PDA

View Full Version : سوال: بهترین نسخه sql server 2008 express

دلتنگ اسمان
یک شنبه 19 مرداد 1393, 19:19 عصر
با سلام
میخوام نسخه32 بیتی sql server 2008 express رو دانلود کنم (برای برنامه نویسی)اما وقتی توی سایت مایکرو سافت رفتم ظاهرا نسخه های متفاوت داره . لطفا راهنمایی کنین کدوم نسخه رو دانلود کنم؟
اینم لینکش:
http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=30438

mrprestige
یک شنبه 19 مرداد 1393, 19:31 عصر
با سلام
میخوام نسخه32 بیتی sql server 2008 express رو دانلود کنم (برای برنامه نویسی)اما وقتی توی سایت مایکرو سافت رفتم ظاهرا نسخه های متفاوت داره . لطفا راهنمایی کنین کدوم نسخه رو دانلود کنم؟
اینم لینکش:

سلام ، من SQL Server 2008 R2 SP2 - Express Edition (http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=30438) رو پیشنهاد میکنم .

دلتنگ اسمان
یک شنبه 19 مرداد 1393, 19:40 عصر
سلام ، من SQL Server 2008 R2 SP2 - Express Edition (http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=30438) رو پیشنهاد میکنم .

اتفاقا توی همین لینک وقتی گزینه دانلود رو میزنی یه لیستی از همین نسخه ها رو باز میکنه بعد از انتخاب یک یا چند تا از اونها رو دانلود میکنه . لطفا این لینکی رو که گذاشتم نگاه کنین.

vb341
یک شنبه 19 مرداد 1393, 19:55 عصر
نسخه sp3 هم برای دانلود هست

veniz2008
یک شنبه 19 مرداد 1393, 19:57 عصر
با سلام
اینم لینکش:
سلام.
تفاوت نسخه ها در میزان امکاناتشون هست. کاملترین نسخه اکسپرس همون نسخه SQLEXPRADV هستش (SQL Express Advanced Service) که با وجود رایگان بودن بسیاری از ابزار نسخه کامل رو هم داره و محیط ویژوالی Management Studio رو هم در اختیار دارید ولی نسخه SQLEXPR فقط انجین دیتابیس رو داره و بخاطر دارا نبودن محیط ویژوالی و سایر امکانات برای کار کردن روزانه و شخصی مناسب نیست و بیشتر روی سیستم مشتری ازش استفاده میشه که از دیتابیس و جداولی که از قبل ساخته شدن استفاده کنیم. توی لینک زیر می تونید تفاوت نسخه ها رو ببینید (البته مربوط به 2014 هستش ولی به جز LocalDB بقیه با هم فرقی نمی کنن).
http://msdn.microsoft.com/en-us/evalcenter/dn434042.aspx
موفق باشید.

negar.rafie
یک شنبه 19 مرداد 1393, 20:45 عصر
اقای veniz سلام
ببخشید ایا اگر ما دیتابیس خودمون را با sql server 2008 بسازیم و در سیستم کاربر SQLEXPR را نصب کنیم و به ان اتچ کنیم ایا مشکلی نداره
یعنی از تمام قابلیتهایی که در sql server 2008 استفاده کردیم میتونیم استفاده کنیم ؟

دلتنگ اسمان
یک شنبه 19 مرداد 1393, 20:50 عصر
سلام.
تفاوت نسخه ها در میزان امکاناتشون هست. کاملترین نسخه اکسپرس همون نسخه SQLEXPRADV هستش (SQL Express Advanced Service) که با وجود رایگان بودن بسیاری از ابزار نسخه کامل رو هم داره و محیط ویژوالی Management Studio رو هم در اختیار دارید ولی نسخه SQLEXPR فقط انجین دیتابیس رو داره و بخاطر دارا نبودن محیط ویژوالی و سایر امکانات برای کار کردن روزانه و شخصی مناسب نیست و بیشتر روی سیستم مشتری ازش استفاده میشه که از دیتابیس و جداولی که از قبل ساخته شدن استفاده کنیم. توی لینک زیر می تونید تفاوت نسخه ها رو ببینید (البته مربوط به 2014 هستش ولی به جز LocalDB بقیه با هم فرقی نمی کنن).
http://msdn.microsoft.com/en-us/evalcenter/dn434042.aspx
موفق باشید.
برای ساخت setup میشه از SQLEXPRADV استفاده کرد؟ بطوریکه راحت ستاپ ساخت و راحت هم نصب کرد؟

mrprestige
یک شنبه 19 مرداد 1393, 20:54 عصر
اتفاقا توی همین لینک وقتی گزینه دانلود رو میزنی یه لیستی از همین نسخه ها رو باز میکنه بعد از انتخاب یک یا چند تا از اونها رو دانلود میکنه . لطفا این لینکی رو که گذاشتم نگاه کنین.

ببینید دوست من ، بنظر من جدید یا قدیمی بودن نسخه مهم نیس مهم اینه که بتونی باهاش راحت کار کنی و باهاش مشکل نداشته باشی نسخه SQLEXPR32_x86_ENU.exe چیزیه که مد نظرمه باز خودت میدونی با کدومش راحتتری .

veniz2008
یک شنبه 19 مرداد 1393, 21:00 عصر
اقای veniz سلام
ببخشید ایا اگر ما دیتابیس خودمون را با sql server 2008 بسازیم و در سیستم کاربر SQLEXPR را نصب کنیم و به ان اتچ کنیم ایا مشکلی نداره
یعنی از تمام قابلیتهایی که در sql server 2008 استفاده کردیم میتونیم استفاده کنیم ؟
سلام.
همونطور که اشاره شد چون نسخه express شامل انجین دیتابیس هست مشکلی رو در اجرای دیتابیس و کوئری ها نخواهید داشت. فقط به ورژن نسخه های کامل و اکسپرس دقت کنید که نسخه اکسپرس حداقل ورژنش برابر با نسخه کاملتون باشه (بیشتر هم باشه ایرادی نداره فقط کمتر نباشه).

veniz2008
یک شنبه 19 مرداد 1393, 21:08 عصر
برای ساخت setup میشه از SQLEXPRADV استفاده کرد؟ بطوریکه راحت ستاپ ساخت و راحت هم نصب کرد؟
برای ساخت setup برای سیستم مشتری همون sqlexpress کفایت میکنه چون هدف روی سیستم مشتری، اجرای کوئری ها و فانکسن ها، استورد پروسیجرها و ... هست که نسخه اکسپرس همه این موارد رو جوابگو هست ولی اگر به هر دلیلی روی سیستم مشتری هم همین نسخه Advenced Service رو نصب کنید باز هم مشکلی نخواهید داشت (هر چند هیچ ضرورتی نداره که یک محیط ویزوالی رو در اختیار مشتری قرار بدید که ممکنه از روی کنجکاوی یا ناآگاهی باعث صدمه زدن به دیتابیس و پروژه بشه).

negar.rafie
دوشنبه 20 مرداد 1393, 15:32 عصر
سه تا سوال دارم ممنون میشم اینها را هم توضیح بدید
1- اصلا نسخه کامل روی نسخه express اتچ میشه؟
2- اگر ما از هر امکان و ویژگی نسخه کامل استفاده کنیم روی نسخه express مشکلی نداریم و اجرا میشه؟
مثلا اگر ما بک اپ اتوماتیک را تعریف کردیم وقتی دیتابیسمون را روی نسخه express اتچ کردیم اجرا میشه؟
3- همون طور که میدونید نسخه express محدودیت فضا داره و تا 4 گیگابایت بشتر نمیونیم داخلش ذخیره کنیم حالا ایا اگر دیتابیسمون را به ان اتچ کنیم دیتابیس ما محمدودیت فضا پیدا نمیکنه؟
ممنون

mz6488
دوشنبه 20 مرداد 1393, 17:49 عصر
2- اگر ما از هر امکان و ویژگی نسخه کامل استفاده کنیم روی نسخه express مشکلی نداریم و اجرا میشه؟
مثلا اگر ما بک اپ اتوماتیک را تعریف کردیم وقتی دیتابیسمون را روی نسخه express اتچ کردیم اجرا میشه؟
3- همون طور که میدونید نسخه express محدودیت فضا داره و تا 4 گیگابایت بشتر نمیونیم داخلش ذخیره کنیم حالا ایا اگر دیتابیسمون را به ان اتچ کنیم دیتابیس ما محمدودیت فضا پیدا نمیکنه؟
ممنون

1-فکر کنم منظورتون این باشه که دیتابیس روی اکسپرس اتچ میشه یا نه؟؟باید بگم که بله امکانش هست فقط باید به جای لوکال با اکسپرس کانکت شین
2-بهتره برعکسش رو در نظر بگیرین ولی اصولا اکثر امکانات نسخه کامل رو داره به جز کارهای شبکه و بک آپ گیری خودکار و ...
3-بستگی به کارتون داره.اکثر دیتابیس ها فضای محدودی رو دارن.در صورت نیاز فکر کنم با truncate بشه جچم دیتابیس رو کاهش داد

veniz2008
دوشنبه 20 مرداد 1393, 22:20 عصر
ممنون
1. اگه attach نشه روی express که دیگه به هیچ دردی نمی خوره و عملا بی کاربرد خواهد بود. چون شرط اول در استفاده از یک دیتابیس اینه که attach بشه.
2. اگر نسخه express همه امکانات نسخه کامل رو داشت، دیگه هیچکس سمت خرید نسخه های گران قیمت Enterprise و ... نمی رفت. قطعا محدودیت هایی داریم. مثلا در بحث Replication محدودیت داریم، در مورد بک اپ اتوماتیک هم نسخه Express ناتوان هستش چون برای بک اپ های زمانبندی شده (اتوماتیک) یک JOB در SQL Server Agent ایجاد میشه که نسخه Express این ویژگی (SQL Server Agent) رو هم نداره، پس نمی تونید از این قابلیت استفاده کنید. اما ظاهرا راه هایی برای این کار هم وجود داره! که معمولا از کدنویسی استفاده می کنن (من تا حالا نیاز نداشتم و دنبالش نرفتم. بگردید اگر راهی بود بذارید تا دیگران هم بعدا" استفاده کنن).
3. نسخه express (انواع مدلش) تا نسخه 2008 با محدودیت حداکثر 4 گیگ روبرو بود ولی از نسخه Sql Express 2008 R2 و بعد از اون این محدودیت به 10 گیگ افزایش پیدا کرده ولی سایر محدودیت ها از جمله میزان رم و تعداد هسته های cpu و ... پابرجاست.
موفق باشید.

p.mohammad
سه شنبه 08 مهر 1393, 11:25 صبح
سلام دوستان من میخواهم پروژه ای رو که با اس کیو ال 2008 و سی شارپ 2010 نوشتم روی سیستم مشتری اجرا کنم به چه پیشنیاز هایی نیاز دارم
راهی هست که اس کیو ال رو نصب نکینم رو سیستم مشتری ؟
اس کیو ال من دقیقا این هستش
124057
و پروژه رو میخوام تو ایکس پی سون ویستا و هشت بشه اجرا کرد

esafb52
سه شنبه 08 مهر 1393, 14:19 عصر
خب معلومه شما به sql احتیاج دارین و فریم ورک البته

p.mohammad
چهارشنبه 09 مهر 1393, 15:38 عصر
یعنی بدون نصب sql امکان اجرای برنامه نیست ؟
نمیشه که رو سیستم همه مشتریا اس کیو ال نصب کرد باید یه راهی داشته باشه ...