PDA

View Full Version : عملیات های ریاضی در ویژال بیسیک

Ma3ter
جمعه 17 مرداد 1393, 17:55 عصر
سلام بر کاربران انجمن .میشه منو در مورد برنامه هاي زير راهنمايي كنيد ؟
بی زحمت اگه زحمتی نیست .
در vb6 چجوری ؟(هر کدومو بلد بودی مشکلی نیست:|)
عدد اول و کامل رو با msgbox مشخص کرد ؟(میدون با if هست اما بقیشو نه)

چجوری مساحت و محیط دایره , مربع , مستطیل و لوزی و مثلث رو بدست بیارم ؟
محسابه ب.م.م و ک.م.م دو عدد در تکست باکس
محاسبه nام یک عدد
گرفتن دو عدد از یک ورودی و خروجی = عدد بزرگتر (یا گوچیکتر)
نشان دادن اعداد فرد یا زوج بین چند عدد (مثلا از 20 تا 30)
مرسی:)
من الان چند باره تاپیک میزنم یک بار حذف کردن و یک بار اصلا جوابمو ندادن ..
کلا فک کنم با من مشکل دارید:):دی

kahe.mehrdad
جمعه 17 مرداد 1393, 18:00 عصر
دوست من اگر کارتون با C# راه میافته بفرمایید تا کدش را بگذارم.

Ma3ter
جمعه 17 مرداد 1393, 18:27 عصر
ممنونم دوست عزیز اما من با vb6 نیاز دارم و کار میکنم !!!

Mori Bone
جمعه 17 مرداد 1393, 19:20 عصر
معلومه که پاک می کنن و باید پاک کنند ما وظیفه جوییدن لقمه ی شمارو نداریم که بعدش شما یهویی اونو بخوری.:عصبانی:
نوشتن کد ، قوانین این انجمن رو نقض میکنه و فرد خاطی جریمه می شه

Ma3ter
جمعه 17 مرداد 1393, 19:42 عصر
اولا میتونستید پیام بدید نه تاپیکو خراب کنید !
+من گفتم راهنماییم کنید (ادبو رعایت کن)

aminmousavi
شنبه 18 مرداد 1393, 04:07 صبح
سلام دوست عزیز ، چون پست تون شبیه به پروژه های هنرستانی هست ، بنده در خصوص الگوریتم دوتای اول راهنمایی تون میکنم اگر به کارتون اومد و پیاده سازی کردینش بگین در رابطه با بقیه هم راهنمایی کنم :

- عدد اول :

عددی هست که فقط بر یک و بر خودش بخش پذیر باشد ! برای پیاده سازی از دوتا حلقه باید استفاده کنی حلقه اولی برای تعداد اعدادی هست که میخوای بررسی کنی اول بودنش رو (مثلا بین 1 تا 100 ببینی کدام اول هست) ، حلقه ی دوم برای اینکه هر عددی رو که میخواهی ببینی اول هست یا نه رو با اعداد کوچتر از خودش تقسیم کنی که ببینی فقط بر یک و خود عدد بخش پذیر هست یا نه ! حلقه هات باید تو در تو باشن ! برای تقسیم هم از تقسیم باقی مانده یا Mod باید استفاده کنی که بینی حاصل 0 میشه یا نه !

-عدد کامل :

عددی هست که جمع مقسوم علیه هاش برابر با خودش میشه (مقسوم علیه عددیه که وقتی بر یک عددی تقسیم میکنی باقیمانده صفر باشه ، مثلا 1،2،3 مقسوم علیه عدد 6 هست) ، مثلا جمع مقصوم علیه های عدد 6 میشه 1+2+3=6 به این عدد میگن کامل ، برای پیاده سازی شبیه به قبلیه 2تا حلقه داری یکی برای تعداد عددی که میخوای بررسی کنی یکی هم برای تقسیم یک شرط میزاری در تقسیم هات اگر باقی مانده تقسیم دو عدد صفر باشد دی یک متغییر به نام x جمع میکنی (این متغیر رو بین دوتا حلقه میزاری و مقدار صفر رو باید بین دو حلقه بهش بدی) در انتهای حلقه دوم (بیرون بنده حلقه دوم) چک میکنی اگر x برابر با عددت که اندیس حلقه اولی هست باشد یعنی عدد کامل هست

(اگر راهنمایی هم در خصوص پیاده سازی داشتید بگید ! راهنمایی البته ! نه تکه کد)