PDA

View Full Version : سوال: ساخت فابل تکست با نام فارسی

mtn677
جمعه 17 مرداد 1393, 15:04 عصر
سلام چجوری میشه با استفاده از کد، یک فایل تکست با نام فارسی ایجاد کرد.با دستور fopen اسم فارسی میزارم ولی چرتوپرت میشه.محتویاتشم چرتوپرت میشه.

مهرداد سیف زاده
جمعه 17 مرداد 1393, 16:11 عصر
کدش

header('Content-Type: text/html; charset=UTF-8');
$filename = iconv("UTF-8", "UTF-8//IGNORE", 'برنامه نویس.txt');

$data = 'سلام چطوری';

file_put_contents($filename, $data);

ببخش وقت توضیح ندارم. بعدشم درهم کلمه بهتری هست تا چر....

mtn677
جمعه 17 مرداد 1393, 18:06 عصر
محتویات فایل ذرست شد ولی اسم فایل با این کد بازم درهم نشون داده میشه.

2undercover
جمعه 17 مرداد 1393, 18:41 عصر
http://stackoverflow.com/questions/1525830/how-do-i-use-filesystem-functions-in-php-using-utf-8-strings?lq=1

mtn677
شنبه 18 مرداد 1393, 12:07 عصر
http://stackoverflow.com/questions/1525830/how-do-i-use-filesystem-functions-in-php-using-utf-8-strings?lq=1

این که چیز خاصی نگفته!!!فقط سوال منو مطرح کرده بدون جواب.من فکر کردم سوالم خیلی ابتدایی هست ولی انگار یه جور دیگه است.:متفکر:

2undercover
شنبه 18 مرداد 1393, 12:23 عصر
این که چیز خاصی نگفته!!!فقط سوال منو مطرح کرده بدون جواب.من فکر کردم سوالم خیلی ابتدایی هست ولی انگار یه جور دیگه است.:متفکر:

اونجا گفته اسم هارو با استفاده از urlencode کد کنید و هر وقت خواستید به حالت اول برگرده با urldecode دوباره مثل اول بکنیدش. البته دیگه sort کردن درست کار نخواهد کرد.

mtn677
شنبه 18 مرداد 1393, 12:48 عصر
اونجا گفته اسم هارو با استفاده از urlencode کد کنید و هر وقت خواستید به حالت اول برگرده با urldecode دوباره مثل اول بکنیدش. البته دیگه sort کردن درست کار نخواهد کرد.

خوب بود.ولی من میخوام با نام فارسی ذخیره بشه.با این روش بصورت کد شده ذخیره میشه.

مهرداد سیف زاده
شنبه 18 مرداد 1393, 13:06 عصر
محیط اجرای خودتون رو بگید
ویندوزه یا لینوکسه یا شاید free bsd باشه. به هر حال من در محیط لینوکس اجرا گرفتم و خروجی فارسی داشته

2undercover
شنبه 18 مرداد 1393, 13:08 عصر
امکانش به صورت عادی وجود نداره و شاید با پشتیبانی PHP 6 از UTF-8 این مشکل حل بشه.
فعلا چیزی که به ذهن من رسید و توی یکی از جواب ها هم بود اینه که اسم فایل هارو توی پایگاه داده ذخیره کنید ولی توی سیستم از Primary Key اون ها توی پایگاه داده استفاده کنید.

mtn677
شنبه 18 مرداد 1393, 13:16 عصر
محیط اجرای خودتون رو بگید
ویندوزه یا لینوکسه یا شاید free bsd باشه. به هر حال من در محیط لینوکس اجرا گرفتم و خروجی فارسی داشته
من فعلا با wamp و در محیط ویندوز دارم کار میکنم شاید مشکل این باشه.