PDA

View Full Version : نحوه ارسال دو دیتا تیبل به گزارش stimulsoft

MiniMicro
یک شنبه 19 مرداد 1393, 10:53 صبح
سلام دوستان یه سوال من میخوام کاربر یه مشتری رو انتخاب کنه و به کلیک رو یه دکمه ای سفارشات اون مشتری رو از جدول های مختلف انتخاب کنه و براش فاکتور چاپ کنه مشتری تو جدول customer ذخیره شده و سفارشاتش هم هر کدوم در جدول مخصوص به هر سفارش ذخیره شده مثلا سفارش نوع x در جدول x،سفارش نوع Y در جدول Y و... کاری که من انجام دادم به اینصورت هست مشتری رو داخل یه دیتا تیبل ریختم و سفارشاتش رو هم از جدول های مربوطه درآوردم و هر کدوم را داخل دیتاتیبل های مختلف ریختم و در نهایت همه سفارشات که هر کدوم داخل یه دیتا تیبل مخصوص به خودشون بودن رو با یه دیتاتیبل نهایی merg کردم و حالا دو تا دیتاتیبل دارم یکی مشتری و دیگری سفارشاتش حالا چطوری این دو تا دیتاتیبل رو به گزارش بفرستم؟اگر راه حل بهتری دارید ممنون میشم راهنمایی کنید....

aslan
یک شنبه 19 مرداد 1393, 13:44 عصر
سلام
هرچند که از کدهاتون چیزی اینجا قرار ندادین ... ولی بنظر میرسه راهکارهای بهتری میتونین استفاده کنین از جمله :
- استفاده از یک دستور سلکت برای واکشی اطلاعات از جدولهای مختلف ... مثلا استفاده از union ....... join ........
- واکشی جداگانه اطلاعات از جدولهای مختلف و ریختن انها در فقط یک دیتاتیبل که بعدا نیازی به merge و ..... نباشه ....
- .....
در نهایت اگر اطلاعات مورد نیاز برای گزارش در چند تا دیتاتیبل بود ...... قرار دادن آنها در یک دیتاست ... و ارسال دیتاست به گزارش و .....
و اگر نخواستین اینکارو بکنین ارسال چند تا دیتاتیبل به گزارش بصورت مجزا با استفاده از RegData و ....
موفق باشین