PDA

View Full Version : سوال: اراسل مطلب و ذخیره آن

irpersian20
پنج شنبه 23 مرداد 1393, 02:23 صبح
سلام
من سایتی میخواهم طراحی کنم که مدیریت سایت امکان ریختن مطلب رو توش داره.
حالا این مطالب بلاخره باید یک جا ذخیره شن. در دیتابس درسته؟
من با EF داده میریزم و میخوانم از دیتابیس و مشکلی ندارم
اما برای حجم زیاد کارکتری که میخواد ذخیره بشه باید چه نوع داده ای به کار برد؟ مثلا چند هزار کارکتر
یعنی مثل ذخیره نام کاربری هست و فقط نوع داده ذخیره شده رو باید متفاوت بزاریم؟(در دیتابیس)
بعد تو این مطالب اصولا عکس هست و نوشته های Bold شده و این جور چیزها که در ادیتور هست. تکلیف اونا چیه؟
مثالی در اینترنت هست که شبیه این نوشته باشه؟ ممنون

parvizwpf
پنج شنبه 23 مرداد 1393, 09:59 صبح
شما برای گرفتن اینجور داده ها باید کنترل های editor استفاده کنی مثل CKEDITOR سرچش کن.
نوع داده ای شما میتونه
NVARCHAR(MAX)
باشه.

Chita789
پنج شنبه 23 مرداد 1393, 10:17 صبح
البته اگر با سبک CodeFirst استفاه میکنی میتوانید از

String(lenght(Max))
استفاده کنید و اگر ممکن است اطلاعات شما از 8000 کاراکتر بیشتر باشد از ntext در دیتا بیس استفاه کنید

r4hgozar
پنج شنبه 23 مرداد 1393, 10:36 صبح
سلام.
وقتی در code first می خواین استفاده کنین. وقتی string تعریف کنین بصورت پیش فرض خودش nvarchar(max ) هست.

irpersian20
پنج شنبه 23 مرداد 1393, 10:39 صبح
سلام
من میخواهم دیتابیس را بسازم اول و بعد از ویژوال استدیو Generate from database رو بزنم
بچه ها من در رابطه با ادیتوری که اسمش رو دادید. جستجو کردم و ظاهرا یک اموزش هم گیر اوردم و مشکلی نیست.
فقط وقتی مطلب رو طرف نوشت. دیگه اگر چند هزار کارکتر هم بود .تو همان یکم فیلد در دیتابیس با nvarchar(max) میتونه ذخیره بشه درسته؟
بعد از اونجا بازیابی بشه و برای همه ویزیتور های سایت نشون داده بشه.

parvizwpf
پنج شنبه 23 مرداد 1393, 11:16 صبح
وقتی صحبت از 8000 رکورد میکنید میدونید یعنی چی؟ مطمئن باشید اینهمه کاراکتر نیاز نیست. همون نوع داده رو بزنید اگه ado.net میزنید اگه نه همونی که دوستمون گقت

irpersian20
پنج شنبه 23 مرداد 1393, 11:17 صبح
وقتی صحبت از 8000 رکورد میکنید میدونید یعنی چی؟ مطمئن باشید اینهمه کاراکتر نیاز نیست. همون نوع داده رو بزنید اگه ado.net میزنید اگه نه همونی که دوستمون گقت
سلام
از EF استفاده میکنم اما اگر اشتباه نکنم DB First . اول جداول رو می کشم در دیتابیس. بعد در پروژه MVC میخواهم ادد کنم.

parvizwpf
پنج شنبه 23 مرداد 1393, 11:20 صبح
همون
nvarchar(max)