PDA

View Full Version : چطوری بتونیم پروژه بگیریم؟ ( از تجربه تون بگید )

moon_sky
شنبه 18 مرداد 1393, 18:52 عصر
سلام
من مدتی هست که برنامه نویسی php یاد گرفتم حالا نمیگم خیلی حرفه ای ام ولی میتونم بگم حداقل تونستم یک سایتی طراحی و برنامه نویسی کنم. ولی متاسفانه نتونستم تو این مدت کاری پیداکنم!
بعضی شرکت های برنامه نویسی نیرو میخوان ولی کلا مشخصه که از طرف میخوان بیگاری بکشند برای همین دوست ندارم در این شرکت ها کار کنم .
میخواستم از تجربه شما استفاده کنم و بدونم برای اینکه بتونم پروژه خودم بگیرم انجام بدم چیکار باید بکنم؟ یعنی شما خودتون چه راهی رو رفتید.
به دوستان آشنایان هم سپردم ولی هیچکی انگار سایت نمیخواد :افسرده:
فقط یک مورد یک سایت مربوط به یک شرکت بهم پیشنهاد شد من هم قیمتی حدود 300 گفتم ولی طرف فکر کرد میلیارد باید بده و قبول نکرد!! (یعنی اینقدر ارزش برنامه نویسی پایینه؟!)

سایت هایی مثل پونیشا هستند که خودم تو چندپروژه پیشنهاد دادم ولی هرچقدر موندم دیدم مهلت پروژه تموم شد ولی کارفرما کسی رو انتخاب نکرد! انگار کارفرمایی اصلا وجود حقیقی نداره !

حالا بنظر شما چه طوری و از چه راههای میشه پروژه گرفت؟ شما برای برنامه نویس شدن و کسب درآمد چه راهی رو طی کردید؟

seyed.mehdi
شنبه 18 مرداد 1393, 19:01 عصر
جدا گفتی 300 خیلی کم گفتی
میتونی http://nocooldisk.com/noCoolDisk/ بری

saeed-71
شنبه 18 مرداد 1393, 20:01 عصر
سلام.
اول یه سایت قوی برا خودت بزن.
چنتا نمونه کار قویم واسه خودت فراهم کن.
بعد مشتریا میان :)
اولی که اومد دومی رو میاره
دومی سومی رو میاره و ....

Mohammadsgh
شنبه 18 مرداد 1393, 20:57 عصر
کسی نمیاد راه پروژه گرفتنشو بگه چون خودش داره از اون راه نون میخوره و کلی هزینه و زمان و تجربشو واسش صرف کرده
بعضیا میگن سایت بزن مشتری خودش میاد.من موندم مشتری مگه همینجوری میاد؟:متفکر:
من تو شرکت هایی که کار کردم با پارتی بازی کار گرفتن نه با کار خوب:لبخندساده:حالا هر کی تجربه داره بگه؟:لبخندساده:

marys_farahani
شنبه 18 مرداد 1393, 21:06 عصر
اما من خودم با مشتری کار جدید گرفتم یه سایت زدم برای یکی بعد چند وقت اون یه نفر دیگه رو معرفی کرده
و خدا رو شکر هی داره دامنه این ارتباطات گسترده تر میشه

به نظر من روزی دهنده خداست شما تلاش بکن روزیت میرسه

ravand
شنبه 18 مرداد 1393, 21:38 عصر
یه چیزی رو بهت بگم همیشه یادت باشه. برخی افراد شعار زیاد میدن. و قیمت های رویایی زیاد میدن. ولی وقته میخوای کار بگیری میبینی که اصلا از این خبرا نیست. و اگر بخوای برای طرف ناز کنی به راحتی مشتری رو از دست میدی. الان خیلی کم کسی میاد بگه یه سایت کامل با سیستم مدیریت محتواش رو برام بساز. علتش کاملاً واضح هست. چون وردپرس با این همه افزونه امده . و فقط طرف میده یه قالب براش بسازی. حتی میشه این همه پولم به گرافیست ندی و بری یه طرح خارجی برداری فارسیش کنی یا طرحش رو استفاده کنی.
به نظرم باید اول به این فکر کنی که کجای دنیا زندگی میکنی؟ بعد شروع کنی به کاسبی کردن.

vahidqara
شنبه 18 مرداد 1393, 21:49 عصر
اما من خودم با مشتری کار جدید گرفتم یه سایت زدم برای یکی بعد چند وقت اون یه نفر دیگه رو معرفی کرده
و خدا رو شکر هی داره دامنه این ارتباطات گسترده تر میشه

به نظر من روزی دهنده خداست شما تلاش بکن روزیت میرسه

کاملا موافق هستم .. :لبخندساده: ایشالا دامنه گسترده تر شه

ali.webdesign
شنبه 18 مرداد 1393, 22:00 عصر
من اول واسه خودم یه سایت زدم تا دستم راه بیافته

بعد یکی منو دید ازم خوشش اومد گفت بیا برنامه نویس شرکت ما شو منم قبول کردم

الان هر ماه بهم پروژه میده و منم به چند نفر معرفی کرده

اونا هم بهم کار سپردن چندتا

خداروشکر سرمون شلوغه :لبخند:

saeed-71
شنبه 18 مرداد 1393, 22:02 عصر
کسی نمیاد راه پروژه گرفتنشو بگه چون خودش داره از اون راه نون میخوره و کلی هزینه و زمان و تجربشو واسش صرف کرده
بعضیا میگن سایت بزن مشتری خودش میاد.من موندم مشتری مگه همینجوری میاد؟:متفکر:
من تو شرکت هایی که کار کردم با پارتی بازی کار گرفتن نه با کار خوب:لبخندساده:حالا هر کی تجربه داره بگه؟:لبخندساده:

اگه منطورت از بعضیا منم بله من همین کار رو کردم.
اول سایت خودمو زرم بعدیه نمونه کار.
یه انجمن عضو بودم اونجا نمونهک ارمو دیدن خششون اومد.
شد اولین مشتریم.
همین مشتری یکی دیگه رو اورد.
بعدیم یکی دیگه رو اورد.
همه چیز به پارتی نیست.

Tarragon
شنبه 18 مرداد 1393, 22:36 عصر
یه تاپیک قبلا زده بودم گفتم شاید به درد بخوره

با سلام
خواستم بپرسم چطوری می شه یه شخص رو راضی کرد که طراحیشو ما انجام بدیم؟
یعنی مثلا من می دونم فلان فروشگاه گوشی اگر سایت داشته باشه به نفعشه. می رم پیشی چطوری راضیش کنم که سایتش رو من انجام بدم.
لطفا از اول و ریز به ریز و با جواب سوالات احتمالی و مبلغ و ... بگید.
پیشاپیش از جوابتون ممنونم.

جدیدا صدا و سیما شروع کرده به تبلیغات مثبت از فروشگاههای اینترنتی
سایتهایی هستن مثل دی جی کالا یه سر بهش بزنی قشنگ متوجه میشی
مشتری خودش میاد مقایسه میکنه انتخاب میکنه و قیمت هاش هست
خلاصه همونجا خرید میکنه و پولشو پرداخت میکنه
حتما حتما امشب رفتی خونه یه سر به سایتش بزن

سکانس بعدی :لبخند:
دیدی ؟ اگه بخوای من میتونم یه همچین سایتی برات بزنم ، خیلی هم به نفعته ، اگه خوب روش مانور بدی دیگه کل خریدهات میشه اینترنتی
دردسر هم کمتره کارمند کمتر
هزینه طراحی ایش میشه n تومن که من فقط 20 درصدشو ازت میگیرم بقیه شو بعد از اینکه یه مدت فعالیت کردی
اگرم خواستی میتونیم شراکتی باهم بزنیم ، من خودم سایت رو برات میزنم و اطلاعات وارد میکنم توش اما توی هر فروشت درصد بر میدارم
خلاصه تا شب فکراتو بکن ، بهم جواب بده اگر خواستی تا درست کنم برات اگرم نخواستی که من دارم اسکریپتشو مینویسم واسه خودم انشاالله شروع کنم

سکانس بعدی (نصف شب)
الو سلام گفتی چقدر میگیری همچین سایتی بسازی؟ :چشمک:

***BiDaK***
شنبه 18 مرداد 1393, 23:42 عصر
....:متفکر:

Mohammadsgh
یک شنبه 19 مرداد 1393, 11:42 صبح
یه چیزی رو بهت بگم همیشه یادت باشه. برخی افراد شعار زیاد میدن. و قیمت های رویایی زیاد میدن. ولی وقته میخوای کار بگیری میبینی که اصلا از این خبرا نیست. و اگر بخوای برای طرف ناز کنی به راحتی مشتری رو از دست میدی. الان خیلی کم کسی میاد بگه یه سایت کامل با سیستم مدیریت محتواش رو برام بساز. علتش کاملاً واضح هست. چون وردپرس با این همه افزونه امده . و فقط طرف میده یه قالب براش بسازی. حتی میشه این همه پولم به گرافیست ندی و بری یه طرح خارجی برداری فارسیش کنی یا طرحش رو استفاده کنی.
به نظرم باید اول به این فکر کنی که کجای دنیا زندگی میکنی؟ بعد شروع کنی به کاسبی کردن.
شما مطمئنید که هر سایتیو میشه باوردپرس زد؟:متفکر:الان من از شما اتوماسیون اداری بخوام یا شبکه اجتماعی یا بازی آنلاین میتونید با وردپرس بسازید؟:لبخند:

Mohammadsgh
یک شنبه 19 مرداد 1393, 11:48 صبح
اگه منطورت از بعضیا منم بله من همین کار رو کردم.
اول سایت خودمو زرم بعدیه نمونه کار.
یه انجمن عضو بودم اونجا نمونهک ارمو دیدن خششون اومد.
شد اولین مشتریم.
همین مشتری یکی دیگه رو اورد.
بعدیم یکی دیگه رو اورد.
همه چیز به پارتی نیست.
دوست گرامی منظور من شما نیستید:لبخندساده:آخه این جمله ها رو خیلی شنیدم:لبخند:کسی تا شما رو نشناسه بهتون کار نمیده همین:لبخندساده:

www.Ehsan-Sh.ir
دوشنبه 20 مرداد 1393, 01:17 صبح
قضیه سر لینک هست هر چی لینکهات بیشتر و قویتر باشن پروژه های بهتری بهت میرسونن سعی کن واسه یه سری که تو این حوزه هستن free کار کنی تا شناخته بشی

ravand
دوشنبه 20 مرداد 1393, 07:15 صبح
دوست گرامی منظور من شما نیستید:لبخندساده:آخه این جمله ها رو خیلی شنیدم:لبخند:کسی تا شما رو نشناسه بهتون کار نمیده همین:لبخندساده:
حرف های منو یه بار دیگه کامل بخون!
من نگفتم همه ی سایت ها. آیا همه میخوان بازی یا سایت اجتماعی بسازن؟ من بیشتر مشتری هایی که داشتم از این چیزا نمیخواستن. منظورم همین بود.

Mohammadsgh
دوشنبه 20 مرداد 1393, 14:54 عصر
یه مشتری بهم خورده بود طرف بازی آنلاین میخواست.:لبخندساده: