PDA

View Full Version : فراخوانی یک سری اطلاعات مورد نیاز از یک سایت دیگر به چه صورت انجام میشه؟

fun_9990
پنج شنبه 16 مرداد 1393, 16:16 عصر
فراخوانی یک سری اطلاعات مورد نیاز از یک سایت دیگر به چه صورت انجام میشه؟

بنده می خوام که بتونم اطلاعات قیمت سهام رو از سایت tse در سایت خودم بخونم
و یا اطلاعات قیمت لحظه ای طلا رو درسایتم داشته باشم
و یا نتایج فوتبال از سایت ورزش 3 رو به صورت لحظه ای داشته یاشم

دقیقا نمی دونم که ایا مسیری که برای طرح سوال مطرح کردم درست هست یا نه ولی می خواستم در php یا انجمن javascript مطرح کنم

از دوستانی که این مطلب رو می خونن خواهشمندم به بنده کمک های لازم رو داشته باشن

اگر خواننده ی عزیزی به هر دلیلی دوست نداره کمکی داشته باشه اقلا مسیر روش کار و اینکه چه کارهایی باید انجام بشه رو توضیح بدن

تا بنده خودم برم دبنال این کار و بتونم چیزی که می خوام رو به دست بیارم

سپاسگذارم

ali@hmadi
پنج شنبه 16 مرداد 1393, 16:39 عصر
با curl یا file_get_contents یا copy و .. که آخری بدترین حالت هست و اگه curl بسته شد و file_get_contents بسته بود باید صفحه ی سایت را آپ کنید و بعد تجزیه

مثل فید خوان هست کار شما .. داده ها را میگیرید و تجزیه اطلاعاتی میکنید ...

همیشه مطالب درون تگ با آی دی خاص یا کلاس خاصی هست که با دستورات php به سادگی میشه ازشون کشید ...

اگر داده ی اونها rss داشته باشند بهینه تر هست ... چون وقتی از یکی از 3 دستور بالا استفاده میکتید کل سورس سایت وارد سرورت میشه ... حالا داده ها خلاصه باشند و کمتر محاسبه کند بار کمتری به سرور شما میاد ....

برای اطلاعات بیشتر اینترنت سرچ بکنید ...

چون توضیحش از 1 صفحه بالاتر هست و باید کار با کاراکتر به وسیله ی php را خوب مسلط باشید ...

بعضی سایتها مثلا اطلاعات طلا و ازر api های آماده دارند که باید تحقیق بکیند ... چون کار با api نسبت به سورس کل صفحه آسانتر هست ... اگر api ساده باشه از rss هم ساده تر ...

مهرداد سیف زاده
پنج شنبه 16 مرداد 1393, 16:47 عصر
این اطلاعات بر حسب api هست. مثلا اکثر سایتهای خارجی یه سری api در اختیار برنامه نویس قرار میدن که برنامه نویسان براحتی با استفاده از اون api‌میتونین به سایت اصلی وصل بشن و اطلاعات بگیرن.
حالا این api میتونه عمومی باشه و حساسیت نداشته باشه مثل همین قسمت ارز و سکه و ورزش ولی اگر حساس باشه اون وقت برای استفاده از اون api باشد نام کاربری و رمز عبور داشته باشید. مثلا dropbox برای برنامه نویسان php چنین api رو داره و براحتی میتونید از هاست خودتون فایل به dropbox‌ارسال کنید ولی باید رمز عبور و نام کاربری داشته باشید.
کار با api ها بسیار ساده هست. که بصورت فراخوانی یک url و دادن مقادیر به اون و گرفتن اطلاعات هست. البته سایتهای معتبر خارجی وقتی به کاربران api میدن بهشون نمونه کد و مثال کاملی هم میدن و یک library درست درمون هم در اختیارشون قرار میدن(بر عکس کشور ما که هر روز تغییر میکنه برنامه نویس باید انقد سرشو به اینور و اونور بزنه تا راه اندازی کنه)
البته برای گرفتن این اطلاعات چنین سایتهایی کدهای جاوا اسکریپت هم در اختیار شما میزارن که با قرار این کد در ساییتون بصورت خودکار اطلاعات نمایش داده میشه مثل
آمار بازدید از سایت توسط وب گذر
سایتهای زیر رو یه نگاه بندازید
http://www.tala-arz.com/codes
http://on3.ir/

fun_9990
پنج شنبه 16 مرداد 1393, 17:05 عصر
این اطلاعات بر حسب api هست. مثلا اکثر سایتهای خارجی یه سری api در اختیار برنامه نویس قرار میدن که برنامه نویسان براحتی با استفاده از اون api‌میتونین به سایت اصلی وصل بشن و اطلاعات بگیرن.
حالا این api میتونه عمومی باشه و حساسیت نداشته باشه مثل همین قسمت ارز و سکه و ورزش ولی اگر حساس باشه اون وقت برای استفاده از اون api باشد نام کاربری و رمز عبور داشته باشید. مثلا dropbox برای برنامه نویسان php چنین api رو داره و براحتی میتونید از هاست خودتون فایل به dropbox‌ارسال کنید ولی باید رمز عبور و نام کاربری داشته باشید.
کار با api ها بسیار ساده هست. که بصورت فراخوانی یک url و دادن مقادیر به اون و گرفتن اطلاعات هست. البته سایتهای معتبر خارجی وقتی به کاربران api میدن بهشون نمونه کد و مثال کاملی هم میدن و یک library درست درمون هم در اختیارشون قرار میدن(بر عکس کشور ما که هر روز تغییر میکنه برنامه نویس باید انقد سرشو به اینور و اونور بزنه تا راه اندازی کنه)
البته برای گرفتن این اطلاعات چنین سایتهایی کدهای جاوا اسکریپت هم در اختیار شما میزارن که با قرار این کد در ساییتون بصورت خودکار اطلاعات نمایش داده میشه مثل
آمار بازدید از سایت توسط وب گذر
سایتهای زیر رو یه نگاه بندازید
http://www.tala-arz.com/codes
http://on3.ir/
من شبه کد جاواساکریپتشونو نمی خوام
الان مثلا همین سایت دومی
و یا انبوهی از سایت هایی که از سورس اصلی دارن اطلاعات نتایج رو می خونن و یا سایت tes.ir که قیمت سهام رو گذاشته

الان بگین از کجا شروع کنم دنبال چی بگردم . خیلی هم کلی گویی نکنید . می خوام دقیقا اطلاعات رو در سایتم نشون بدم مثلا قیمت سهام رو افقی مثل سایت nasdaq و یا قیمت فوتبال رو می خوام عمودی مثل سایت varzesh3 بزارم

الان چی کار کنم ؟ اگه چندین روش هست اونها رو بخش بندی بگین که بدونم هر روشی که توضیح میدین اول کارش چی هست و اخر کار چی که بنا به اون چیزی که می خوام برم روشون کار کنم . الان مثلا tse هیچ api قرار نمی ده مثل paypal . paypal مثلا api می ده یا یه سری شبه کد میده که بشه درگاه پرداخت زد . اینی که الان api نمی ده چی ؟

fun_9990
پنج شنبه 16 مرداد 1393, 17:05 عصر
با curl یا file_get_contents یا copy و .. که آخری بدترین حالت هست و اگه curl بسته شد و file_get_contents بسته بود باید صفحه ی سایت را آپ کنید و بعد تجزیه

مثل فید خوان هست کار شما .. داده ها را میگیرید و تجزیه اطلاعاتی میکنید ...

همیشه مطالب درون تگ با آی دی خاص یا کلاس خاصی هست که با دستورات php به سادگی میشه ازشون کشید ...

اگر داده ی اونها rss داشته باشند بهینه تر هست ... چون وقتی از یکی از 3 دستور بالا استفاده میکتید کل سورس سایت وارد سرورت میشه ... حالا داده ها خلاصه باشند و کمتر محاسبه کند بار کمتری به سرور شما میاد ....

برای اطلاعات بیشتر اینترنت سرچ بکنید ...

چون توضیحش از 1 صفحه بالاتر هست و باید کار با کاراکتر به وسیله ی php را خوب مسلط باشید ...

بعضی سایتها مثلا اطلاعات طلا و ازر api های آماده دارند که باید تحقیق بکیند ... چون کار با api نسبت به سورس کل صفحه آسانتر هست ... اگر api ساده باشه از rss هم ساده تر ...

لطفا همون توضیحاتی که برای ایشون دادم رو شما هم در نظر بگیرید . فرضا من به چه ابزاری می تونم اون تگ یا کلاس رو بکشم بیرون ؟
سپاس از هر دوی عزیزان