PDA

View Full Version : سوال: کتاب در این زمینه

raminlich
جمعه 17 مرداد 1393, 16:22 عصر
سلام
آقا کتاب خوب تو این زمینه میشه به ما معرفی کنید(مبتدی تا پیشرفته)
زبون اصلی هم باشه مشکلی نیست
فقط هر چی هست رو بگین تا کم بودی نباشه ترجیج میدم جلد چاپی باشه
مرسی

tux-world
جمعه 17 مرداد 1393, 16:54 عصر
دوست عزیز. عآآآیآآآ گوگل مرقوم فرمودید؟
خطاب به مدیران ارجمند :این تاپیکها رو باید قفل کنید و اخطار بدید. نمیشه که هر کی از راه برسه یه چند خط بنویسه بقیه بیان جور سرچ آقایون رو بکشن

motherboard
جمعه 17 مرداد 1393, 18:09 عصر
سلام
آقا کتاب خوب تو این زمینه میشه به ما معرفی کنید(مبتدی تا پیشرفته)
زبون اصلی هم باشه مشکلی نیست
فقط هر چی هست رو بگین تا کم بودی نباشه ترجیج میدم جلد چاپی باشه
مرسی
مدیران محبت کنند و این تاپیک رو این بار پاک نکنند تا این دوست جوابش رو بگیره.دوست عزیز برای یادگیری کیوت باید همون کتاب سی پلاس پلاس رو بلد باشی.کیوت یک سری کتابخونه است که توی مستنداتی که داره همه رو به طور کامل معرفی کرده.البته کتاب هایی رو برای اشنایی بیشتر در سایت انگلیسی می تونید پیدا کنید. ولی اصل کار همون مستندات کیوت و البته مثال هایی که در خود نرم افزار کیوت ارائه داده شده هست.یک بار دیگه میگم کیوت یک زبان مستقل نیست.

raminlich
جمعه 17 مرداد 1393, 18:49 عصر
دوست عزیز. عآآآیآآآ گوگل مرقوم فرمودید؟
خطاب به مدیران ارجمند :این تاپیکها رو باید قفل کنید و اخطار بدید. نمیشه که هر کی از راه برسه یه چند خط بنویسه بقیه بیان جور سرچ آقایون رو بکشن
اولا من می دونم کتاباش چیان فقط می خوامستم بدونم بین این کتابا کدومش برام مناسبه
دوما مگه من گفتم برو سرچ کن اگه خوب تاپیکم رو بخونی می فهمی که از اونایی در خواست جواب کردم که تجربه ایی تو ضمینه ی کتاباش دارن
سوما اگه من میخواستم کتاباش رو با pdf گیر بیارم که الان همشو داشتم(وجدانم نمی زاره)

raminlich
جمعه 17 مرداد 1393, 18:50 عصر
مدیران محبت کنند و این تاپیک رو این بار پاک نکنند تا این دوست جوابش رو بگیره.دوست عزیز برای یادگیری کیوت باید همون کتاب سی پلاس پلاس رو بلد باشی.کیوت یک سری کتابخونه است که توی مستنداتی که داره همه رو به طور کامل معرفی کرده.البته کتاب هایی رو برای اشنایی بیشتر در سایت انگلیسی می تونید پیدا کنید. ولی اصل کار همون مستندات کیوت و البته مثال هایی که در خود نرم افزار کیوت ارائه داده شده هست.یک بار دیگه میگم کیوت یک زبان مستقل نیست.

ممنون از شما
ولی شما توصیه می کنید که این کتابا رو بخونیم یا نه؟(ارزششو داره)

motherboard
جمعه 17 مرداد 1393, 19:28 عصر
ممنون از شما
ولی شما توصیه می کنید که این کتابا رو بخونیم یا نه؟(ارزششو داره)

البته که ارزش خوندنش رو داره.ولی به شرط اینکه بفهمی که کتاب چی میگه.سه الی چهارتا کتاب انگلیسی در گوگل موجود است که در مورد کیوت هستش.مشخصه که تازه می خوای وارد دنیای کیوت بشی.هرچند که خود من هم تازه وارد هستم.ولی سعی کن در ابتدای کار اول اون مثال های بی نظیری که خود نرم افزار کیوت گذاشته رو اجرا کنی و کدهاشون رو بررسی کنی و بخونی.این طوری خیلی بهتر پیشرفت می کنی.این هم یادت باشه که کاملترین اموزش برای کیوت همون مثال های خود نرم افزار کیوت و مستندات سایت qt-project هستش که این مستندات در داخل نرم افزار کیوت هم عینا وجود داره.این کتاب هایی که برای کیوت نوشته شده برای اشنایی بهتر و راحت تر کار با کیوت هستش.اگه یک فردی انصافا سی پلاس پلاس رو بلد باشه باور کن اصلا نیازی به کتاب و از این جور چیزها نداره.همون مستندات براش کافیه.ولی شما اون کتاب ها رو دانلود بکنی ضرر نمی کنی.شاید یک چیزی در فلان کتاب بهتر توضیح داده شده باشه.اموزش های همین سایت برنامه نویس هم در نوع خودش خوب هست.حتی یک کتاب فارسی 60-70 صفحه ای هم در مورد کیوت وجود داره که به زبان فارسی هست(هر چند عمرا به پای کتاب های انگلیسی نمیرسه) ولی خب اون رو هم دانلود کنی ضرر نمی کنی. ولی در کل بهترین اموزش همون مستندات کیوت هست.

tux-world
جمعه 17 مرداد 1393, 21:14 عصر
از این چیزای فروم های ایرانی به شدت بدم میاد. این سوال رو تو استک پرسیده بودید هزار تا منفی خورده بودید و بلاک کرده بودن.
بهتر نبود اون چند صد کتابی که خونده بودید اینجا لیست میکردید و میگفتید کودوم خوبه؟ صد البته خودتون همون لحظه هم میفهمیدید که این نیازی به سوال نداره.
البته این نهایت خوش برخوردی مدیران این قسمت هستش که اجازه میدن این تاپیکها باز بمونه و پاک نشه ولی تا کِی؟

motherboard
جمعه 17 مرداد 1393, 22:46 عصر
از این چیزای فروم های ایرانی به شدت بدم میاد. این سوال رو تو استک پرسیده بودید هزار تا منفی خورده بودید و بلاک کرده بودن.
بهتر نبود اون چند صد کتابی که خونده بودید اینجا لیست میکردید و میگفتید کودوم خوبه؟ صد البته خودتون همون لحظه هم میفهمیدید که این نیازی به سوال نداره.
البته این نهایت خوش برخوردی مدیران این قسمت هستش که اجازه میدن این تاپیکها باز بمونه و پاک نشه ولی تا کِی؟

این پاسخی رو که به نقل قول شما الان میدم طرفداری از جناب raminlich (http://barnamenevis.org/member.php?u=327285) و کلا باندبازی نیست.و از ایشون هم می خوام که بابت این پستی که الان به شما میدم از من تشکر نکنند.جناب tux-world (http://barnamenevis.org/member.php?17548-tux-world) این دلیل نمیشه که چون شما چیزی رو بلدی پس این طور نتیجه گیری کنی که چون بلدی پس دیگه دیگران حق ندارند سوال کنند.دوم اینکه بخش کیوت این سایت به طور کلی زیاد محتوای فنی نداره و تازه تازه کاربران دارند با این کیوت اشنا میشن از جمله خودم که تازه اشنا شدم.مشخصا این سوالات براشون پیش میاد.ولی خب تو بخش سی پلاس پلاس هزاران بار راجع به معرفی کتاب بحث شده!!!! سوم اینکه این نهایت خوش برخوردی مدیران است که احترام سوابقتون رو نگه می دارند و از اسپم هایی که میدید چشم پوشی می کنند!!! به نظر من هم این تاپیک قفل بشه.چون اینجوری که پیش بره دوباره جناب raminlich (http://barnamenevis.org/member.php?327285-raminlich) و شما یک چیز دیگه ای رو تحویل میدید و کلا تاپیک منحرف میشه.

tux-world
جمعه 17 مرداد 1393, 23:35 عصر
اصلا بحث بلد بودن نیست. بحث اینه که اول باید تا جایی که میتونیم خودمون تلاشمون رو بکنیم بعد وقتی واقعا موندیم کمک بخواییم نه اینکه همون لحظه یه چیزی دیدیم بیاییم تاپیک بزنیم. یه تاپیکی بود به اسم هوشمندانه بپرسیم خیلی عالی نگاشته شده بود لینکش رو پیدا کردم میدم

کامبیز اسدزاده
شنبه 18 مرداد 1393, 03:24 صبح
سلام بعیده از شما دوستان !

استارتر محترم که باید قوانین رو رعایت کنند برای هر چیزی تاپیک نزنند این مورد اول.
مورد دوم اینکه کافیه درصورت شاکی بودن به بنده و یا دیگر مدیران در دسترس اطلاع دهید و به هیچ عنوان باهم دیگه بحث نکنید.

این تاپیک هم قفل میشه برای اینکه خود بنده هزاران بار گفتم برای Qt کتاب وجود نداره به جز چند جلد که برای Qt 4 اعلام شده بودند...
بارها و بارها اعلام کردیم بهترین مستندات برای کتابخانه Qt استفاده از http://qt-project.org/doc/ هستش اینهمه پست تکراری نزنید.
درضمن این سایت رو هم امروز پیدا کردم : http://bogotobogo.com/Qt مطالبش با Qt 5 سازگار هست میتونه مفید باشه.

و اما یک نکته مهم رو در نظر داشته باشید ! هیچوقت انتظار نداشته باشید کتابخانه ای دارای انواع جلدهای آموزشی باشه چون مهم خود زبان هست شما میتونید دنبال کتابهای C++ باشید نه Qt چون برای کیوت هرچیزی که لازم هست در سایت رسمیش به صورت شفاف وجود داره.

طوری تاپیک ایجاد کنید و باهم بحث کنید که نیازی به دخالت مدیران نباشه هرچقدر اطلاعات و تاپیک ها مرتب و ترو تمیز باشه بازده در یادگیری و تبادل اطلاعات بهتر و بیشتر و کارآمدتر خواهد بود.

خلاصه طوری نشود که فکر کنند طوری شده است :لبخند:

به زودی قوانین جدیدی رو اعلام خواهم کرد در صورت مایل بودن نظرات و پیشنهادات خودتون رو در رابطه با اصلاح قوانین پیام خصوصی کنید.
موفق باشید.