PDA

View Full Version : سوال: تاثیر یک تیبل بر دیگری

rezachess
پنج شنبه 16 مرداد 1393, 19:59 عصر
سلام خسته نباشید.
من یک سوال در مورد بهینه بودن دیتابیس دارم .
آیا اگر تو یک تیبل از یک دیتابیس مثلا 100 میلیون ریکورد داشته باشه بعد بر روی سایر تیبل ها اثر نمی زاره !؟ اونها را کند نمی کنه . مثلا یک تیبل باشه برای لاگ های سایت مثلا هر کاربری هر کاری می کنه یک لاگ ساخته شه بره( حالا فرض کنین چون این کار زیاد منطقی نیست ) تویه تیبل لاگ این تیبل هی سنگین می شه روی عملکرد کلی دیتابیس تاثیر نمی زاره ! ؟

kahe.mehrdad
پنج شنبه 16 مرداد 1393, 20:29 عصر
سلام دوست من نه مشکلی به وجود نمیاره البته بهتره ارتباط این جدول را با سایر جداول از بین ببرید و حتی الامکان FK جدول دیگه ای نباشند.

us1234
شنبه 18 مرداد 1393, 00:02 صبح
تاثیر داره نه اینکه مثلا سلکت زدن روی یک تیبل سبک که در کنارش تیبل با داده های زیاد وجود دارد مشکل شود نه .
مشکل به این شکل پیش میاد که کل هسته و موتور اصلی دیتابیس ثابته مثلا اگر یک یوزر از تیبل با داده های زیاد سلکت بزنه و همزمان یوزر دیگری در حال کار دیگه ای باشد سلکت اولی روی کار یوزر دوم هم تاثیر می ذاره ( از لحاظ سرعت ).

kahe.mehrdad
شنبه 18 مرداد 1393, 08:08 صبح
تاثیر داره نه اینکه مثلا سلکت زدن روی یک تیبل سبک که در کنارش تیبل با داده های زیاد وجود دارد مشکل شود نه .
مشکل به این شکل پیش میاد که کل هسته و موتور اصلی دیتابیس ثابته مثلا اگر یک یوزر از تیبل با داده های زیاد سلکت بزنه و همزمان یوزر دیگری در حال کار دیگه ای باشد سلکت اولی روی کار یوزر دوم هم تاثیر می ذاره ( از لحاظ سرعت ).
ممنون از نکته سنجیتون، جالب بود. البته برای دوستمون چون میخواد لاگ ها را نگه داره و در نهایت ادمین فقط بهش دسترسی داره و کوئری چندانی هم روی این جدول نمیخوره فکر نمیکنم مشکلی باشه.