PDA

View Full Version : چطور میشه یک newsletter subscription‌درست کرد؟

سارا نجفی
دوشنبه 01 خرداد 1385, 09:21 صبح
سلام به همه
من میخوام برای یکی از سایت هام یک سرویسی ارائه بدم که افراد بتونن email هاشون رو بدن و برای اونهایی که در سایت ایمیلی دارن هر از چند وقتی یک ایمیل ئر رابطه با جدیددترین اخبار سایت فرستاده بشه. اما هیج ایده ای ندارم که این کار رو چه طور و از کجا باید شروع کرد؟
آیا کسی اینکار رو قبلا" انجام داده و یا میتونه منو راهنمایی کنه؟

مرسی

3nitro
دوشنبه 01 خرداد 1385, 16:49 عصر
اگه بخواین میتونید با ثبت نام در این سایت این کار رو انجام بدید . کد تکست باکس و ... رو خودش میده بهتون .
http://webgozar.ir
--> قسمت خبرنامه .

archangel
دوشنبه 01 خرداد 1385, 18:43 عصر
من اگه شخصاً بخوام چنین چیزی کاری رو انجام بدم این طوری عمل می‌کنم:
در ساده‌ترین حالت یه دیتابیس تشکیل می‌دم و یه جدول خیلی ساده و فقط با یه فیلد به اسم email توش درست می‌کنم. بعد توی صفحه‌ی شروع سایتم کنار صفحه‌ای جایی، هر جایی که بخوام یه فرم کوچولو و فقط با یه تکست‌باکس درست می‌کنم با این عنوان:
subscribe to our news letter

و بدین ترتیب آدرس ای-میل افرادی رو که تمایل دارن عضو خبرنامه بشن دریافت می‌کنم و در دیتابس ذخیره می‌کنم.

بعد وقتی می‌خوام برای همه میل یا خبری رو ارسال کنم، توی یک حلقه تک تک ای-میل‌ها رو می‌خونم و دونه دونه توسط کمپوننت میل‌ای که سرویس‌دهنده‌ی سایتم پشتیبانی می‌کنه، میل می‌فرستم.

توی تمام میل‌ها هم یه لینک می‌ذارم که
if you don't like to be in our news group, click on the link below:
Unsubscribe

که وقتی فردی دیگه تمایل نداشته باشه عضو خبرنامه باشه، روی این لینک کلیک کنه و بره به صفحه‌ای که آدرس ای-میل‌اش از دیتابیس، حذف می‌شه.

این چیزیه که به ذهن من می‌رسه. حالا ممکنه دیگران هم نظرات دیگه‌ای داشته باشن و راه‌های دیگه‌ای ارائه بدن.

سارا نجفی
سه شنبه 02 خرداد 1385, 08:09 صبح
مرسی ، به نظر منهم این راه حل جالب و منطقی میرسی. هفته دیگه میخوام امتحانش کنم و حتما"‌نتیجه رو بهت اطلاع میدم. آخه اصلا" تا حالا با کمپوننتی که ایمیل ارسال میکنه کار نکردم.
روی سروری که هاست من پشتیبانی میشه aspSmartUpload نصب هست. و فکر کنم که کامپوننت ارسال email‌داشته باشه.

از راهنماییت خیلی ممنون.

archangel
سه شنبه 02 خرداد 1385, 12:09 عصر
خواهش می‌کنم. به احتمال قوی کمپوننت ارسال میل‌اتون هم aspSmartMail هستش. :چشمک:

فقط یه چیزی رو در مورد میل بهت بگم و اون اینه که قید ارسال میل فارسی رو بزن! من هر کاری کردم نتوستم یه میل فارسی ارسال کنم!! البته نه این که مشکل این کمپوننت باشه‌ها! با هیچ کمپوننت دیگه‌ای هم موفق نشدم! البته یه راه حل موقت به کار بردم که جواب هم می‌ده. اما مشکلات خاص خودشو داره که این مورد رو توی یه Thread جدید به عنوان ارسال میل فارسی (http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=46445) توی این بخش ASP توضیح دادم و از بقیه‌ی دوستان هم کمک خواستم. فکر کنم یه نگاهی هم به این Thread داشته باشی بد نباشه.
good luck

سارا نجفی
چهارشنبه 03 خرداد 1385, 08:54 صبح
آره دیدمش ولی همانطور که گفتم فعلا"‌باید شروع ببینم که با aspsmarMail چطوری میشه کار کرد ولی فکر کنم که فعلا"‌قید فرستادن ایمیل فارسی رو بزنم :لبخند: قبل از ارسال ایمیل فارسی مشکلات دیگه ای دارم که باید حل کنم.
مرسی از راهنماییات

fatemeh r
پنج شنبه 04 خرداد 1385, 14:31 عصر
اقای arcahngel ایده خوبی بود خیلی ممنون

sarasara
چهارشنبه 24 خرداد 1385, 12:25 عصر
من این کارو کردم و خیلی خوب جواب میده!اما واسه ایمیل فارسی یه کم مشکل داره!