PDA

View Full Version : سوال: .net و SQL در تمام کامپیوتر ها هستند؟

bitroo
پنج شنبه 16 مرداد 1393, 11:31 صبح
سلام
من یه پروژه می خواستم بنویسم که در تمام کامپیوتر ها(حداکثرشون) اجرا بشه.
می خواستم بدونم از کدوم Net framework استفاده کنم که این امکان باشه. از نظر کامپوننت مشکلی ندارم چون اونقدر قرار نیست پیشرفته باشه.
از طرفی اینکه اگه از Sql Database File استفاده کنم، باید توی کامپیوتر طرف مقابل چیزی نصب بشه؟

pishvaei
پنج شنبه 16 مرداد 1393, 12:11 عصر
سلام
معمولا دات نت همراه با پروژه پابلیش میشود ، بنابراین نگران نسخه دات نت نباشید . به هر حال نسخه‌های بالاتر حجم و کارایی بیشتر دارند .
برای برنامه‌های بانک اطلاعاتی هم معمولا اس کیو ال روی سرور نصب میشود و کلاینتها به چیزی نیاز ندارند .

bitroo
پنج شنبه 16 مرداد 1393, 12:16 عصر
برای برنامه‌های بانک اطلاعاتی هم معمولا اس کیو ال روی سرور نصب میشود و کلاینتها به چیزی نیاز ندارند .
مشکل من اینه که از SQL Databse File استفاده می کنم. یعنی یه فایلی هست کنار خود نرم افزار که نرم افزار باز می شه و به اون متصل می شه. این فایل دیتابیس رو کنار نرم افزار می گذارم. یعنی هر جایی باز می شه و نیازی به نصب نرم افزار نیست؟

pishvaei
پنج شنبه 16 مرداد 1393, 12:38 عصر
ورژن اس کیو ال ، نحوه اتصال به بانک و واکاوی داده‌ها ، ورژن دات نت ، شبکه یا تک بودن برنامه و احتمالا چندین پارامتر دیگر در پاسخ به سوال شما دخیل است . پیشنهاد میکنم با vm یک ویندوز روی سیستم خود نصب و برنامه خود را درون آن نصب کنید و آزمایش کنید . این مطمئن ترین جواب را به شما میدهد .