.

شرلوک هلمز
شنبه 24 آبان 1393, 22:54 عصر
من ckeditor را نصب کردم اما وقتی میخواهم مطلبی که داخل آن نوشته ام را مثلا رنگش را عوض کنم نمی شود و از ابتدا شروع به توشتن با رنگ جدید میکند . مثلا من یک مطلب توشته ام حالا میخواهم ادامه ی انرا با یک فونت یا رنگ جدید بنویسم وقتی رنگ یا فونت جدید را انتخاب میکنم curser به ابتدای نوشته می اید و از ابتدا شروع به نوشتن میکند در حالیکه من میخواهم ادامه متن را بنویسم. لطفا راهنمایی کنید