PDA

View Full Version : گذاشتن پسورد برای یک اکتیویتی

daniel021
یک شنبه 26 مرداد 1393, 11:31 صبح
من چطوری مث لاین یا چندتا از برنامه های ایرانی بتونم رو اکتیویتی مورد نظرم رمز بذارم؟ ینی خود کار بر بذاره بعد اگه خواست عوضش کنه چیکار کنم؟

نحوه پسورد گذاشتن و برداشتن رو بهم بگین..

اگه کدی هم وجود داره ممنون میشم بهم بدین:بوس:

c0mmander
یک شنبه 26 مرداد 1393, 12:11 عصر
روی اکتیویتی که نمیشه پسورد گذاشت اکتیوتی شامل یک خط زندگیه و محتواش هم سری از کد هاس که اگر به یک xml و المان های نمایشی هم مرتبط باشه اون میتونی اعمالی رو انجام بدی.. اما برای پسورد گذاری و دسترسی به برنامه دو راه وجود داره: 1- اعتبار سنجی انلاین که پسورد ها روی دیتا بیس سرور هش میشن و بعد از وارد کردن رمز عبور به سرور ارسال میشه تا اعتبار سنجی کنه .. 2- راه دوم اینکه با یک داخل مسیر (نصب برناهمه data.data.فلان.فلان ) یک بانک اطلاعاتی یا یک فایلی درست کنی و اطلاعات کاربری رو داخل با یک الگوریتمی ذخیره و بعدا مجدد اعتبار سنجی کنی. برای بازیابی پسورد همیشه موقع ثبت نام باید ایمیل کاربرگرفته بشه و پسورد هم بصورت هش شده داخل بانک ذخیره بشه (یک پیشنهاد امنیتی) که این مربوط به مسایل ثبت نامی میشه ... اما برای بازیابی پسورد باید یک ایمیل اعتبار سنجی که شامل یک کد تصادفی تولید شده باشه یا یک چیزی شبیه به اون ارسال بشه (در صورتی که ایمیل در دیتابیس ذخیره شده[موقع ثبت نام] ) و بعدا از درصورتی که اون لینک باز شد و مقادیر تایید شد یک پسورد جدید ساخته و به ایمیل بشه یا اینکه به فرد اجازه تغییر پسورد داشته بشه(این روش دوم هم پیشنهاد امنتی و اصولی هست) . برای این کار میشه از زبان سمت سرور کمک گرفت PHP و یا ASP و برنامه اندروید فقط تقاضا دهنده باشه و نمایش دهنده.

daniel021
یک شنبه 26 مرداد 1393, 16:03 عصر
نه من نمیخوام از طریق سرور بررسی بشه.. مث لوکر خود گوشی میخوام بشه ها نه این که از دیتابیس بگیره...

majnoon110
یک شنبه 26 مرداد 1393, 17:04 عصر
میتونی از sharedpreferences استفاده کنی البته امنیتش کمتره
بهترین راه همون دیتابیس هست یک جدول تعریف کنی براش
اطلاعات رو از خود کاربر بگیره در جدول ذخیره کنه
بعدشم بیاد همون اطلاعات رو برای ورود به اکتیویتی بعدی سوال کنه
نکات امنیتی و جزئیات رو هم دوستمون گفتن