PDA

View Full Version : سوال: zend vs yii

Mohammadsgh
جمعه 17 مرداد 1393, 14:41 عصر
درود
کدوم فریم ورک رو بیشتر توصیه میکنید؟کدوم کارایی بهتری داره؟کدوم کار باهاش آسونتره؟سرعتش بیشتره؟کدوم سبک تره؟کدوم داکیومنت بهتری داره؟خلاصه از هر لحاظ بهتره؟پیشنهاد میدین؟:لبخندساده:
با yii کار کردم ولی زیاد خوشم نیومد
ممنون میشم دیدگاهاتون رو بگید؟:قلب:
سپاس:لبخندساده:

tux-world
جمعه 17 مرداد 1393, 16:14 عصر
من هم yii یه خورده کار کردم و آموزشهای آقای شهرکی رو خریدم اصلا به دلم نچسبید. لقمه دور سر چرخوندن بود ضمن اینکه وب ۲ رو اصلا نمیخاستم تو هسته داشته باشه فریم ورک. بدی دیگه اینکه نسخه دو این فریم ورک هم کلی تغییر خواهد کرد و دردسر میشه. زند هم عالیه ولی نه برای پروژه های کوچیک. از زند بهتر سمفونی هستش. خودم لاراول کار میکنم خیلی خیلی راضیم ازش. باید بیشتر تحقیق و مطالعه کنید

مهرداد سیف زاده
جمعه 17 مرداد 1393, 16:40 عصر
من با yii کد مینویسم. قبلا کیک و codeigniter رو هم تجربه کردم
یه سرکی هم در سیمفونی کشیدم. در مورد سیمفونی که خیلی مهندسی شده هست و برای کسانی که میخوان نظم فوقالعاده داشته باشن و تمام اصول مهندسی رو رعایت کنن عالیه ولی من خوشم نیومد
ولی yii خیلی ساختار مناسبی داره و از سرعت هم خوبه
لاراول هم هر کی امتحانش کرده اسیرش شده نمیدونم چی داره و تا حالا امتحانش نکردم
نظر بنده هم مثل دوستمون tux-world اینه که ابتدا باید تحقیق کنی و ببینی اهدافت چین و با کدوم راحتی
امکان داره میخواید ابزار همه چی تکمیل بشه و داخل خود فریم ورک باشه و اگرم سنگینم شد اشکال نداره پس میشه زند
شاید میخواید سبک و سریع و ابزار چندانی نداشته باشه از مباحثی مقل template layoute و template engine خوشتون نمیاد و همچنین سریع یاد بگیرید و کانفیگ چندانی هم نداشته باشه میشه codeigniter
یا این که در ابتدا سبک باشه شما با مدیریت بسته composer هر چی خواستید روش نصب کنید میشه لاراول و yii2
در کل باید بیشتر تحقیق کنید

hamedarian2009
جمعه 17 مرداد 1393, 17:33 عصر
حتما استفاده از فریم ورک مناسب هستش ولی قبلش ببینید برای چه پروژه ایی لازمش دارید اگه جستجویی بزنید انواع اقسام مقایسه ها روی فریم ورک ها شده ولی نکته اینجاست که همیشه در انتخاب تکنولوژی نوع پروژه به شدت مهمه من خودم چون هم پلتفرم جاوا و هم زبان روبی و فریم ورک عالیه rails رو دوست دارم تو دنیای php هر وقت پروژه ایی هستش که به انضباط شی گرائی و ... که مثه دنیای جاوا هستش رو دارم از zend و یا symfony استفاده میکنم که symfony به دلیل پیشگام تر بودنش کم کم بیشتر مورد توجه من قرار داره ولی اگه سبک پروژه به expressive بودن syntax و چیزهایی که لذت کد نوشتن حساب میشه مربوط بشه و همچنین سرعت بیشتر برای پیاده سازی میرم سراغ laravel که خب خیلی شبیه دنیای روبی هستش در این بین حداقل 20 تا فریم ورک خوبه php هستش برای منظورهای متفاوت codeigniter، cakephp و Yii که در ایران هم زیاد مورد توجه قرار گرفتن فریم ورکهای بسیار خوبی هستند یا یه سری فریم ورک خاص مثه phalcon که سرعت براش هز همه چیز مهم تر و با extension زبان c نوشته شده

خلاصه : همه فریم ورک ها خوب هستند و به نوع پروژه، پیشنیه کسی که میخواد کد رو بنویسه و اخلاق تیم نویسنده پروزه به شدت بستگی داره موفق باشید

Mohammadsgh
جمعه 17 مرداد 1393, 22:52 عصر
من که از یی خوشم نمیومد ولی از codeigniter خیلی خوشم اومد.لاراول چطوره؟داکیومنت خوبی داره؟کار کردن باهاش آسونه؟امنیتش؟سرعتش؟ممنون میشم یکی در زمینه لاراول مشاوره بده؟:لبخندساده:

Mohammadsgh
شنبه 18 مرداد 1393, 20:51 عصر
cake چطوره؟میگن خوبه کسی نا حالا ازش استفاده کرده؟ممنون میشم در این مورد دیدگاهتون رو بدید؟:لبخندساده: