PDA

View Full Version : سوال: راهنمایی برای طراحی سایت

irpersian20
جمعه 24 مرداد 1393, 00:43 صبح
دوستان سلام
من چند تا راهنمایی کلی میخوام
فرضا ما برای یک نفر داریم سایت میزنیم. که باید دارای قسمت مثلا ارسال سوال باشه. مدیریت سایت بتونه به کاربر پاسخ سوال رو بده(مثلا پیگیری با کد رهگیری و این حرفا)
گالری عکس
ارسال نظرات
ارسال مطلب
درباره ما

با این حال ما باید وقتی ادمین وارد سایت میشه. مثلا در گوشه سایت براش این گزینه ها رو بیاریم که بتونه اضافه یا کم و ویرایش کنه درسته؟
مثلا گالری عکس. بتونه عکس های قدیم رو ویرایش کنه.یا عکس اضافه کنه و ..
بخش ارسال نظرات. بتونه نظرات ارسال کاربران رو بخونه
بخش پاسخ سوالات. بتونه بره و سوالات ببنیه و پاسخ بده و اینها همه برای کاربر نمایش داده بشه
یا ارسال مطلب کلیک کنه. بتونه مطالب قدیم ویرایش یا جدید ارسال کنه

حالا همه اینها در سمت ویزیور و کاربر سایت باید صفحات جداگانه طراحی بشه.
و همه اینها برای ادمین صفحات مختص ویرایش و اضافه کردن گزینه ها باشه درسته؟
مثلا برای سواللات:
کاربر سوال که ارسال کرد . مثلا کنترلر send و متدindex کد رهگیری بهش داد. وقتی ادمین میاد تو پنل کاربری خودش.یعنی کنترلر reponse و متد index اونجا سوالات ببینه و پاسخ بده درسته؟ روال همینه؟

hadi0x7c7
جمعه 24 مرداد 1393, 01:43 صبح
شما یک سمت برای کاربر داری، که کل برنامت میشه این، یه Area هم برای آدمین بساز که توی این Area کل کارای مدیریتی رو انجام بده، یه نگاه به سایت Iris بیندازید، ایده میگیرید.

irpersian20
جمعه 24 مرداد 1393, 10:24 صبح
شما یک سمت برای کاربر داری، که کل برنامت میشه این، یه Area هم برای آدمین بساز که توی این Area کل کارای مدیریتی رو انجام بده، یه نگاه به سایت Iris بیندازید، ایده میگیرید.
داداش آدرس دقیق سایت چیه؟

irpersian20
جمعه 24 مرداد 1393, 10:43 صبح
ممنون فقط متمایز کردن ادمین و کاربر رو چه روشی بهتر است انجام بدیم؟ که بره تو Area مثلا ادمین یا کاربر
راستش من کتاب و آموزش های MVC خوندم.اما همان طور که میدونید فقط تیکه ای توضیح دادن. مثلا مدیریت Session. دیگه پروژه ای نگفتن و عذرخواهی من بپذیرید

hadi0x7c7
جمعه 24 مرداد 1393, 11:47 صبح
شما Area آدمین رو میسازی بعد کنترلر های این قسمت رو میتونی با Authorize(Role = "Admin") امن کنید.

irpersian20
جمعه 24 مرداد 1393, 14:36 عصر
شما Area آدمین رو میسازی بعد کنترلر های این قسمت رو میتونی با Authorize(Role = "Admin") امن کنید.
ممنون،من منظورم این هست که کاربری که لاگین میکنه چطور تشخیص داده بشه ادمین هست یا یوزر عادی که هدایت بشه به Area خاص خودش؟
تو دیتابیس باید فیلدی بزاریم که این فرد ادمین هست؟

hadi0x7c7
جمعه 24 مرداد 1393, 20:56 عصر
http://www.dotnettips.info/post/822/asp-net-mvc-18

sanay_esh
شنبه 25 مرداد 1393, 10:39 صبح
شما براحتی میتونید از تکنولوژی بسیار قدرتمند Identity در ASP.NET MVC استفاده نمائید. کمی جستجو کنی به راهها و نمونه ها و آموزشهای بسیار مفیدی خواهی رسید.

irpersian20
شنبه 25 مرداد 1393, 13:58 عصر
بله من مشکلی با پیدا کردن مطلب ندارم. یعنی اسم موضوع که باید دنبالش بگردم رو نمیدانم
و گرنه در اینترنت یا کتاب های بیرون یا از طریق پرس و جو هر طوری هست مثال و توضیحی پیدا میکنم
نمیدانم دنبال چی باید بگردم. یعنی مثلا اینجا باید از چه تکنولوژی استفاده کنم .
اکثر کتاب ها و سایت ها متاسفانه تیکه ای توضیح دادن. پروژه هیچ کدامشون حتی ساده،توضیح ندادن

hadi0x7c7
یک شنبه 26 مرداد 1393, 13:11 عصر
شما براحتی میتونید از تکنولوژی بسیار قدرتمند Identity در ASP.NET MVC استفاده نمائید. کمی جستجو کنی به راهها و نمونه ها و آموزشهای بسیار مفیدی خواهی رسید.
Identity تا بخوای یادش بگیری، پیر میشی :دی

irpersian20
یک شنبه 26 مرداد 1393, 22:07 عصر
پس من چه کنم... راه حل این مورد چیه؟>