PDA

View Full Version : گفتگو: فریمورک قدرتمند سیمفونی

mehrdad517
یک شنبه 19 مرداد 1393, 12:20 عصر
همه گوش کنید....
سیمفونی فریم ورکی هست که یه قسمت از سایت یاهو با اون نوشته شده.
همین لاراول کزایی بر پایه سیمفونی بنا شده.
فریم ورک silex همینطور
سیستم مدیریت محتوای معروف دروپال
باور کنید خیلی قدرتمند و سریع کار میکنه
از twig برای قالب استفاده میکنه که سرچ کنید در گوگل میبینید twig چیه.
از انواع پایگاه داده ها,propel,doctrine,sqlite,nosql,mysql,....
اما چرا تو این فروم وجود نداره و کسی مدیرش نیست؟

مهرداد سیف زاده
یک شنبه 19 مرداد 1393, 13:13 عصر
آخه باید یکن خوش دست و راحت باشه
انقد کانفیگ و پیچ تو پیچ داره آدم توش گم میشه
برای یک rute ساده باید چندین کانفیگ رو پشت سر بزاری
http://symfony.com/doc/current/book/routing.html
فقط نصف صفحه رو باید بخونی تا بفهمی گردش کار در سیمفونی چطوریه و کجا رو باید برای چه کار کانفیگ کنی
ولی بر این شکی نیست که بسیار مهندسی شده هست و برای این که یه پروژه رو بصورت استاندارد استارت بزنی و همچنین از تغییرات ناگهانی بعضی از فریم ورک ها در امان باشید بهترین فریم ورک هست. ولی لاراول و yii بسیار بسیار خوش دست تر و برای برنامه نویس راحت تر هستن. چیزی که فرم ورک هایی مثل yii و لاراول رو از بقیه جدا میکنه جمله معروف هلو بپر تو گلو هست که در سیمفونی باید بر اساس ادب و احترام، خیلی ریلکس، با نزاکت و بر اساس استاندارد این کارو انجام بدید

mehrdad517
یک شنبه 19 مرداد 1393, 19:45 عصر
قدرت migration و داکترین رو پس هنوز تجربه نکردین هیچ کدوم تا بگیرید سیمفونی چیه.

Mohammadsgh
یک شنبه 19 مرداد 1393, 20:51 عصر
آخه خیلی سنگینه.فقط نصب شدش حدود 40 مگابایته و برای پروژهای خیلی بزرگ باید ازش استفاده کرد.و تو ایرانم پروژه های بزرگ کمتره و یکی اینکه فشار زیادی به سرور میاره و یه خورده از php دوره

MMSHFE
دوشنبه 20 مرداد 1393, 07:31 صبح
قدرت migration و داکترین رو پس هنوز تجربه نکردین هیچ کدوم تا بگیرید سیمفونی چیه.

داکترین بله ولی Migration رو Yii و Laravel هم دارن. در اینکه سیمفونی خیلی خوب و قدرتمنده شکی نیست ولی دیگه اینقدر اغراق هم نکنید. فریمورکهای دیگه هم حرفهای زیادی برای گفتن دارن. بعلاوه فریمورک سیمفونی کمی سنگینه و برای استفاده در هاستهای اشتراکی با منابع محدود زیاد توصیه نمیشه.

MMSHFE
دوشنبه 20 مرداد 1393, 07:33 صبح
اما چرا تو این فروم وجود نداره و کسی مدیرش نیست؟

چون فقط وجود مدیر برای ایجاد یک بخش فرعی کافی نیست. باید جامعه کاربری کافی هم داشته باشه و تاپیکها و پستهای زیادی هم وجود داشته باشه که بخوایم به اون بخش منتقل کنیم.

hamedarian2009
دوشنبه 20 مرداد 1393, 17:52 عصر
اگه یه بخش واسه سیمفونی ایجاد بشه عالیه به نظرم در حال حاضر بهترین گزینه فریمورک پرقدرت سیمفونی هست برای اونهایی که میخان یه فریمورک رو برای کار کردن یاد بگیرن

milad465
چهارشنبه 02 مهر 1393, 09:42 صبح
میشه معایب و مزایای فریم ورک سیمفونی، زند ، yii و ... رو بگید؟ من الان php کلاسک کار می کنم نمی دونم دنبال کدام فریم ورک برم.
با تشکر

MRmoon
چهارشنبه 02 مهر 1393, 14:00 عصر
درود.

اگه یه بخش واسه سیمفونی ایجاد بشه عالیه به نظرم در حال حاضر بهترین گزینه فریمورک پرقدرت سیمفونی هست برای اونهایی که میخان یه فریمورک رو برای کار کردن یاد بگیرن

برای اونایی که میخوان یه فریم ورک رو یاد بگیرن؟؟؟

ماشالله انقدر سیمفونی و زند(صد رحمت به زند) پیچیدگی دارن که اگه آدم بدون کار کردن با فریم ورک های ساده تر مثل yii یا لاراول سمتشون بره کلا از کار کردن با فریم ورکا پشیمون میشه!

و یه سوال از استارتر:

همین لاراول کزایی

میشه بپرسم چرا کزایی؟

محمد.

hamedarian2009
چهارشنبه 02 مهر 1393, 16:52 عصر
سیمفونی انقدرها هم پیچیده نیست وقتی به خودتون تلقین میکنید سخته سخت میشه
بر طبق جستجوهایی که من کردم به نظر میاد در حال حاضر کامل ترین و قدرتمندترین فریمورک پی اچ پی Symfony باشه ولی yii و laravel سرعت بیشتری دارن و یادگیریشون راحت تره

kazemimorteza
چهارشنبه 02 مهر 1393, 17:54 عصر
داکترین بله ولی Migration رو Yii و Laravel هم دارن. در اینکه سیمفونی خیلی خوب و قدرتمنده شکی نیست ولی دیگه اینقدر اغراق هم نکنید. فریمورکهای دیگه هم حرفهای زیادی برای گفتن دارن. بعلاوه فریمورک سیمفونی کمی سنگینه و برای استفاده در هاستهای اشتراکی با منابع محدود زیاد توصیه نمیشه.

با عرض سلام و احترام.
من با فریم ورک یی YII از روی ویدیوهای اموزشی شما و کتاب لری اولمن و داکیومنت های خود فریم ورک اشنا شدم و مدیون شما هستم . ولی شما وقتی که در مورد فریم ورک های دیگه در این تالار صحبت میشه یه حالتی دارید ردشون میکنید............!!!!!!!!!!!!.

alireza.stack
چهارشنبه 02 مهر 1393, 18:06 عصر
آخه باید یکن خوش دست و راحت باشه
انقد کانفیگ و پیچ تو پیچ داره آدم توش گم میشه
برای یک rute ساده باید چندین کانفیگ رو پشت سر بزاری
http://symfony.com/doc/current/book/routing.html
فقط نصف صفحه رو باید بخونی تا بفهمی گردش کار در سیمفونی چطوریه و کجا رو باید برای چه کار کانفیگ کنی
ولی بر این شکی نیست که بسیار مهندسی شده هست و برای این که یه پروژه رو بصورت استاندارد استارت بزنی و همچنین از تغییرات ناگهانی بعضی از فریم ورک ها در امان باشید بهترین فریم ورک هست. ولی لاراول و yii بسیار بسیار خوش دست تر و برای برنامه نویس راحت تر هستن. چیزی که فرم ورک هایی مثل yii و لاراول رو از بقیه جدا میکنه جمله معروف هلو بپر تو گلو هست که در سیمفونی باید بر اساس ادب و احترام، خیلی ریلکس، با نزاکت و بر اساس استاندارد این کارو انجام بدید

بسیار مهندسی شده؟! پیچیدگی بیش از حد سیمفونی باعث شد که این نظر رو بدهید؟ لزوما هر فریمورکی که رفتین توش و گم شدین نمیشه که مهندسی شده. من با CI و Slim و Yii و Symfony کار کردم و بدون هیچگونه جانبداری بگم که لش ترین فریمورک از نظر سنگینی سیمفونی است. Yii 1.1 هیچ چیز برای ارائه ندارد که بگیم یک فریمورک خوش دست است اما این موضوع در مورد Yii 2 صدق میکند و با بکاری گیری composer و bootstrap3 و debuger toolbar شبیه به سیمفونی و استفاده از اسمارتی و Twig به عنوان template engine فوق العاده طراز اول داره میشه اما پیچیدگی های سیمفونی رو از Routing بگیر تا مباحث view و form elements و داکترین نداره.

alireza.stack
چهارشنبه 02 مهر 1393, 18:14 عصر

Migration در فریمورک yii هم هست لزوما مختص به سیمفونی نیست این موضوع!؟ داکترین همیشه نمیتونه در همه جا خوب ظاهر شه.

از نظرات شما احساس می کنم فکر میکنید سیمفونی به قولی once for all هست. من با سیمفونی برای پروژه های پورتال موافقم که بیشتر بحثهای مدیریتی و امثال اون رو میخواید هندل کنید در حالت Large scale.

در برخی از موارد استفاده از سیمفونی مثه جابجا کردن یه گلدون میمونه با بیل مکانیکی ;-)

moheb1
پنج شنبه 03 مهر 1393, 01:50 صبح
بسیار مهندسی شده؟! پیچیدگی بیش از حد سیمفونی باعث شد که این نظر رو بدهید؟ لزوما هر فریمورکی که رفتین توش و گم شدین نمیشه که مهندسی شده. من با CI و Slim و Yii و Symfony کار کردم و بدون هیچگونه جانبداری بگم که لش ترین فریمورک از نظر سنگینی سیمفونی است. Yii 1.1 هیچ چیز برای ارائه ندارد که بگیم یک فریمورک خوش دست است اما این موضوع در مورد Yii 2 صدق میکند و با بکاری گیری composer و bootstrap3 و debuger toolbar شبیه به سیمفونی و استفاده از اسمارتی و Twig به عنوان template engine فوق العاده طراز اول داره میشه اما پیچیدگی های سیمفونی رو از Routing بگیر تا مباحث view و form elements و داکترین نداره. لطفا از ادبیات بهتری استفاده کنید

alireza.stack
پنج شنبه 03 مهر 1393, 07:43 صبح
لطفا از ادبیات بهتری استفاده کنید

دوست عزیز تالار مدیر کل دارد، مدیر نباشد مدیر بخش دارد. مدیر بخش نباشد ناظم بخش دارد. لطفا از دادن مطالبی که off-topic هست و هیچ ربطی به مبحث سیمفونی ندارد خودداری کنید و معلم اخلاق نباشید. پست شما خلاف قوانین تالار است! :/

شاد باشید ;-)

moheb1
پنج شنبه 03 مهر 1393, 10:41 صبح
اگر پست بنده خلاف قوانین تالاره ، پاسخ شما هم (مخصوصا قست آخرش که گفتید معلم اخلاق نباشید) خلاف ادب هست ، اینکه من از تعبیر لش در مورد فریمورک مورد علاقه ام ناراحت شدم باعث شد که این پست رو قرار بدم. اینکه شما به من تذکر دادید که معلم اخلاق نباشم به شما ارتباطی نداره ، حداکثر تذکری که میتونید بدید اینه که پست من خلاف قوانین تالار هست ، لطفا شما هم رعایت بفرمائید.