PDA

View Full Version : راهنمایی در مورد کاربرد تگ هایی در انتهای مقالات با عنوان بر چسپ ها

rayanravesh
یک شنبه 26 مرداد 1393, 15:18 عصر
سلام . همه شما در وب سایت های خبری و مقالات دیده اید که یکسری تگ به نام برچسپ وجود دارد .طرز کار این لینک ها چه جوری ؟ آیا باید به یک صفحه بفرستم و مقدار مورد نظر رو جستجو کنم ؟

Mohammad_dn
یک شنبه 26 مرداد 1393, 15:34 عصر
اینا یه سری لینک معمولی هستن که در راستای همون پست و در زیر همون پست میزارن..برای موتورهای جست و جو

aminmousavi
یک شنبه 26 مرداد 1393, 16:25 عصر
سلام دوست عزیز ، بله . عملیات سرچ باید براشون صورت بگیره .
مثلا برای یک مقاله شما تگ "دانلود" رو میزارید وقتی روی این کلیک کنید به یک صفحه باید هدایت بشین که جستجو انجام بده در رابطه با کلمه کلیدی دانلود ، ساده ترین شکل هم این هست که فقط بین کلمات کلیدی تمامی مطالب جستجو کنه ، و بستگی به الگوریتم تون مقدار هایی که به دست میاد رو نمایش میدید ، مثلا 3 مقاله دیگه هم تگ دانلود داشتن ، اون 3 مقاله هم نمایش میدین .

روش سرچ هم بستگی به خودتون داره که مثلا بگین اگر فقط کلمه کلیدی برابر با "دانلود" بود ، اگه قسمتی از کلمه کلیدی "دانلود" بود یا اگر حتی در محتوی (عنوان ، خلاصه ، متن ..) مقدار دانلود بود رو به عنوان خروجی برگردانه

rayanravesh
یک شنبه 26 مرداد 1393, 18:08 عصر
aminmousavi خیلی ممنون از پاسخ تون . سوال
1- به نظر شما یه جدول درست کنم برای تگ ها یا یه فیلد به هر رکورد از جدول مقاله اضافه کنم و تگ ها رو اونجا ذخیره کنم ؟
اگه جدول اضافه کنم آا این فیلدها کافیه : TagID-ArticleID-TagValue ?
2-آیا یه جدول دیگه هم داشته باشم که کلمات کلیدی رو بر حسب اونا انتخاب کنم یا هر بار به صورت دستی در ی تکست باکس بنویسم ؟
3- به ظر شما بهتره که فقط در تگ ها سرچ کنم یا در عنوان ها و متن هم سرچ کنم ؟

aminmousavi
یک شنبه 26 مرداد 1393, 18:30 عصر
سلام مجدد .
1- به هیــــــــــــــــچ عنوان فیلد به جدول مقاله اضافه نکن ، حتما جدول برای کلمات کلیدی درست کن (چون ممکنه n تا کلمه کلیدی برای هر رکورد مقاله وجود داشته باشه ، اگر فیلد بزاری این قابلیت رو از دست میدی ، مدیریت سخت میشه ، حجم دیتابیس بی جهت اضافه میشه ، قابلیت n تا کلمه کلیدی برای هر مقاله هم از دست میدین) اگر هم فقط برای مقاله میخواید کلمه کلیدی بزارین ، بله ،دقیقا عالیه همین .

2- بستگی به سایت تون داره ، چه بزارین چه نزارین توی خروجی ای که بازدید کننده سایت تون مشاهده میکنه فرقی نداره ، اگر قرار مطالب زیادی توش درج شه و کلمات کلیدی برای گوگل و اینجور صحبت ها نیست ، یک جدول هم برای کل کلمات کلیدی اضافه کنین خوبه ، چون باعث مدیریت کلمات کلیدی میشه ، و وقتی مدیر سایت مطلب درج میکنه هر بار کلمه کلیدی جدید وارد نمیکنه (مثلا یکبار در یک مقاله میزاری : مقاله C# یکبار در یک مقاله دیگه میزاره : مقاله سی شارپ) ، با این روش باعث میشه مطلب هاتون خوب طبقه بندی بشن . (فقط از این روش اگر استفاده کردین فیلد هاتون میشه : TagId,ArticleId,KeywordId)

3- من خودم فقط توی کلمات کلیدی سرچ میکنم ، به نظرم بازدید کننده سایت بهتر به مطلبی که میخواد میرسه .