PDA

View Full Version : برنامه نویسی ویندوز با C

C3phalex1n_0x
شنبه 25 مرداد 1393, 20:33 عصر
سلام، دوستان من می خواستم حال که برنامه نویسی C رو یاد گرفتم شروع به یادگیری برنامه نویسی ویندوز با استفاده از API ها کنم.
بهترین منبع برای شروع یادگیری این مبحث چیست؟! البته باید این نکته رو بگم، من علاقمند به مبحث بدافزار نویسی و کلا مباحث امنیتی و تحلیلی هستم.
نمی خوام با C برای ویندوز اپلیکشن بنویسم، خیلی ممنون میشم که در این زمینه هم اگر تجربه دارید در اختیارم قرار بدید.
ممنونم.

motherboard
شنبه 25 مرداد 1393, 20:44 عصر
سلام، دوستان من می خواستم حال که برنامه نویسی C رو یاد گرفتم شروع به یادگیری برنامه نویسی ویندوز با استفاده از API ها کنم.
سلام.واقعا یاد گرفتی.!! البته نمی خوام ناامیدت کنم.ولی تا دو روز پیش تو بحث فضای نام گیر کرده بودی.یعنی این قدر سریع یاد گرفتی.بابا ای ول.منظورت از سوال چیه؟می خوای سیستم عامل درست کنی؟

motherboard
شنبه 25 مرداد 1393, 20:58 عصر
الان که دوباره پستت رو خوندم فکر کنم فهمیدم چی می خوای.ببین بهترین منابع برای یادگیری مستنداتی است که سازندگان ان فراهم می کنند.می خوای win32 کار کنی و یا هر چیز دیگه ای فقط و فقط مستنداتی که در سایت سازنده و یا در قالب خود نرم افزارش وجود داره.من فکر می کنم win32 برای برنامه نویسی سیستمی برای ویندوز گزینه خوبی باشه.باز دوستان دیگر هم هستند.

C3phalex1n_0x
شنبه 25 مرداد 1393, 21:01 عصر
سلام، من قبلا یک پیشینه برنامه نویسی داشتم.

در سی هم فقط مشکل من در اشاره گر ها و ساختار ها بود که با تمرین تا حدود خیلی خوبی یاد گرفتم و مشکلاتم رفع شد. البته هنوز با داده ساختار ها مشکل دارم که دارم تمرین می کنم و امیدوارم آن ها را هم به خوبی یاد بگیرم. مبحث فضای نام هم مربوط به C++‎‎‎ هست و ربطی به سی نداره.

نه نمی خوام سیستم عامل درست کنم. همانطور هم که گفتم من علاقمند به مباحث امنیتی هستم.
مانند نوشتن روتکیت، بوتکیت، کیلاگر ها، جاسوس افزار ها و چیز هایی از این قبیل البته برای پلتفرم ویندوز و انشالله بعد از آن پلتفرم های دیگر.
ممنون میشم در این زمینه من رو از تجربیات خودتون بهره مند کنید.

الان که دوباره پستت رو خوندم فکر کنم فهمیدم چی می خوای.ببین بهترین منابع برای یادگیری مستنداتی است که سازندگان ان فراهم می کنند.می خوای win32 کار کنی و یا هر چیز دیگه ای فقط و فقط مستنداتی که در سایت سازنده و یا در قالب خود نرم افزارش وجود داره.من فکر می کنم win32 برای برنامه نویسی سیستمی برای ویندوز گزینه خوبی باشه.باز دوستان دیگر هم هستند.

بله منظور من هم win32 هست. می خوام آن را یاد بگیرم. ممنون میشم در این زمینه به من منبع مفید، کامل و جامع معرفی کنید.

متشکرم که به پست من جواب دادید.

motherboard
شنبه 25 مرداد 1393, 21:10 عصر
از لینک زیر وارد شوید:
اینجا (http://msdn.microsoft.com/en-us/library/aa394084%28v=vs.85%29.aspx)

#target
یک شنبه 26 مرداد 1393, 12:38 عصر
علاوه بر MSDN خوندن و تمرین مباحث کتاب Windows Internals هم کمک زیادی بهت میکنه

بهروز عباسی
یک شنبه 26 مرداد 1393, 21:31 عصر
بهترین منبع برای شروع یادگیری این مبحث چیست؟! البته باید این نکته رو بگم، من علاقمند به مبحث بدافزار نویسی و کلا مباحث امنیتی و تحلیلی هستم.
نمی خوام با C برای ویندوز اپلیکشن بنویسم، خیلی ممنون میشم که در این زمینه هم اگر تجربه دارید در اختیارم قرار بدید.

همونطور که میدونی تو این زمینه داشتن شناخت کافی نسبت به سیستم عامل میتونه خیلی -گاها- مهمتر از برنامه نویسی باشه ! پس اول بهتره کتاب هایی مثل Windows Internals رو بخونی.
برای برنامه نویسی هم من کتاب Windows programming via c++ رو پیشنهاد می کنم، (یکی دیگه هم بود الان اسمش یادم نیست خیلی وقت پیش خوندم).

شب خوش./