PDA

View Full Version : انتقال دیتابیس از اندروید استودیو به داخل فایل apk

reza_web
پنج شنبه 16 مرداد 1393, 17:39 عصر
سلام
من یک برنامه اندروید با اندروید استودیو ساخته ام که از دیتابیس استفاده میکنه و الان روی شبیه ساز روی کامپیوتر مشکلی نداره و راحت اجرا میشه ولی وقتی فایل apkانرا می سازم و به موبایلم منتقل میکنم بعد از نصب و اجرا برنامه متوقف میشه و احساس میکنم مشکلش منتقل نشدن دیتابیس به فایل apk می باشد
من فایل دیتابیس را در فولدر assets گذاشته ام و در زمان اجرا آنرا در برنامه بهجای دیتابیس ساخته شده خود برنامه کپی میکنم و مشکلی هم نداره ولی ظاهرا این فایل را هم باید به همراه apk به موبایل منتقل کنم درسته؟ (البته من تاحالا ندیده ام کسی اینکارو بکنه)

ممنون میشم راهنمایی کنید

reza_web
جمعه 17 مرداد 1393, 09:51 صبح
یعنی هیچکس تاحالا برنامه هاشو به موبایل منتقل نکرده که دیتابیس داشته باشه؟؟!!!
کسی نیست جواب بده!؟؟

gilas1368
جمعه 17 مرداد 1393, 09:56 صبح
منم ی مشکلی مثه شما دارم
برنامه روی ایمولاتور اجرا میشه و مشکلی هم نداره
اما زمانیک روی دستگاه موبایل نصب میکنم خطا میده و اجرا نمیشه

gilas1368
جمعه 17 مرداد 1393, 10:06 صبح
سلام
من یک برنامه اندروید با اندروید استودیو ساخته ام که از دیتابیس استفاده میکنه و الان روی شبیه ساز روی کامپیوتر مشکلی نداره و راحت اجرا میشه ولی وقتی فایل apkانرا می سازم و به موبایلم منتقل میکنم بعد از نصب و اجرا برنامه متوقف میشه و احساس میکنم مشکلش منتقل نشدن دیتابیس به فایل apk می باشد
من فایل دیتابیس را در فولدر assets گذاشته ام و در زمان اجرا آنرا در برنامه بهجای دیتابیس ساخته شده خود برنامه کپی میکنم و مشکلی هم نداره ولی ظاهرا این فایل را هم باید به همراه apk به موبایل منتقل کنم درسته؟ (البته من تاحالا ندیده ام کسی اینکارو بکنه)

ممنون میشم راهنمایی کنید

برای باز کردن فایل دیتابیستون از این کد استفاده کنین:

SQLiteDatabase database=SQLiteDatabase.openDatabase("/data/data/"+getPackageName()+"/databases/database",null,SQLiteDatabase.NO_LOCALIZED_COLLATORS);

reza_web
جمعه 17 مرداد 1393, 10:25 صبح
مشکل من کاربا دیتابیس نیست مشکلم اینه که وقتی فایل apk را میسازم و به موبایل منتقل میکنم نمیتونه از دیتابیسی که به برنامه attach کردم استفاده کنه
ظاهرا فایل دیتابیس به موبایل منتقل نمیشه

gilas1368
جمعه 17 مرداد 1393, 10:53 صبح
متدی نوشتید ک بیاد فایلی رو ک داخل پوشه assets گذاشتید رو توی آدرس /data/data/packagename/databases/ کپی کنه؟

شما باید فایل دیتابیستون رو داخل این آدرس کپی کنین و بعد میتونید از اون استفاده کنین

reza_web
جمعه 17 مرداد 1393, 11:29 صبح
بله همه این کارهارو کردم
فایل دیتابیسم هم داخل فولدر assets گذاشتم متد کپی کردن اون فایل به داخل دیتابیس پیش فرض برنامه را هم انجام دادم
برنامه در شبیه ساز سیستمم کار میکنه ولی وقتی به موبایل منتقلش میکنم کار نمیکنه درواقع فایل apk که میسازم حاوی فایل دیتابیس خودم نیست