PDA

View Full Version : سوال: چگونه یک ارگومان برای نرم افزار سی شارپمون بنویسیم

mirbehnam2
شنبه 18 مرداد 1393, 01:14 صبح
با سلام خدمت تمامی اساتید و دوستان برنامه نویس 2 تا سوال داشتم
یکی اینه که وقتی با process کار می کنیم می تونیم برای شروع ارگومانی تعریف کنیم مثلا برای مرورگر ارگومان url حالا سوال من اینه که این ارگومان ها رو باید از کجا پیدا کنم مثلا با ارگومانی به نرم افزار kmplayer نشون بدم که یک فیلمو توی دایرکتوری خاصی باز کنه و صداش هم مثلا 50 درصد باشه
و سوال دومم اینه که اگه بخواهیم یک نرم افزار توی سی شارپ بنویسیم که ارگومان خاصی رو تشخیص بده چجوری باید این کارو بکنیم مثلا نرم افزاری بسازیم بعد برنامه نویس دیگری با ارگومانی خاص نرم افزارمونو کنترل کنه
ببخشید اگه توی اصطلاحات اشتباه کرده چون کلا 1 ماهه شروع کردم

esafb52
شنبه 18 مرداد 1393, 01:31 صبح
با سلام منظور شما از آرگومان چیه؟ مبهم حرف زدید؟ سوالات کلی هست
نرم افزار توی سی شارپ بنویسیم که ارگومان خاصی رو تشخیص بده

plus
شنبه 18 مرداد 1393, 03:06 صبح
در مورد سوال اول، باید در مورد هر نرم افزار، توی مستنداتش و یا توی اینترنت جستجو کنید.مثلا برای KM Player توی گوگل KMPlayer Command Line Parameters رو جستجو کردم مشخص شد توی فرم About این نرم افزار، لیست Argument هاش نوشته شده...
برای سوال دوم، با استفاده از متد Environment.GetCommandLineArgs میتونید لیست آرگومان های ارسال شده به برنامه رو دریافت کنید.

shahryari
شنبه 18 مرداد 1393, 09:29 صبح
آرگومانهای ارسال شده در ساب main رو درقالب یک آرایه هم میتونید دریافت کنید (به غیر از ایندکس 0 مابقی آرگومنهای ارسال شده به برنامه هستند)

mirbehnam2
شنبه 18 مرداد 1393, 21:31 عصر
با تشکر از راهنماییتون حالا مثلا چجوری یک ارگومان برای نرم افزار C#‎‎‎ ایجاد کنم ببخشید تازه کارم
یک مثلا بزنید که مثلا یک ارگومان داشته باشه که با پروسس یک نرم افزار دیگه اجراش کنم که مثل مرورگر ها وب بروزرها به یک ادرس خاص بره
ممنون

drsina
شنبه 18 مرداد 1393, 22:23 عصر
خود کنسول یه string Args به صورت آرایه داره . برا ویندوز فرم به متد Main توو فایل Program.cs یه string args به صورت آرایه تعریف کن . حالا هرچی به برنامه بدی به صورت آرایه (هر آرایه با اسپیس به اندیس بعد میره ) ذخیره شده .

برای استفاده توو فرم ت هم آرایه رو از Program.cs به Constructor برنامت بفرست .

mirbehnam2
یک شنبه 19 مرداد 1393, 18:43 عصر
برای استفاده توو فرم ت هم آرایه رو از Program.cs به Constructor برنامت بفرست .
ممنون اما چجوری باید این کارو کنم ؟

drsina
یک شنبه 19 مرداد 1393, 23:16 عصر
این برای Program.Cs
static void Main(string[] Args) {
Application.EnableVisualStyles();
Application.SetCompatibleTextRenderingDefault(fals e);
Application.Run(new Form1(Args));
}

این Constructor فرم یک :
public Form1(string[] args) {
InitializeComponent();