PDA

View Full Version : سوال: ارسال تصویر به گزارش Reprot در سی شارپ؟

ProWorld
سه شنبه 21 مرداد 1393, 12:42 عصر
سلام روز بخیر
دوستان خیلی در این مورد جستجو کردم اما چیزی بدرد بخوری پیدا نکردم!!!!
برای پروژم یه ریپورت در ست کردم با استفاده از Reprot در vs 2013 یه لگو هم بالای صفحه گزارش قرار داره اما این لگو باید در زمان استفاده کاربر تغییر کنه یعنی اگه کاربر خواست آدرس عکسش رو وارد کنه و لگوی گزارش تغیر کنه لطفا دوستان در این مورد راهنمایی کنید و لطفا کدی هم که قرار میدین توضیح بدین؟؟؟
البته این نکته هم بگم که دیتا بیسم SQLite هست که فکر نمی کنم بشه تصویرو توش ذخیره کرد هر چند که قصد ذخیره کردن تصویر تو دیتا بیسو ندارم و می خواهم با استفاده از ادرس عکس این کار انجام بشه!!!!!!!
ممنون از پاسخ هایی که خواهید داد:قلب:

ali_72
سه شنبه 21 مرداد 1393, 13:38 عصر
سلام
اگه از ریپورت ویور استفاده می کنید
تصمیم خوبی گرفتی که تصویر تو پایگاه داده ذخیره نمیکنی

string imagepath = "file:///" + address of image"; this.reportViewer1.LocalReport.EnableExternalImage s = true;
ReportParameter img = new ReportParameter("Path", imagepath);

ProWorld
سه شنبه 21 مرداد 1393, 15:36 عصر
سلام منون از پاسختون

1) لطفا تو ضیح بدین که تو آدرس تصویر "file:///" ، \\ChartImg\\ چه نقشی دارن؟
2) پارا متر img که اینجا قرار دادین تو طراحی گزارش در کجا باید به کار بره (منظور اینکه چطور به گزارشم بفهمونم که این پارامتر باید تو این شئ ایمیج نمایش داده بشه) ؟

ali_72
چهارشنبه 22 مرداد 1393, 09:58 صبح
سلام منون از پاسختون

1) لطفا تو ضیح بدین که تو آدرس تصویر "file:///" ، \\ChartImg\\ چه نقشی دارن؟
2) پارا متر img که اینجا قرار دادین تو طراحی گزارش در کجا باید به کار بره (منظور اینکه چطور به گزارشم بفهمونم که این پارامتر باید تو این شئ ایمیج نمایش داده بشه) ؟

پست رو ویرایش کردم آدرس تصویر بود چیز مهمی نبود

this.reportViewer1.LocalReport.SetParameters(
new ReportParameter[] {img}

ProWorld
پنج شنبه 23 مرداد 1393, 15:27 عصر
پست رو ویرایش کردم آدرس تصویر بود چیز مهمی نبود

this.reportViewer1.LocalReport.SetParameters(
new ReportParameter[] {img}

اما نگفتین پارامتر img تو خود پرونده ریپورت چطوری باید بکار بره یعنی چطوری به عنوان منبع یک شئ تصویر تو گزارش قرارش بدیم؟؟؟

ali_72
شنبه 25 مرداد 1393, 10:13 صبح
اما نگفتین پارامتر img تو خود پرونده ریپورت چطوری باید بکار بره یعنی چطوری به عنوان منبع یک شئ تصویر تو گزارش قرارش بدیم؟؟؟

عذرخواهی می کنم که دیر پاسخ دادم
شما در ریپورت از تول باکس یه image روی صفحه درگ می کنی و در properties آن در باکس use this image ، مثلا می نویسی Pathlogo@ ،( ابتدا @ و در ادامه نام دلخواه) و در قسمت پارامترها یک پارامتر اضافه می کنی به همین نام (بدون @) و در برنامه این پارامتر مقدار می گیره که کدشو گذاشتم
موفق باشید