PDA

View Full Version : سوال: دادن متن به comboBox و گرفتن selectedindex

majid216
جمعه 24 مرداد 1393, 21:19 عصر
سلام
سوالم بنظر ساده و تکراری ولی هر کار می کنم انجام نمی شه
من قبلا اطلاعات comboBox هایم که توسط کاربر انتخاب شده است را ذخیره کرده ام
حال برای بازیابی، متن ذخیره شده را به comboBox ها بر می گردانم و برای Update نیاز به comboBox1.selectedIndex دارم ولی سیستم 1- را برمی گرداند درصورتی که متن را درست برگردانده است.

_4rm4n_
جمعه 24 مرداد 1393, 22:07 عصر
سلام
سوالم بنظر ساده و تکراری ولی هر کار می کنم انجام نمی شه
من قبلا اطلاعات comboBox هایم که توسط کاربر انتخاب شده است را ذخیره کرده ام
حال برای بازیابی، متن ذخیره شده را به comboBox ها بر می گردانم و برای Update نیاز به comboBox1.selectedIndex دارم ولی سیستم 1- را برمی گرداند درصورتی که متن را درست برگردانده است.
سلام
اگر کمبو باکس رو ذخیره کردید خب مثلا توی یک فایل تکست . با استفاده از stream و read line میتونید دوباره به آیتم ها برگردونید !
منظورتون رو از این جمله متوجه نشدم بیشتر توضیح بدید :

برای Update نیاز به comboBox1.selectedIndex دارم

majid216
شنبه 25 مرداد 1393, 05:49 صبح
منظورم از ذخیره کامبوباکس اینه که مثلا کاربر از دو گزینه جاری و پس انداز، جاری را انتخاب کرده منم selectedindex آن را که عدد 0 می شود ذخیره کرده ام و بعد هم همین عدد را بازیابی کردم و با یک ارتباط معادل عدد 0 که جاری است را به کامبوباکس بر می گردانم ولی مشکل اینجاست که selectedindex کامبوباکس بعد از جایگزینی مثلا جاری مقداردهی نمی شود و عدد 1- را در خود جای می دهد

aminmousavi
شنبه 25 مرداد 1393, 07:33 صبح
سلام دوست عزیز ، حقیقتا من هم مشکلتون رو خوب متوجه نشدم ، یعنی شما مقدار selectindex رو ذخیره میکنین دفعه بعد در From_Load تون وقتی مقدار های comboBox لود شدن ، دستور combobox.selectedindex=meghdareToyeDatabase رو میزنید ، مقدارتون سلکت نمیشه ؟

اگر امکانش رو دارید تیکه کدتون رو هم بزارید

HamedFaa
شنبه 25 مرداد 1393, 12:45 عصر
من فکر کنم متوجه شدم. دوست عزیز وقتی یه عبارت شما توی combobox مینویسی و اون جزء آیتم های کامبو نباشه index اون میشه -1
ابتدا آیتم رو در کامبو add کنید سپس خاصیت text رو برابر با متنی که ذخیره کردید قرار بدید.

122325

HamedFaa
شنبه 25 مرداد 1393, 12:55 عصر
اگر هم اطلاعات کامبو باکست تغییر نکرده. و فقط داری متن ذخیره شده رو وارد کامبو میکنی احتمالا مشکل از ی و ک هست.
ی در متنی که در کامبو باکس هست با آیتمی که هست فرق داره. اگه متن رو از بانک میخونی و وارد Text کامبو میکنی بهش یه .Replace("ي", "ی") اضافه کن.
اگه میتونی سورست رو بزار