PDA

View Full Version : سوال: کمک در طراحی صندوق برای پرداخت ها

mortezasar
جمعه 17 مرداد 1393, 17:39 عصر
سلام به همه
من یک جدول دارم که نوع خدماتی که ارائه میشه به همراه قیمت کل اون خدمت هست و حالا هر مشتری میتونه چند خدمت رو انتخاب کنه و
هزینه هر خدمت هم مشخصه

اما مشکل اینجاست که امکان داره یک مشتری بعد چند مدت دوباره بیاد و همون خدمات رو دوباره بخواد حالا واسه جدول پرداخت مبلغ ها موندم چیکار کنم اگه میشه راهنمایی کنید
erfan_urchin
جمعه 17 مرداد 1393, 18:02 عصر
سلام
شما میتونی یه جدول درنظر بگیری برای ثبت مبلغ پرداختی توسط مشتری هرکسی هر مقداری پرداخت کرد توی اون جدول ثبت بشه
یعنی جدولی باشه با 4فیلد: Name , id_khedmat , mablagh , Tarikh
مثلا من میام 2تا خدمت با هزینه 1000 و 2000 تومن انتخاب میکنم ، توی جدول طبق 4فیلدی که گفتم به ترتیب اینجوری ثبت میشه
1393/05/10 1000 erfan 8
1393/05/10 2000 erfan 13
بعد یه مدت هم میام یه خدمت رو دوباره میگیرم
1393/05/18 1000 erfan 8
حالا شما هدفعه بخواین میتونین با یه select ساده هر اطلاعاتی میخواین رو نمایش بدین مثلا
select * from t1 where Name = 'erfan'
یا کد زیر
select Name,id_khedmat,count(id_khdmat) from t1 where Name = 'erfan' GroupBy t1.Name
با این کد شما میتونین بفهمین من از هر خدمت چندبار استفاده کردم
یا هر کدی که نیازتون رو برطرف کنه رو میتونین استفاده کنید
موفق باشید

kahe.mehrdad
جمعه 17 مرداد 1393, 22:45 عصر
من کامل متوجه نشدم مساله را ولی اگه منظورتون یه چیزی شبیه این موضوعه که شما یه خدماتی را انتخاب میکنید. حالا چند وقت دیگه که داره تموم میشه اومده و تمدیدش کرده، این مساله به واسطه 3 جدول قابل حله. اولیش واسه کاربران، دومیش واسه خدمات، و سومی واسه ارتباط این هاست. جدول سومیه باید فیلد های زیر را داشته باشه به نظرم:
1. id جدول یوزر
2. id جدول خدمات
3. id خودش
4. تاریخ ثبت
5. پرداخت شده است (از نوع bit)
6. سایر
حالا شما کافیه وقتی کاربر خواست یه خدمتی را سفارش بده و پولش را پرداخت کنه یه کوئری باید روی جدول واسط بخوره با این شرط که پرداخت نشده.
دوست من این این سوال را بهتر بود توی بخش دیتا بیس مطرح میکردید.